danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

Tomasz0611    5580
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

 

Reszta mnie nie obchodzi , ale nie pier**lcie że Niemcy nas kochają i tylko patrzą nam pomagać 

Kochają czy nie, tego nie wiem, ale wiem, że nasza i ich gospodarka to naczynia połączone, i rozdzielenie ich będzie miło i dla nas, i dla Niemiec bolesne skutki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Ursus932 napisał:

Ja takiego bym już brał jakby nowe były 😛👇 Perkins turbo 

opony_ursus1044.jpg

To przykład o którym pisze , jak nikomu nie zabranim iść w postęp i gadzety . Chciał bym mieć wybór , a nie być ekomonicznie zmuszany do postepu swiata 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
1 minutę temu, V12 napisał:

To przykład o którym pisze , jak nikomu nie zabranim iść w postep i gadzety . Chciał bym mieć wybór , a nie być ekomonicznie zmuszany do postepu swiata 

Importują trochę do Polski z Indii czy Pakistanu trochę takich mechanicznych ciągników, u nich np ciągle się produkuje MF-y z lat 80-tych, tylko czy jakość materiałów użytych do budowy jest ta sama ...

Znajomy opowiadał, że widział MF 245 czy jakoś tak sprowadzonego stamtąd, to podobno nawet U3512 był dużo lepiej wykonany, nie mówiąc już o MF255 z Ursusa. Więc ciągnik teoretycznie nowy i prosty w budowie, ale jakość materiałów użytych do budowy bardzo słaba, i przez to ciągle się to psuje ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1946
mirro napisał:

Przed chwilą, racyl napisał:

ziemia rolna i działka budowlana to jest to samo ? brawo TY 🤣

Jak się skończy wał na zabudowę zagrodową, to skończą się działki w szczerym polu.

2 minuty temu, V12 napisał:

ył by traktor nowy o mechanicznej , skrzyni

Vario jest prostsze w naprawie'

Bierze się i wymienia skrzynię, co nie? Duża nie jest a licząc efekt do efektu to wychodzi niemal to samo co w fabryczny sposób wyremontować mechanika.. Niemal bo drożej. Różnica bez znaczenia jeżeli się wsiądzie i pojedzie... Zagrodowa działa na siedlisku a u mnie siedlisko założyć to trzeba około 7 ha...


Ursus932 napisał:

5 minut temu, V12 napisał:

Ale co mnie to ineresuje , akurat w w mf nie gustuje nawet 30 -letnich  , w mojej okolicy nikt tego nie chce , 

Ja pisze o tu i teraz , był by traktor nowy o mechanicznej , skrzyni i podnosniku , klasycznym wtrysku paliwa w okolicach 100 km to bym go kupił , reszta bajerów mi nie  potrzebna żeby zabiegi agrotechniczne zrobić 

To samo z kombajnem , nowy podobny techniczne do dominatora np 76 . 86 , jest gro ludzi co by w kolejki sie za takimi ustawiała ...

Ja takiego bym już brał jakby nowe były 😛👇 Perkins turbo 

opony_ursus1044.jpg

To w tych synchronizacja im nie wyszła.


???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, Tomasz0611 napisał:

 tylko czy jakość materiałów użytych do budowy jest ta sama ...

 

Na pewno nie jest .

11 minut temu, racyl napisał:

oD postępu nigdy się nie ucieknie 🤣

Ziom co ma prawie 50ha , twierdzi ze jak zjada mu sie obecne stare trakory i kombajn i jak naprawa nie bedzie rokować , to zwija wrotki , mówi że nie bedzie na uju stawał i sie kredytował albo wchodził w jakieś pracochłonne uprawki , aby kupic nowych kiepsko i awarynie wykonany sprzet 

Do tego doprowadzi postep ze mniejsi rodzinni znikna molochy vel korpo ich wciagną 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

w sumie pis zapowiadał przepis który by organizował zabudowe , jak dobrze pamietam to było coś do 100 metrów od istniejących zabudowań , na pewno ograniczyło by to koszty dla gmin  ale podniosło by ceny działek .  można było by iśc w kierunku wyzszego podatku od terenów pod inwestycje to by skłoniło włascicieli do pozbywania sie działek a nowi inwestorzy nie traktowali by ich jako lokata kapitału .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, V12 napisał:

To przykład o którym pisze , jak nikomu nie zabranim iść w postęp i gadzety . Chciał bym mieć wybór , a nie być ekomonicznie zmuszany do postepu swiata 

O toż to , jak ktoś chce to proszę bardzo , dlatego kupiłem Zetora a nie zachodniego 🙂, to tak jak ze szprycą , chcą to proszę bardzo ja nie chcę to wypad z przymusem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1946

Ty. Ale sama budowa pomp to postęp, który pozwolił silnikom wejść na inny poziom wydajności. Z kolei do nowego napędu potrzeba nowych przekładni. Elektryczny silnik potrzebuje przekładnię uproszczoną a wracajac Ci napiszę, że przekładnie czysto mechaniczne nie mają racji bytu od pewnych obciążeń. W transporcie to bardzo widać i nie chodzi mi o automaty. Jesteś zaślepiony. Bo o ile można się zatrzymać z ekologią o tyle jak masz zdążyć - potrzebujesz mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, DTaras napisał:

 

 

To w tych synchronizacja im nie wyszła.

 

 

???

 

Nie wiem , raczej ludzie nie narzekają ale jak dbasz tak masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
3 minuty temu, Ursus932 napisał:

Zetora a nie zachodniego

a to z południa już możę być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
54 minuty temu, DTaras napisał:

 Nawet ruski czołg przy zwrocie już potrafi gąsienicą w tył kręcić a T80 napędza turbina. 

Jak bym był z góry dotowany , to moge łorać nawet napedem odrzutowych , Problemik sie robi jak musze sam na to zapracowac ręcami , nogami i umysłem 

13 minut temu, DTaras napisał:

potrzebujesz mocy.

A za  2Wś światowej mieli problem z mocą ??  , kwestia doładowania i pojemności . Potrzeba było 2000 BAR na nie trwałym wtryskiwaczu ??? którym steruje komputer??  xD

ja to bym nic do tego nie miał , gdyby miało to odpowiedni stusunek trwalości/bezawaryjności  do kosztów obsługi serwisowej 

Po drugie nasz kraj nie jest gotowy na rolniczy boom technoligniczy , ilu w kraju jest prawdziwych fachowców co ogarnie co bardziej skomplikowana maszyne ?? 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, jarecki napisał:

a to z południa już możę być ?

Ale prosty bez zbędnych dla mnie cudów techniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383
6 minut temu, V12 napisał:

A za  2Wś światowej mieli problem z mocą ?? 

Mieli problem z mocą a raczej z masą pojazdów i brakiem mocy, co odbijało się na pancerzu.. Choćby Shermany.  Gdyby Tygrys miał ciut więcej byłby nie do zajechania przez czołgi ciężkie rosyjskie. Powalczyć z nim mogłaby tylko ciężka artyleria i to strzelająca na wprost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A może to że poszli z silnik benzynowy z charakterystyką  momentu obtorowego gorsza niż diesel do tak cięzkiego pojazdu  , i stopniem skomplikowania między innymi , gaźniki , chłodzenie benzynówki co wydalał ogrome ilości ciepla 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
Przed chwilą, V12 napisał:

A może to że poszli z silnik benzynowy z charakterystyką  momentu obtorowego gorsza niż diesel do tak cięzkiego pojazdu  , i stopniem skomplikowania między innymi , gaźniki , chłodzenie benzynówki co wydalał ogrome ilości ciepla 

Niemcy wybrali benzynowki, bo mieli benzynę syntetyczną... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Niemcy wybrali benzynowki, bo mieli benzynę syntetyczną... 

To , też tego tygrysowego , wyposazyli by w doładowanie , mechniczne  wzorem lotniczych , 1000km , jak z  rękawa by wyleciało 

Lub kilka lyterów pojemnosci więcej , ąz tak bardzo na mase silnika by nie wpłyneło ,

tygrysek to go chyba przekominowali w swojej inowacyjności był awaryjny i nawet pierdoły trudno naprawialne w boju 

 dyszel z t34 był z  alu alby był lżejszy , skopiowny z jakiegoś zachodniego  lotniczego , i przerobiony na diesla , a i na wschodzie była jego benzynowa wersja 

 

 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
2 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Za złego Balcerowicza hektar ziemi był u mnie wart 10 świniakow, a teraz ile trzeba dać u mnie około 150 świniakow za ha. Taki to dobrobyt PiSu... 

Hej powoli nie za PiSsu tak się dzieje tylko jak tylko Balcerek nastał jest rozpierdol w rolnictwie tylko dotacje i dopłacanie do wszystkiego /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383
17 minut temu, V12 napisał:

tygrysek to go chyba przekominowali w swojej inowacyjności był awaryjny i nawet pierdoły trudno naprawialne w boju 

To zależy gdzie masz tyły ( czyli zaplecze) w boju. 

Niemcy mieli i mają filozofię modułowości pojazdów, gdzie wymiana modułu napędowego to chwila a moduł naprawia się na głebokich tyłach no i była filozofia budowania wschodnia (nasza też) gdzie naprawa była niemożliwa bo dobranie się do napędu to raczej dni, niż godziny. W tej naszej stawiało się na pozostawienie niesprawnej maszyny a załoga przesiadała się na podstawioną z tyłów. Tyle tylko że nasi mogą mieć w ciul maszyn na stanie a i tak większość będzie niesprawna. A te z magazynów to już na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4601
4 godziny temu, mirro napisał:

Ty byś wybrał PiS a Kasia torebkę. Ot takie to dylematy wyboru.😂

lepsze to niż za nowaka padające firmy budowlane celowe opóźnienie brak zapłat ....    

Sławomir Nowak. „Złote dziecko” Donalda Tuska

dzisiaj mamy efekt firmy asfalt strasbag itp gdzie polskie ?

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to laik  z technik , bojowych

co mnie z tych czasów interesuje to silniki , jak chwila czasu i najdzie , to przegladam materiały i filmy  ogolno dostepne , ale najbardziej to lubie silniki gwiazdowe , V-ki   takie bardziej nudne 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4601
11 godzin temu, Ulman napisał:

Czyli od kiedy, ile czasu i pod czyim okiem?

komuny od podstawówki d studiów ? 

 

 

 

 

najbardziej podoba mi się co nojman powiedział 3:20


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383
3 minuty temu, V12 napisał:

A to laik  z technik , bojowych

To nie tylko w bojowych. Weź fenda jakiegoś z vario. W zasadzie trza zacząć od lektury serwisówki, bo tam jest napisane jak zdjąć i co zdjąć. A czasami łatwiej odchylić kabinę czy zdjąć cały pakiet chłodnic niż próbować coś wyciągnąć "sposobem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj