danielhaker

Ceny nowych ciągników 2022

Polecane posty

Mateusz1q    1823
26 minut temu, Darek8787 napisał:

Temat Ariona 450 dopięty. 

Dołożyłem jeszcze pompę LS 110 l. zamiast zebatej dopłata 2900 zł i tempomat z zarządzaniem automatyką za 1000 zł. 

Ostatecznie zdecydowałem się na trochę inne opony szukając kompromisu żeby zboża w ścieżkach nie niszczyć a mieć uciąg w uprawie. Poradziłem się tu i tam ale nie jestem pewny swojego wyboru więc zostawiłem sobie furtkę tydzień na zmiane specyfikacji opon.

Zamiast 600/65/38 i 480/65/28

będzie 520/70/38 i 420/70/28

oczywiście też Trelleborg

stał na placu wlasnie taki Arion 510 do wydania na 520/420 Trelleborg i to większy ciągnik a nie głupio to wyglądało i to mnie przekonało. Tamten klient tak jak ja 20-30 % w orce uprawie i siewie a 70-80% ochrona i nawożenie stąd szukanie kompromisu. 

Co sadzicie na ten temat biorąc pod uwagę moją strukturę pracy i fakt że nie będzie żadnego innego ciągnika na gospodarstwie?

Wolałbym 600, nawozy posiejesz na 600 i nie będzie znaku, pierwsza dawka na mrozie, druga dawka mocznik z inhibitorem połowa marca. A do pryskania nawet c360 przemęczyłbym się ale no rozumiem też twój wybór. Tragedii nie będzie, duży Bałon będą miały chociaż. Fajnie że wziąłeś pompę LS, nigdy nie wiadomo czy się nie przyda za 10 lat. Czyli jaka cena wyszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
54 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Wolałbym 600, nawozy posiejesz na 600 i nie będzie znaku, pierwsza dawka na mrozie, druga dawka mocznik z inhibitorem połowa marca. A do pryskania nawet c360 przemęczyłbym się ale no rozumiem też twój wybór. Tragedii nie będzie, duży Bałon będą miały chociaż. Fajnie że wziąłeś pompę LS, nigdy nie wiadomo czy się nie przyda za 10 lat. Czyli jaka cena wyszła?

Myślę w ten sposób odnośnie jednego ciągnika w gospodarstwie:

- brak pomocnika czy operatora jak coś trzeba są znajomi na usługi swoimi ciągnikami

- mógłbym zostawić swojego mniejszego Zetora 7211 do oprysku tak jak mowisz ale jakąś wartość on ma i mrozić kasę utrzymywać płacić OC itp. żeby pryskać a obok stoi Arion wyposażony w ISOBUS do komputera złącze do prędkości, że nie trzeba na koło zakładać i ogólnie szczelny i komfortowy to aż żal go nie używać. poza tym zawieszany 1000l na hydraulice zalany do pełna prawie 2 tony słabo Zetorkiem ;)

- do orki jak trochę spuścić ciśnienia z tych 520/70 to napewno balon się rozejdzie do 540 jak nie lepiej

podsumowując dlatego zacząłem wymyślać z tymi oponami bo też wolałbym 600 szerokość ale razy 2 koła po 80 mm razy ścieżki 15 metrowe razy 24 ha to wychodzi czysto matematycznie 0,25 ha wydeptane więcej na 600 niż na 520. to już przy drogim zbożu jakieś pieniądze są co roku.

Co do ceny to tamta specyfikacja co pisałem w środę Arion 450

+ pompa LS 110 l.

+ tempomat z zarządzaniem skrzynią

+ gaśnica z mocowaniem w kabinie

+ dwa korki na kluczyk paliwo i adblue bo fabrycznie są niezamykane 

cena ostateczna 324 netto odbiór okolice żniw

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

Arion 630 na średnim wypasie to koszt ~440 netto na tą chwilę koniec roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dowiadywał się ktoś ceny nowego MF 5S.115 z fabrycznym ładowaczem czołowym, przednim podnośnikiem , amortyzowaną osią przednią, pompą 110l i skrzynią dyna6eco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Macie sytuacje że zamówiliście maszyny z zaliczką, a sprzedawca chce teraz podnieść ceny? Mam zamówioną valtrę na żniwa, coś czuję że nie przyjedzie w zamówionej cenie, nikt nie będzie dokładał €urasków 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

A z jakiej racji umowa to umowa .

Od zamówienia valtry do dostawy były dwie podwyżki , a ciągnik dojechał w zamówionej cenie  .

Co za diler tak cię chce wy.......ć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Umowa w naszych złotych polskich. I mówię ogólnie jak słyszę po znajomych, którzy zamawiali w ostatnich 2 latach maszyny, jak dealerzy cwaniakowali i mimo umówionej ceny podnosili ją. Takie podwyżki co były to jeszcze nic w porównaniu do tego co dzieje się obecnie z kursem euro i jak to się przełoży w najbliższym czasie na ceny, dlatego napisałem ten post. Nikt do mnie nie dzwonił w tej sprawie. Szczerze to mi tam lotto, będzie ciągnik to będzie, a jak podniosą cenę to nie wezmę niech sami sobie nim jeżdżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Jakie ceny na ciągnik 140 kM+ w 6 cylindrach?

nh t6 180 DC 40 km/h 390

Class Arion 610 cis 370

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30
Dnia 4.03.2022 o 22:25, BartekAdamczyk napisał:

Witam dowiadywał się ktoś ceny nowego MF 5S.115 z fabrycznym ładowaczem czołowym, przednim podnośnikiem , amortyzowaną osią przednią, pompą 110l i skrzynią dyna6eco?

W tamtym roku zamówiłem 5s.105 w wersji exlusive tuz+wom i przygotowanie pod ładowacz. Wszystko co możliwe w sumie. Koła 440 i 540r38

Wyszedł 385 tys.

Drugi to samo tylko bez tuza z wom, ale z wysięgnikiem ładowacza 376 tys.

Dwa tyg temu dealer mówił że teraz cena plus 30-40 tys

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

John Deere 6130m

Przedni tuz,wom,tls,amo kabina,PQ

Opony 540/600

400tys netto i w każdej chwili może iść w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Panowie mam pytanie. Mam zaklepanego ariona 630 z przednim tuzem. Niestety nie pomyślałem żeby zaklepać obciążnik. W starej cenie jest dostępny klocek 900 kg. Czy ten obciążnik nie będzie zbyt mały do tego ciągnika? W planach jest zakup 5 skibowego kvernelanda. Reszta maszyn pracuje przy arionie 610 pierwszej generacji więc nie jest za ciężka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

te Ariony są fajnie wyważone więc jak Ariony serii 400 na obciążniku 600-800 kg robią pługami 4 obrotowymi to 630 z 900 kg nie dałby rady 5 skib? Skoro reszta maszyn mówisz nie jest bardzo duża to tym bardziej tak sądzę. 

Możesz napisać ile wyszedł Arion 630 netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

No mam starego ariona 610c i jest spoko wyważony. Tylko pług mam ciągany 6 skibowy fortschritta, a maszyny raczej stosunkowo lekkie. Ciągnik zamówiony w grudniu z cena z first claas 399 netto. Z przygotowaniem pod gps i paroma pierdołami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
Dnia 23.03.2022 o 11:54, Dawid727 napisał:

Panowie mam pytanie. Mam zaklepanego ariona 630 z przednim tuzem. Niestety nie pomyślałem żeby zaklepać obciążnik. W starej cenie jest dostępny klocek 900 kg. Czy ten obciążnik nie będzie zbyt mały do tego ciągnika? W planach jest zakup 5 skibowego kvernelanda. Reszta maszyn pracuje przy arionie 610 pierwszej generacji więc nie jest za ciężka. 

A nie lepiej zrezygnować z tego obciążnika tylko kupić jakiś gotowy betonowy albo samą formę do zalania? Gorzej to wygląda ale sporo kasy zaoszczędzone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Myślałem o tym. Ale koszt obciążnika to 4 tys bo jest zaklepany w starej cenie. A teraz wszystko tak drogie.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

Jak myślicie nowe ciągniki będą tanieć ?

https://www.okiemrolnika.pl/technika-rolnicza/item/9324-zetor-deutz-fahr-i-new-holland-mocno-w-dol-koniec-wielomiesiecznych-wzrostow-na-rynku-ciagnikow-rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Muszą, kto teraz będzie miał zdolność kredytową żeby wziąć nowego przy takich wysokich stopach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Jak zmieniła się wasza rata kredytu po ostatnich podwyżkach?

Drugie pytanie, jakie mieliście całkowite kwoty do spłaty, przy jakiej ilości finansowania fabrycznego? Tzn np 300 tys na 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kagitaar    97
Dnia 23.03.2022 o 11:54, Dawid727 napisał:

Panowie mam pytanie. Mam zaklepanego ariona 630 z przednim tuzem. Niestety nie pomyślałem żeby zaklepać obciążnik. W starej cenie jest dostępny klocek 900 kg. Czy ten obciążnik nie będzie zbyt mały do tego ciągnika? W planach jest zakup 5 skibowego kvernelanda. Reszta maszyn pracuje przy arionie 610 pierwszej generacji więc nie jest za ciężka. 

Mam nową 610 i balast ok 700 kg na przednim tuzie daje radę w dość ciężkim servo35, ale 4 skibowym. Delikatny problem jest tylko z rozłożonym na hydropaku i zasypanym zbożem zestawem uprawowo-siewnym. Ale to też w zasadzie tylko przy sporych wzniesieniach. Tak że jeśli masz względnie rowny teren to te 900 kg przy 5obrotowej powinna wystarczyć. 

Choć i tak za 4 tyś to spokojnie możesz sobie 3 obciążniki we własnym zakresie wyspawać i zalać betonem. Fakt gabaryt większy (ale i to ma swoje plusy) niż żeliwny klocek. 

 

  

2 godziny temu, Marekk91 napisał:

Jak zmieniła się wasza rata kredytu po ostatnich podwyżkach?

Drugie pytanie, jakie mieliście całkowite kwoty do spłaty, przy jakiej ilości finansowania fabrycznego? Tzn np 300 tys na 5 lat

 

Przy nawet wysokim kredycie ale na okres 5-7 letnim nie są to tak drastyczne wzrosty. Sam wczoraj dzwoniłem dopytywać jaka będzie różnica, i z raty z przed roku ktora wynosiła ok 14 500 teraz bedzie to 16 000. W najgorszej sytuacji są osoby posiadające kredyty hipoteczne na 20-25 lat. Tym raty mogą pójść do góry nawet dwukrotnie. 

Co nie zmienia faktu że nawet w moim przypadku jest to 3 koła rocznie ekstra... Komu za to podziękować to sobie już daruje... bo wszyscy wiedzą :)  

 

A przy kredycie fabrycznym rzędu 300 tyś na okres 8 lat, + wpłacie 100 (czyli zostało 200) to całkowity koszt wychodził coś koło 30 tyś (odsetki+prowizja) + do tego oczywiście trzeba liczyć się z AC na dany sprzęt, ale to i tak przy tak drogim sprzęcie jest warte swojej ceny (mi już się zwrociło po pierwszym roku jak rozjebałem szybę XD)

Edytowano przez kagitaar
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj