danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

Ulman    5574
3 minuty temu, jarecki napisał:

ogólnie ja przeciw podatkowi liniowemu nic nie mam , tak samo jak uważąm żę składka emerytalno -rentowa powinna być jednakowa i potem jednakowe swiadczenie , a podatku liniowego nie wprowadzą bo lobby bogatych na to nie pozwoli 

 A możesz się w końcu określić czy liniowy spowoduje wzbogacenie sie bogatych czy też zbiednieją od niego?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 

2 minuty temu, Ulman napisał:

 A możesz się w końcu określić czy liniowy spowoduje wzbogacenie sie bogatych czy też zbiednieją od niego?

Ulman , nie ma dobrej jednej odopwiedzi bo jest sporo możliwosci odliczeń , wprowadzając podatek liniowy równa się zabranie możliwosci optymalizacji , zauważ żę w systemie podatkowym są ciągłe zmiany i grzebania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

A co ma optymalizacja do liniowego?

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

optymalizacja ma to żę korzystasz z róznego rodzaju odliczeń , wprowadzając liniowy płacisz bez odliczeń , nawet teraz jest wielu emerytur którzy korzystali z odliczen czy to zdrowotnych czy innych pewnie na wsiach mało kto korzystał ale w miastach to było normą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Liniowy nie ma nic wspólnego z odliczeniami czy prowadzeniem jednoosobowej działalności. To sa dwie odrębne sprawy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
21 minut temu, Ulman napisał:

Liniowy nie ma nic wspólnego z odliczeniami czy prowadzeniem jednoosobowej działalności. To sa dwie odrębne sprawy

no niekoniecznie  zależy  bo można opodatkować przychód .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Wtedy musiałbyś zmienić cały system podatkowy w kraju.   Nie zmienia to faktu że podatek liniowy tak jak np CIT nie wyklucza odliczeń czy rozliczania kosztów uzyskania przychodu. Skoro można liniowo traktować firmy to czemu nie fizycznych?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

mirro napisał:

Zanim zaatakuja niech zadzwonią do Antoniego Maciarewicza. On im wszystko wyjaśni.

To jest ten patriota co chodzi w mundurze i opowiada?


jarecki napisał:

no niekoniecznie  zależy  bo można opodatkować przychód .

Patrząc na zdrowotne składki to już się dzieje a co za tym idzie pokazuje z jakimi cembałami mamy do czynienia.


Ulman napisał:

Wtedy musiałbyś zmienić cały system podatkowy w kraju.   Nie zmienia to faktu że podatek liniowy tak jak np CIT nie wyklucza odliczeń czy rozliczania kosztów uzyskania przychodu. Skoro można liniowo traktować firmy to czemu nie fizycznych?

Tym bardziej, że fizyczni i tak uj wielki podatku od dochodu płacą.


many13 napisał:

Na Bałtyk wpłynęło 20 rosyjskich okrętów wojennych.

 

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/

 

No muszą to ruszyć aby się spierd..liło i było co naprawiać. Wszystko to badziewie na tym akwenie jest do zatopienia w godzinkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
1 godzinę temu, many13 napisał:

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/2X-

Atak Rosji na Ukrainę wcale nie musi zakończyć się szybkim zwycięstwem sił Władimira Putina. Wsparcie, jakie otrzymało niedawno ukraińskie wojsko, może zmienić wynik starcia. – Jeśli Rosjanie by się ruszyli, to mam nadzieję, że tym sprzętem Ukraińcy zrobią im krwawą łaźnię – mówi "Faktowi" generał Waldemar Skrzypczak. W ciągu ostatnich kilkunastu dni Ukraina otrzymała od Wielkiej Brytanii sprzęt, którego użycie może przysporzyć Rosjanom wielu kłopotów. Są to ręczne wyrzutnie pocisków kierowanych NLAW. Ukraina ma na wyposażeniu doskonałe amerykańskie kierowane pociski przeciwpancerne typu Javelin, posiada również własne systemy przeciwczołgowe. Do tego doliczyć trzeba uzbrojone drony i amunicję krążącą z głowicami kumulacyjnymi (czyli do zwalczania pojazdów opancerzonych).

 

Gdzieś czytałem , że żadnej wojny ma nie być. Podobno wladimir obawia się sankcji a najbardziej tych z naszej strony. Na początku Zero w ramach ostrzeżenia ma im wysłać pegasusem reformę wymiaru sprawiedliwości a gdyby to nie pomogło Vatowiecki wysyła pegasusem Polski Ład. Władimir podobno mocno wydygany przed taką perspektywą. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
1 godzinę temu, jarecki napisał:

wprowadzając podatek liniowy równa się zabranie możliwosci optymalizacji

No to trza zrobić takie podatki żeby ani nie opłacało się ich nie płacić, ani optymalizować.😂

53 minuty temu, DTaras napisał:

To jest ten patriota co chodzi w mundurze i opowiada?

No właśnie się wyjaśniło że to nie ten.😂 

30 minut temu, jacus napisał:

07_1643556595_157897.jpg

Znaczy że co? Że te 71% to tylko tępy materiał genetyczny😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Jak PIS przegra to unieważnią wybory. Nie oddadzą koryta.

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
11 godzin temu, Ulman napisał:

Wtedy musiałbyś zmienić cały system podatkowy w kraju.   Nie zmienia to faktu że podatek liniowy tak jak np CIT nie wyklucza odliczeń czy rozliczania kosztów uzyskania przychodu. Skoro można liniowo traktować firmy to czemu nie fizycznych?

Podatek od marketów leci po całosci .     Ogólnie coraz więcej państw rozważą takie podatki od przychodów korporacji bo są bez silne wobec wielkich firm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Dałeś się zrobić w marketing. Taki podatek zakłada minimalne opodatkowanie sztuki przedsiębiorstwa. Można się zastanawiać czy nie lepszy obrotowy - wówczas możnaby na skali umieścić rolniczą szarą strefę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621
11 minut temu, Ulman napisał:

Któryś PISowiec ostatnio pisał że Owsiak to złodziej bo ma majątek wart 5 mln. A co powiecie na to Panowie PISocholicy? Ujawniamy. Oto majątek Łukasza i Anny Szumowskich - WP Wiadomości

 

118014261_764271147726183_4920820430539643088_n.jpg

17 godzin temu, DTaras napisał:

Jak nie pracują to nie dostaną a pracują i płacą z tych co mają. Czym takich dwóch samców różni się od starego kawalera?

 

Dwie samice natomiast są w stanie wyemitować więcej majątku niż my, cheterycy - powinny dostawać większe emerytury?

 

 

18300996_1312767198801446_4144107786454935236_n[1].jpg

Czyto jest prawidłowe.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
Ulman napisał:

Któryś PISowiec ostatnio pisał że Owsiak to złodziej bo ma majątek wart 5 mln. A co powiecie na to Panowie PISocholicy? Ujawniamy. Oto majątek Łukasza i Anny Szumowskich - WP Wiadomości

Mnie tam majątki nie interesują brzydzi mnie tylko wykorzystanie do ich gromadzenia chorych dzieci Owsiak to komuch widać to po sposobie w jaki zarządza swojay firmą


Typowy socjalista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
11 minut temu, Rogas71 napisał:

Mnie tam majątki nie interesują brzydzi mnie tylko wykorzystanie do ich gromadzenia chorych dzieci

Pewnie że ładniej wygląda jak rżnie się państwowa kasę. Szczególnie jak jest się Ministrem RP. Rycerz Zakonu Maltańskiego piastujący godność Wielkiego Respiratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574
2 godziny temu, Rogas71 napisał:

Mnie tam majątki nie interesują brzydzi mnie tylko wykorzystanie do ich gromadzenia chorych dzieci Owsiak to komuch widać to po sposobie w jaki zarządza swojay firmą

 

Typowy socjalista

 

A jak nią zarządza? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Rogacz. Owsiak socjalista? Z byka spadłeś? Socjalista powziął by datki i rozdał na zasadzie sprawiedliwości ale uznaniowej bo wg własnego widzimisię a następnie został z pustą kieszenią oprócz tego co dał sobie. W ten oto sposób do marca zostałby gołodupcem. Ten tu realizuje plan wg celu a nie jest celem nakupić pompek w zamian sprzętu jeno ułatwić pracę i zrealizować 100% potrzeb w retinopatii wcześniaków. Inwestując sprzętem w oddział stawia wymagania. Czy realizuje na tym marketing? Musi aby temat ciągnąć. Czy zarabia? Spróbuj pracować choć kwartał za "dziękuję". Gwarantuję Ci, że zmienisz podejście do zarobków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj