danielhaker

Ceny nowych ciągników 2022

Polecane posty

Pomyśleć, że trochę ponad rok temu za t6 EC dałem 260tys netto z amortyzacja osi i kabiny, lepszą pompa, przedni tuz, 17bieg, zwiększony udźwig. Do tego było jeszcze finansowanie 3lata x 0 % chyba już nie ma 

• Like 1

niesamowity90    608

Nie pamiętam na jakiej skrzyni to było bo nie zgłębiałem nawet różnic między skrzyniami, zwyczajnie byłem ciekaw ile teraz za taki przedział mocy kosztuje. Nawet jeśli to droższa skrzynia to chyba komuś coś na głowę spadło żeby tyle ciągnik o takiej mocy kosztował. Taki ciągnik kalkuluje się już tylko przy sporym dofinansowaniu, za gotówkę nie ma to uzasadnienia ekonomicznego. 400 brutto za 110 koni, do tego na kredyt z wysokimi odsetkami i co, pół bani za pomocnika na średnie gospodarstwo albo główny na małe?

pelo111    23
5 godzin temu, narewski1988 napisał:

T5 110, ale może dynamic command, a nie electro command?

Treść emaila ze specyfikacją od przedstawiciela

295.000 zł netto

T5.120 EC

BŁOTNIKI PRZEDNIE 758330-DYNAMICZNE BLOTNIKI PRZEDNIE 480 MM 90,00
KABINA 762292-KABINA AMORTYZOWANA, PRZEDNIA SZYBA
NIEOTWIERANA, OKNO DACHOWE, LUSTERKO WEWN.,
TYLNA WYCIERACZKA, KLIMA.
6.590,00
PRZEDNIE OBCIAZNIKI 759769-10 OBCIĄŻNIKÓW PRZEDNICH 3.970,00
PRZEKLADNIA 762254-16X16 SPS 40KPH ECO W/AUTOFUNCTION 3.040,00
OBCIAZNIKI KOL TYLNYCH 762260-6 OBCIAZNIKOW TYLNYCH NA KOLA (300KG) 3.990,00
ZBIORNIK PALIWA 759657-ZBIORNIK PALIWA BEZ OSŁONY / Z ZAMYKANYM
KORKIEM
180,00
BLOKADA MECH.ROZN. TYL 759675-EL HYD ZALACZANA BLOKADA I NAPĘD 4WD
WYMAGANE PRZY AMORTYZACJI OSI PRZEDNIEJ
1.450,00
OS PRZEDNIA 762258-OS PRZEDNIA 4WD AMORTYZOWANA BEZ
HAMULCOW
21.090,00
ŚWIATŁA ROBOCZE 759157-6 ŚWIATEŁ PRACY (W DACHU KABINY 2 Z PRZODU + 4
Z TYŁU) + 2 ŚWIATŁA DROGOWE
1.270,00
LUSTERKA WSTECZNE 762295-LUSTERKA WSTECZNE REGULOWANE 650,00
RADAR 759758-BEZ RADARU -2.490,00
RADIO 743712-RADIO BLUETOOTH Z DODATKOWYM WEJSCIEM USB
ORAZ GLOSNIKAMI
1.590,00
STEROWANIE NA BLOTNIKU 762281-AUTO WOM ROZLACZANIE/ZALACZANIE POWIAZANE
Z POLOZENIEM TYLNEGO
580,00
PODNOSNIKA + STEROWANIE WOM + TUZ NA BLOTNIKU
(LEWY, PRAWY)
HAMULCE 759677-HAMULCE O DLUZSZEJ ZYWOTNOSCI 990,00
PAKIETY KONFIGURACJI X0996XX-DELUXE -7.830,00
Zwiększony komfort i intuicyjna technologia dla ułatwienia
wykonywania
wszelkich operacji.
X0996XX-PAKIET DELUXE
Przekładnia Electro Command™ 16x16 semi-powershift, 40
km/h Eco, 3
prędkości WOM, w opcji autofunkcje IntelliShift™. W opcji
biegi pełzające oraz zależna od prędkości jazdy prędkość WOM.
Napęd 4WD z funkcją Terralock™ oraz amortyzowana oś
przednia Terraglide™, w opcji hamulce osi przedniej.
Kabina Deluxe Vision View™ z klimatyzacją , amortyzowanym
pneumatycznie

szybki19    1

Witam 

Panowie orientował się może ktoś jak teraz kształtują się przybliżone  ceny New Holland T5.100 lub Case Luxxum 100 w wersji podstawowej ?

proximaplus    11

Tak jest Perkoz sobie życzy za T5 110 w dynamic command 340 netto i to golas totalny bez tuza i miękkiego 

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

pelo111    23

Co jak co ale cena NH w ostatnich latach jest mocno oderwana od rzeczywistości. Jeszcze parę lat i zrówna się z fendem,

T6.120 DC osiągnął poziom 380tys. gdzie John deere 6120m 390tys.

• Like 1

proximaplus    11

Też to zauważyłem jak za jakiegoś t6 160 chcą 430 netto a za t7. 190  z tego co pamiętam to jakieś 550 netto i to nie jest full opcja 

vodz    332
Dnia 13.12.2022 o 21:18, niesamowity90 napisał:

Taki ciągnik kalkuluje się już tylko przy sporym dofinansowaniu, za gotówkę nie ma to uzasadnienia ekonomicznego. 400 brutto za 110 koni, do tego na kredyt z wysokimi odsetkami i co, pół bani za pomocnika na średnie gospodarstwo albo główny na małe?

Zwiększanie dofinansowań podniesie ceny jeszcze bardziej obawiam się. Albo się opłaca i bierzesz nowke albo nie i bierzesz uzywke. Sam się zastanawiam czy kupić nowy czy uzywke jako główny na  ok 60 ha, ceny jednego i drugiego powalają bo płacić 200 k za 17-20 letni traktor to tez sporo.

• Like 2

kamil18fmr    98

Patrząc na ceny New holand z Basildon dochodzę do wniosku, że ten cały brexit zaczyna angolom bokiem wychodzić...

np. T7 165s w cenie jd 155m to już bardziej śmieszne niż żałosne

Darek8787    91

ja sądzę że sukcesy rynkowe poprzewracały w głowach NH i dlatego tak zdrożały. Prawo ekonomii popytu, że jak jest duży popyt to cena rośnie to znana wszystkim sprawa, nie trzeba brexitu. A wiodomo że do dziś dnia NH ma pierwsze miejsce w sprzedaży w Polsce gdzie nasz kraj jest dużym rynkiem dla NH. W takich Niemczech wg. rankingów kupują Fendta i John Deere to już NH nie naskacze.

melon10641    1221
3 godziny temu, Darek8787 napisał:

ja sądzę że sukcesy rynkowe poprzewracały w głowach NH i dlatego tak zdrożały. Prawo ekonomii popytu, że jak jest duży popyt to cena rośnie to znana wszystkim sprawa, nie trzeba brexitu. A wiodomo że do dziś dnia NH ma pierwsze miejsce w sprzedaży w Polsce gdzie nasz kraj jest dużym rynkiem dla NH. W takich Niemczech wg. rankingów kupują Fendta i John Deere to już NH nie naskacze.

Pytanie czy wzrost ceby NH tylko w Polce taki czy w całej UE? 

Brexit chyba nie ma nic wspólnego ze wzrostem cen new Hollanda, bo produkcję t6 mieli przenieść do Austrii, a fabrykę zamknąć. 

marb80    8

Wyceniał ktoś ostatnio Steyr Profi 6145?

Miękka oś, przedni Tuz, 

Edytowano przez marb80

Hebiii2300    5

Witam. Czy może ktoś z was rozglądał się za ciągnikiem w przedziale mocy około 100 km. Na  jakie modele zwrócić uwagę pod ładowacz czołowy ?  MF 5s są fajnie skonstruowane pod ładowacz ktoś testował ? CIągnik warty uwagi ? 

proximaplus    11
10 minut temu, Hebiii2300 napisał:

Witam. Czy może ktoś z was rozglądał się za ciągnikiem w przedziale mocy około 100 km. Na  jakie modele zwrócić uwagę pod ładowacz czołowy ?  MF 5s są fajnie skonstruowane pod ładowacz ktoś testował ? CIągnik warty uwagi ? 

U mnie w okolicy to ostatnio hitem stała się seria 5m z ładowaczem aczkolwiek występują też 5700 s jeszcze z tej serii starszej jak na razie sobie chwalą 

sw_kamil    166

Wyceniałem 5s 135 z pompą hydrauliczną LS oraz isobus .

Ponad 400tys netto. Strasznie dużo jak za taki mały ciągnik. Fendt 313 ok. 600tys  netto. Claas Arion 450 ok 370tys netto. Szukam czegoś do opryskiwacza 4tys litrów koniecznie z LS, wom 540eco, najlepiej z isobus i przygotowaniem pod nawigacje. Z używki ciężko cokolwiek znaleźć a ceny nowych to jakiś dramat w tej chwili. 

Darek8787    91
10 minut temu, sw_kamil napisał:

Claas Arion 450 ok 370tys netto

ten claas na cis+ z elektrozaworami  i zaworami międzyosiowymi czy zwykły cis na mechanicznych zaworach?

pelo111    23
6 godzin temu, Hebiii2300 napisał:

MF będę odbierał przed świętami niestety bez ładowacza. Ale muszę przyznać że fabryczny quicka robi wrażenie. 

Rama odlew, udźwig ponad 2t 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.

Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio

sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Szymi195
      Witam, mam pytanie czy wiecie moze jak wyglądają ceny nowych siewników ciagnych typu espro, pronto, vitu?
    • Przez suf
      witam wszystkich, poszukuję New Holland Clayson 8070, jeśli ktoś jest zainteresowany sprzedażą to proszę o wiadomość, dzięki
    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj