danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

Roman176    4586
2 godziny temu, hubertuss napisał:

Bo u Niemca rządzą mądrzy a w PL zawsze głupki.

naszym idzie wszystko wmówić 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1933
V12 napisał:

54 minuty temu, DTaras napisał:

 Nawet ruski czołg przy zwrocie już potrafi gąsienicą w tył kręcić a T80 napędza turbina. 

Jak bym był z góry dotowany , to moge łorać nawet napedem odrzutowych , Problemik sie robi jak musze sam na to zapracowac ręcami , nogami i umysłem 

13 minut temu, DTaras napisał:

potrzebujesz mocy.

A za  2Wś światowej mieli problem z mocą ??  , kwestia doładowania i pojemności . Potrzeba było 2000 BAR na nie trwałym wtryskiwaczu ??? którym steruje komputer??  xD

ja to bym nic do tego nie miał , gdyby miało to odpowiedni stusunek trwalości/bezawaryjności  do kosztów obsługi serwisowej 

Po drugie nasz kraj nie jest gotowy na rolniczy boom technoligniczy , ilu w kraju jest prawdziwych fachowców co ogarnie co bardziej skomplikowana maszyne ?? 

No mieli kolego i takie ciężkie lotnicze silniki szły przez wtrysk wody w cykl Rankine'a ale to było jeno chwilowe poprawienie osiągów. Nie mieli techniki aby zrealizować pomysły a pomysly były. To co teraz jest dla Ciebie gadżetem powstawało od lat trzydziestych - tak jak w silniku B2 czołgu T34. Teraźniejsze układy bez zmian pracują na Jet A2 a Ty mi piszesz, że to nietrwałe. Mało tego - jak mi paliwo nie pasuje to chrzczę je benzyną i jest torpeda. Wtryskiwacz C360 po ustawieniu potrzebował 20 godzin aby go ustawiać drugi raz. Silnik oczywiście działał, prawda, XUD na czopikach też jak odpali to działa... Zmieniła się technika i zmieniły wymagania. Trzeba się uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1933
V12 napisał:

26 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Niemcy wybrali benzynowki, bo mieli benzynę syntetyczną... 

To , też tego tygrysowego , wyposazyli by w doładowanie , mechniczne  wzorem lotniczych , 1000km , jak z  rękawa by wyleciało 

Lub kilka lyterów pojemnosci więcej , ąz tak bardzo na mase silnika by nie wpłyneło ,

tygrysek to go chyba przekominowali w swojej inowacyjności był awaryjny i nawet pierdoły trudno naprawialne w boju 

 dyszel z t34 był z  alu alby był lżejszy , skopiowny z jakiegoś zachodniego  lotniczego , i przerobiony na diesla , a i na wschodzie była jego benzynowa wersja 

 

 

Zajebiście by za to wpłynęło na logistykę oraz przeżywalność załogi. Maybach popierdzielał też na naftę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, DTaras napisał:

Trzeba się uczyć.

Co mi po nauce ,??? 

że sam  wyjmę i zakoduję takie piezaki ?? , jak za auto dla przykładu za  25k a wtryski ze 6k , wymienie wtryski a i by wypadoło pompe CR  czy aby nie opiłkuje i drugie ze 4 K , mnie tylko interesuje ekonomia jako uzytkownik z drugiej ręki , jak 12 lat temu kupiłem dyszla na pompie za 30 k to Ojciec do tej pory jeździ a silnika nie tykałem , a jak go ojcom podarowałem to jeździ już 7 lat   głownie odpal zgaś po 5 km , w takich warunkach jak tam DPF- ik by sie czuł xD , a ostatnio tego dziadka z 4 pierścieniami troche użytowałem ile to aut NA CR zawstydził xD

Ja sie na ogladam ludzików co już równo wartość co za auto dali to włozyli \

heheh

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
4 minuty temu, Rogas71 napisał:

Rozumiem że na groby rodzinne też idziesz tylko w Święto zmarłych😜

Na pewno nie chodzę 12 razy do roku w miesięcznicę śmierci. Licząc z lekka musiał bym się udać na dwa cmentarze łącznie 9 razy w miesiącu tj co 3 dzień. Ty pewnie tak często chodzisz co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1933

Jak się jedzie do mechanika i ten woła 15 koła a właścicielowi to oczywiście nie odpowiada to ten właściciel finansuje potem takie macanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4586
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

177-z-cyklu-wazne-informacje-ktore-sa-malo-medialne-wiec.jpg

W styczniu 2008 zawarta została umowa na jej rozbudowę i unowocześnienie  

Celem rozbudowy i modernizacji mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków komunalnych "Czajka" było zwiększenie przepustowości do 435 300 m3/d. Oczyszczalnia działa na zasadzie osadu czynnego z użyciem azotu (procesy nitryfikacji i denitryfikacji - technologia BIODENIPHO®).

a to co się zj....  to jak byś w aucie założył większe turbo a siadło by ci sprzęgło 

1 godzinę temu, hubertuss napisał:

298-tymczasem-przedsiebiorcy-z-podhala-wzieli-sobie-do-serca-apel.jpg

tam było napisane co innego 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

zapraszamy dania na dowóz i wynos podany tele 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, DTaras napisał:

 mechanika i ten woła 15 koła

Co ma mechanik , do cen czesci które sie naturalnie eksploatują ?? Droga wolna mozna samemu  robic 

Kupujesz 350 tysieczniaka z zachodu , kiedys z tym przebiegiem robilo sie kosmetyke i do 500 tys albo wiecej  smiagało . 

teraz 250-350tys  akurat z zachodu wyjazd , bo ukłąd wtryskowy , dpf , dwumas , turbo czesto do roboty . samo sie zapłaci ?? za te czesci 

w 3.0 V6 z tym łacuchem spaggetii z tyłu to z zachodu wyganiaja jak tyłko łancuch szura bo koszy robocizny sa tam tak duze malo kto to wymienia 

Ile CR w nowych trakorach zrobi w zdrowiu MTH i jakie to ma porównanie  do kosztow serwisu  z tradycyjna pompą czy nawet PLD ?? 

Mnie interesuje tylko ekonomia uzytkowania , hobby w które ładuje kase bez zwrotnie  to mam tylko motocykl i pare innych zajawek  , reszta to narzedzia pracy ( auto , maszyny rol , ) one mają robić na mnie 

Gdyby taki CR był , tak  trwały jak pompa to mi to wisi , ale ten postep drenuje ludzim kieszeń i utrudnia zycie nie dajac nic za wiele w zamian 

Wsiadam łorać 100km w  pompę ,  100km CR i czuje że mam ujowy moment z dołu  zanim w ta mikro pojemnośc sie na dmucha xD a spaliny  przecisną przez filtr 

 tym samym pługiem tak samo ziemia sie przewraca ,

wsiadam w fure na pompie 100 km i w fure 100km na CR takie same odczucia z mocy silnika 

ot cała tajemnica . ja jako użytkownik reprezentujacy grupe bazujacych na maszynach uzywanych dostaje mega baty za trend przyszlości , ktos kto kupuje nowe w potem jak sie to nowe wykrzaczy znów nowe cieszy sie z bajerów postepu . co tu cięzko zrozumieć ?? 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4586

 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, hubertuss napisał:

Na pewno nie chodzę 12 razy do roku w miesięcznicę śmierci. Licząc z lekka musiał bym się udać na dwa cmentarze łącznie 9 razy w miesiącu tj co 3 dzień. Ty pewnie tak często chodzisz co?

Ja dziadków odwiedzam na cmentarzu  praktycznie co niedziela , i w święta ,zawsze zapalam znicza  , kto mi zabroni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1303
3 godziny temu, Rogas71 napisał:

Za te pieniądze to dom gotowy kupisz że ktoś tyle chce nie znaczy że dostanie

Jest dla ciebie odpowiedni dom blisko nowej trasy S19 im prezydenta lecha kaczyńskiego 🤣

 

asd.PNG

hhhr.PNG

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1933
V12 napisał:

47 minut temu, DTaras napisał:

 mechanika i ten woła 15 koła

Co ma mechanik , do cen czesci które sie naturalnie eksploatują ?? Droga wolna mozna samemu  robic 

Kupujesz 350 tysieczniaka z zachodu , kiedys z tym przebiegiem robilo sie kosmetyke i do 500 tys albo wiecej  smiagało . 

teraz 250-350tys  akurat z zachodu wyjazd , bo ukłąd wtryskowy , dpf , dwumas , turbo czesto do roboty . samo sie zapłaci ?? za te czesci 

w 3.0 V6 z tym łacuchem spaggetii z tyłu to z zachodu wyganiaja jak tyłko łancuch szura bo koszy robocizny sa tam tak duze malo kto to wymienia 

Ile CR w nowych trakorach zrobi w zdrowiu MTH i jakie to ma porównanie  do kosztow serwisu  z tradycyjna pompą czy nawet PLD ?? 

Mnie interesuje tylko ekonomia uzytkowania , hobby w które ładuje kase bez zwrotnie  to mam tylko motocykl i pare innych zajawek  , reszta to narzedzia pracy ( auto , maszyny rol , ) one mają robić na mnie 

Gdyby taki CR był , tak  trwały jak pompa to mi to wisi , ale ten postep drenuje ludzim kieszeń i utrudnia zycie nie dajac nic za wiele w zamian 

Wsiadam łorać 100km w  pompę ,  100km CR i czuje że mam ujowy moment z dołu  zanim w ta mikro pojemnośc sie na dmucha xD a spaliny  przecisną przez filtr 

 tym samym pługiem tak samo ziemia sie przewraca ,

wsiadam w fure na pompie 100 km i w fure 100km na CR takie same odczucia z mocy silnika 

ot cała tajemnica . ja jako użytkownik reprezentujacy grupe bazujacych na maszynach uzywanych dostaje mega baty za trend przyszlości , ktos kto kupuje nowe w potem jak sie to nowe wykrzaczy znów nowe cieszy sie z bajerów postepu . co tu cięzko zrozumieć ?? 

Po to ma drajwer wajchy aby je przekładał. Nic nie jest ciężko zrozumieć. Z kosmetyką żeś przywalił... OM 602 (już doładowany) a 612 Będziesz miał chwilę - porównaj. A aby się mocowo zgadzało to możesz nawet 602 do 611 porównywać. Od razu dodam, że trwałość 602 jest taka sama jak 611 i miałem przyjemność obalić tezę jako to kiedyś było lepsze. Nie było. Po prostu klepało nawet wyeksploatowane gdzie faktycznie CR zrobi mu drastyczną awarię i zatrzyma gruza co powinien iść już do remontu. Jak wspomniałem XUD jak odpali będzie klepał ale co to za klepanie...


Co do mechanika - taki jak wie co jest pięć spędzi na diagnostyce odpowiednią ilość czasu i te dwie - trzy dniówki plus trochę uszczelek będziesz musiał pokryć. Pogodzisz się z tym? Jeszcze zostaniesz obarczony listą zgodną ze stanem technicznym.


racyl napisał:

3 godziny temu, Rogas71 napisał:

Za te pieniądze to dom gotowy kupisz że ktoś tyle chce nie znaczy że dostanie

Jest dla ciebie odpowiedni dom blisko nowej trasy S19 im prezydenta lecha kaczyńskiego 🤣

 

hhhr.PNG

Drewno z tej stodoły może pokryć 1/3 ceny zakupu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, DTaras napisał:

 CR zrobi mu drastyczną awarię i zatrzyma gruza co powinien iść już do remontu. 

Wiele polskich rodzin dzieki takim gruzom , wychowalo swoje dzieci , sie przemieszały z punktu A do B czyli wedle zastosowania  , zamiast roweru 

na remont CR wyzygać jednorazowo było by cieżko . no tak zawsze jest kredycik 

Zyjemy w realich zarobków PL nie DE 

A mniejsi rolnicy nadal dzeki temu co juz powinno iść na przetop , produkuje żywność , u mnie gosciu kombajnem z 68 r , po  uslugach jeździ dasz wiarę ??

Problem z zakupem , tych nowoczesnych jest taki że 90 % sprzedajacy wie co go boli , a laik czy tam bez dostatecznej wiedzy i sprzetu nie wiec jak i w co zajżeć aby na wstepie nie kupic gruza 

Jak to mi kiedyś napisałeś "nie bądz krótko wzroczny " 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1933

Nie jestem. Sąsiad mnie pyta czy majoneza w gwieździe warto kupić. Silnik siedzi. Pytam czy na Delphi. Myślę: 2009 rok skrzynia piątka w automacie to będzie gdzieś trzy koła na skrzynię Silnik koło szóstki plus egr 1400 i rezerwa z dwa klocki... Można jak w środku nie śmierdzi i tapicerka w miarę dać 400 no 500 euro. Śmiał się ze mnie, dał 1300 i odsprzedał za trochę więcej niż powiedziałem. Z całego auta najwięcej warty był przód w blacharce... Taki to jest handel używanym. Ludzie uwielbiają okazje i niestety tak to się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, DTaras napisał:

 Ludzie uwielbiają okazje i niestety tak to się kończy.

 i tu cos fajnego ,:)

bo o ile w prostych dyszlach i pb , jeszcze było sporo łutu szczęscia i trochę dłubania w garażu tak sie to powoli skończy , w nowszych  sie poprostu nie da , to samo z traktorami 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
15 minut temu, DTaras napisał:

Drewno z tej stodoły może pokryć 1/3 ceny zakupu...

a tak ogólnie ile kosztuje takie drewno ?  kiedyś w okolicy to zabierali  stare deski a przybijali nowe bez dopłat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4586
2 minuty temu, jarecki napisał:

a tak ogólnie ile kosztuje takie drewno ?  kiedyś w okolicy to zabierali  stare deski a przybijali nowe bez dopłat 

Cena za m2 starych desek. 129zł   jak mają większą długość 200  chyba było od 150 do 200cm 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331
48 minut temu, DTaras napisał:

Silnik siedzi. Pytam czy na Delphi.

Jest problem z częściami do Delphi. Ogólnie z częściami do pomp wtryskowych małych perkinsów i końcówkami do delphi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1933
jarecki napisał:

15 minut temu, DTaras napisał:

Drewno z tej stodoły może pokryć 1/3 ceny zakupu...

a tak ogólnie ile kosztuje takie drewno ?  kiedyś w okolicy to zabierali  stare deski a przybijali nowe bez dopłat 

Jak zrobisz z tego podłogę to masz nawet 3 stówy na metrze za surowiec.


mirro napisał:

48 minut temu, DTaras napisał:

Silnik siedzi. Pytam czy na Delphi.

Jest problem z częściami do Delphi. Ogólnie z częściami do pomp wtryskowych małych perkinsów i końcówkami do delphi. 

Sama końcówka w delphi to i tak loteria. Pompę to się udaje często tak 4:1 poskładać 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1303

🤣 takie tłumoki jak Rogasie, romany, galny, mareczki, mariuszki 😄

 

 

Edytowano przez racyl
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

No tak. Kiedy mur za wsią a PiS za murem, to od razu bezpieczniej.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj