danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

Tomasz0611    5580

@Rogas71 jest typowym przykładem mózgu wypranego przez TVP i każdy kto jest wrogiem PiS to esbek, niemiec, komuch, kolega Tuska itp itd xD

Fur Deutschland, ostatnio często to słyszałeś, co nie Rogas??  xD

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, witejus napisał:

Somsiad w somsiedniej wsi kupił 330 nowy za byka i 10 prosiąt😆,to były czasy.Kupił za schyłkowego Jaruzelskiego.

Teraz też kupisz 30 za byka , tylko używaną i zdezelowaną ale za dwa byki już ładną 😊

 

1 godzinę temu, Leszy napisał:

Z tego co wiem to dziadek też nowych nie kupował, bo aby takiego dostać trzebaby było się bratać z partyjnymi szumowinami.

Bez przesady , normalni nie trzymający z władzą też przydziały dostawali 

 

1 godzinę temu, racyl napisał:

Jakby teraz ludzie mieli przez tyle czasu co kiedyś karmić świnie i sprzedawać je po obecnych cenach to ani jednej świni byś nie widział w polsce

Kto teraz zajmuję ci się na poważnie hodowlą świń,  w takim sensie żeby coś na nich zarobić ? 😄

Ale smak takiego mięska 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
Tomasz0611 napisał:

@Rogas71 jest typowym przykładem mózgu wypranego przez TVP i każdy kto jest wrogiem PiS to esbek, niemiec, komuch, kolega Tuska itp itd xD

Fur Deutschland, ostatnio często to słyszałeś, co nie Rogas??  xD

Sam masz muzg wyprany nie potrafisz logicznie myśleć tylko powielasz mowę nienawiści głoszona przez platfusa

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947
V12 napisał:

Gdybanie , ile by kosztowal . 

Dlaczego nie ma w ofercie nowych spartanskiego full mechanika 60-80 km ???

jak by taki byl to od razu bym kupil a nie eko pojebance z gownolitu za 250tys 

Tak samo z kombjnami , ekran i elekronika mi potrzebna ????

Rolnicwo ma isc w korpo co bedzie po iles set ha 

Aleś Ty pod kamieniem chowany. Niespartański, ze sterownikiem hyyy😱 elektronicznym u mnie chrobocze aż huczy i dziewiczą naprawę skrzyni robiłem ja w trzydzieści lat od wyprodukowania. Calowy silnik za to chrobocze balanserami i jest już nieoryginalny. Nawet ruski czołg przy zwrocie już potrafi gąsienicą w tył kręcić a T80 napędza turbina. Zobacz sobie co to jest Liquid Piston o ile nie wiesz no i pomyśl, że czysto elektryczny ciągnik to sprawa odległej przyszłości ale hybrydowy? Największe maszyny na świecie działają na prąd. Lokomotywy, koparki, wozidła... Hydraulika woli napęd elektryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Rogas71 napisał:

masz muzg

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
2 minuty temu, Rogas71 napisał:

Sam masz muzg wyprany 

Ja mam mózg a ty jak chcesz to miej muzg. 

Powiesz mi gdzie ta praca za dwa melony rocznie?? Bo jestem chętny xD

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947
jarecki napisał:

 

2 minuty temu, DTaras napisał:

Domów tak, ale działek?

i działek teraz to na wioskach są wystawiane po 150 zł za metr .

Jeżeli uzbgojenie blisko i jest MPZP i to sensowny to jest właściwa cena.


many13 napisał:

8 minut temu, DTaras napisał:

A Tobie jak się wydaje? Jak się zaczyna zbierać elektorat? Bierze się jednostki podatne, stawia przed nimi lub wśród nich na zydelku przewodnika i przedstawia jako przodownika. Temat chwyta wśród setki i roznosi się jak omikron w świecie. Jak zbierze się odpowiednia garść a ktoś wpasuje hasło do nastrojów to i media są za darmo. Zasada stara i uniwersalna ...

Co masz na myśli " bierze sie jednostki podatne" - do czego podatne i kto je bierze?. Manifę jak zwykle organizowała Konfederacja bo mimo, że w ich zarządzie jest sporo potomków którzy ogłupiają metodą gotującej żaby nasze społeczeństwo ale  mimo to   te młodsze pokolenie jak ten gościu z Puław wie jedno. Trzeba jak najszybciej przerwać ciągłość postanowień Magdalenkowych. Tak ciągłość przekazywania sobie władzy przez ONYCh tylko pod innymi szyldami. W zależności od decyzji syjamskich mocodawców na przemian spadkobiercy Unii Wolności pod szyldami Bezprawia i Niesprawiedliwości i  V niemieckiej kolumny. Przyznaję i tu ukłon do Dysydenta, że Konfederacja to następna ciągłość syjamskiego0 terroru nas Polaków podobnie jak rdzennych mieszkańców Palestyny ale potrzeba nam ruchów oddolnych. Musimy je tworzyć przekonując Rady Gminne bezpośrednio naszych radnych do zrywu oddolnego a tylko manifestacje zorganizowane oddolnie bez tych odgórnych lobbystów mają rację bytu. Pamiętajmy, że ONY wiedzą o tym i na taką ewentualność mamy w kraju okupacyjnych żołdaków. Polacy nie dajmy się manipulować - ony cały czas podgrzewają wodę i może być za póżno żeby z niej wyskoczyć.

 

35236916_2204757822900388_3279403999479988224_n.jpg

A to sobie właśnie sam odpowiedziałeś...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

tak tylko żę na prowincji to fajnie mieć domek z ogrodem i taka działka 1tys metrów to już jest ciasna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317
16 minut temu, Rogas71 napisał:

Gardzę takimi jak ty bufon nadęty. ezbszcunku do drugiego człowieka nic nie widzi poza czubkiem własnego nosa

 

😎

To Ty masz szacunek jak czekasz aż ludzie pracowici  chcąc mieć własny kąt zostaną zlicytowani bo nie będą w stanie spłacać kredytów

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

https://m.olx.pl/d/oferta/sprzedam-ziemie-rolna-przy-jeziorze-CID3-IDNhQQt.html?reason=extended_search_extended_distance


Jak za darmo tylko kupowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
Dnia 21.01.2022 o 20:11, DTaras napisał:

Acha. Czyli założą zawór w Świnoujściu i co dalej? Niech niech Dolna Odra będzie na gaz ale całego nie przeje a dalej w sieci to głównie przerywane linie. Możnaby skorzystać z niemieckiej infrastruktury... można?

Prawdę powiedziawszy nie interesowała mnie infrastruktura gazowa ale twierdziłem i twierdzę, że gaz jest złym rozwiązaniem jako paliwo. Pierwszy problem to magazynowanie go a drugi nieobliczalny Putin, który ma monopol w tej części na niego. Mamy węgiel to powinniśmy z niego korzystać, być niezależnym energetycznie. Ekologicznie podchodząc do węgla. Na składowisku powinien być tylko ten wysokiej jakości. Reszta może trafić do elektrowni czy elektrociepłowni które są przystosowane do spalania go. Ale komuś ten węgiel bardzo przeszkadza.

15 godzin temu, DTaras napisał:

Aleee... Co ja napisałem? Że plan wjazdu do Polski jest tylko po to i na tyle aby sobie zrobić z takiej Litwy Republikę. Czy nie?

Putin ma już swoje lata i pewnie chce sie zapisać w historii jako ten który zjednoczył ponownie byłe republiki w całość. Inaczej tego nie da sie wytłumaczyć. Atak na Polskę nic mu nie da bo UE i NATO chcąc nie chcąc musiały by się opowiedzieć po naszej stronie a tak pomimo embarga które mu nałożyli, strzyże baranów na gazie. Bardziej my na tym embargu jesteśmy stratni niż Rosja.

12 godzin temu, jacus napisał:

w polsce zostalo niecale 10 milionow kabanow-mniej jak za gomulki, nie wiem ile bylo zaokupacji, zarejestrowanych jest ponad 70 tysiecy gospdarstw, kilkanascie procent posiada wiekszosc polpulacji...........rokrocznie spada o kilka procent. niedlugo zostana sami z kredytami i zobowiazania w arimr lub na kontrakcie.

6 zł kilogram żywca ostatnio przy średniej cenie zboża 100-130 zł za 100 kg. Do tego doliczyć prąd, dodatki paszowe, pracę to gdzie ta opłacalność ? Chyba zacznę chwalić ASF bo tak być może dalej bym się łudził, że coś się może jeszcze poprawi.

12 godzin temu, Ulman napisał:

 

Skasować socjal i zaraz się chętni znajdą.

Tylko za ile i na jakich warunkach ? Jak byś obserwował ogłoszenia o pracę to jest bardzo duża rotacja pracowników na kasie. Ciekawe dlaczego ?

2 godziny temu, racyl napisał:

@galan99 a co takiego Kaczyński zbudował ? 😄 rozbudował ale ludzkie apetyty na darmową kasę z socjalu 😄

nawet zdjęcia nie umiesz poprawnie odczytać ? 😄

świnie to ludzie co wszystko opierdzielą bez zastanawiania skąd to jedzenie jest i kto za nie będzie płacił

Bo co jak co bez jedzenia nie da się żyć. Oponenci krytykują władzę ale jak władza daje kasę to chętnie wyciągają po nią rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386
1 godzinę temu, Rogas71 napisał:

u mnie w gospodarstwie nigdy używanego sprzętu nikt nie kupował a mamy już 5 ciągników

Kwestia strategii wydawania, obracania kasą no i priorytetów. Za dużo się dzieje na rynku żeby blokować kasę w ciągnikach nowych  po 1mln PLN. Prawda jest taka. Fabryka zarobi na ciągnik ale ciągnik na fabrykę już nie urobi. Dlatego wolę dołozyc do serwisu niż brać nowy.Jeżeli trzeba coś wymienić, to i tak się wymieni. Ale lepiej wymienić tunel mroźniczy na większy, niz traktor na super nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Rogas71 napisał:

 

 

Nie wiem gdzie wy żyjecie ale chyba na innej planecie bo u mnie nowy traktor i to nie jeden ma każde gospodarstwo ponad 10 ha i jakoś biedy nie widać więc coś z tych świń zostaje u mnie w gospodarstwie nigdy używanego sprzętu nikt nie kupował a mamy już 5 ciągników

 

 

 

 

No ja żyje w Polsce jeszcze chyba 🤔 , w okolicy są chyba dwa nowe ciągniki na kilka sąsiednich sołectw które znam  , reszta nowych kupiona jeszcze za PRL i dwa w latach 90 , sam mam cztery a nowa tylko 30 którą ojciec z dziadkiem kupili w latach 80tych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
Tomasz0611 napisał:

Przed chwilą, Rogas71 napisał:

16zł/m2 i to jeszcze nad jeziorem to w obecnych czasach darmoszka, oby tylko prąd i sieć wodociągowa niedaleko były ;)

Prąd to se fotowoltaiki i wiatrak postawisz a wodę możesz sobie wiaderkiem z jeziora czerpać😜

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, DTaras napisał:

Aleś Ty pod kamieniem chowany. Niespartański, ze sterownikiem hyyy😱 elektronicznym u mnie chrobocze aż huczy i dziewiczą naprawę skrzyni robiłem ja w trzydzieści lat od wyprodukowania. Calowy silnik za to chrobocze balanserami i jest już nieoryginalny. Nawet ruski czołg przy zwrocie już potrafi gąsienicą w tył kręcić a T80 napędza turbina. Zobacz sobie co to jest Liquid Piston o ile nie wiesz no i pomyśl, że czysto elektryczny ciągnik to sprawa odległej przyszłości ale hybrydowy? Największe maszyny na świecie działają na prąd. Lokomotywy, koparki, wozidła... Hydraulika woli napęd elektryczny.

Ale co mnie to ineresuje , akurat w w mf nie gustuje nawet 30 -letnich  , w mojej okolicy nikt tego nie chce , 

Ja pisze o tu i teraz , był by traktor nowy o mechanicznej , skrzyni i podnosniku , klasycznym wtrysku paliwa w okolicach 100 km to bym go kupił , reszta bajerów mi nie  potrzebna żeby zabiegi agrotechniczne zrobić 

To samo z kombajnem , nowy podobny techniczne do dominatora np 76 . 86 , jest gro ludzi co by w kolejki sie za takimi ustawiała ...

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386
Przed chwilą, racyl napisał:

ziemia rolna i działka budowlana to jest to samo ? brawo TY 🤣

Jak się skończy wał na zabudowę zagrodową, to skończą się działki w szczerym polu.

2 minuty temu, V12 napisał:

ył by traktor nowy o mechanicznej , skrzyni

Vario jest prostsze w naprawie'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

Jak masz dzieci i samochód to dom z gościnnym pokojem zajmie jakieś 1,7 ar plus jakieś 0,5 tarasu, 1,5 ar trawnika 1,5 podjazdu i około 1 placu zabaw. Wiata z kotłownią i składzikiem do półtora ara powinna wydać ale komunikację wówczas powinno się zwiększyć. W 10 ar idzie się wyrobić faktycznie z bidą bo domu nie postawisz na granicy a jeszcze jak przewidujesz ogród wypoczynkowy to do ara trawnika trzeba dołożyć ze dwa no i fanaberia warzywna, której nie można osłonić od światła. Będzie z 15 potrzebnych... U dewelopera nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
racyl napisał:

16 minut temu, Rogas71 napisał:

Gardzę takimi jak ty bufon nadęty. ezbszcunku do drugiego człowieka nic nie widzi poza czubkiem własnego nosa

 

😎

To Ty masz szacunek jak czekasz aż ludzie pracowici  chcąc mieć własny kąt zostaną zlicytowani bo nie będą w stanie spłacać kredytów

A niby czemu mają być zlicytowaniu jak spłacają kredy nikt ich nie zlicytuje prostej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, Ulman napisał:

I do tego tak jak w TVPis powielasz wytłumaczenie dla tłumoków.😆 Dodaj jeszcze że Niemiec, komunista, liberał, łże elita, spekulant  i wrogi element zagrażający Polskiej Zjednoczonej Prawicy Robotniczej.🤣

 

23 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

@Rogas71 jest typowym przykładem mózgu wypranego przez TVP i każdy kto jest wrogiem PiS to esbek, niemiec, komuch, kolega Tuska itp itd xD

Fur Deutschland, ostatnio często to słyszałeś, co nie Rogas??  xD

Reszta mnie nie obchodzi , ale nie pier**lcie że Niemcy nas kochają i tylko patrzą nam pomagać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, mirro napisał:

 

Vario jest prostsze w naprawie'

W porównaniu do innych teraźniejszych skrzyń z piedylnionem , koszy sprzegłowych , lozysk i koł zebatych  napewno :)

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, V12 napisał:

Ale co mnie to ineresuje , akurat w w mf nie gustuje nawet 30 -letnich  , w mojej okolicy nikt tego nie chce , 

Ja pisze o tu i teraz , był by traktor nowy o mechanicznej , skrzyni i podnosniku , klasycznym wtrysku paliwa w okolicach 100 km to bym go kupił , reszta bajerów mi nie  potrzebna żeby zabiegi agrotechniczne zrobić 

To samo z kombajnem , nowy podobny techniczne do dominatora np 76 . 86 , jest gro ludzi co by w kolejki sie za takimi ustawiała ...

Ja takiego bym już brał jakby nowe były 😛👇 Perkins turbo 

opony_ursus1044.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947
Tomasz0611 napisał:

Przed chwilą, Rogas71 napisał:

16zł/m2 i to jeszcze nad jeziorem to w obecnych czasach darmoszka, oby tylko prąd i sieć wodociągowa niedaleko były ;)

Wody widać tam opór a prąd to nie jest duży problem.. w porównaniu do strefy ochronnej jeziora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj