danielhaker

Ceny nowych ciągników 2022

Polecane posty

Darek8787    87

mój Claas Arion 450 ustalany w lutym na sierpień podobno pod koniec maja dostał numer seryjny i rozpoczął się proces produkcji i już nie można nic w specyfikacji zmienić od tego momentu. Z takim info kontaktował się ze mną handlowiec. więc sierpień podobno ma być gotowy - takie info dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
13 godzin temu, sylwek23111 napisał:

Ile wyszło za Ariona?

324 netto jak coś to więcej info w tym temacie zawierają moje posty - końcówka lutego 2022, znajdziesz tam szczegóły ciągnika.

Edytowano przez Darek8787
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody9    2

Witam dostałem ostateczne oferty na John Deere 6090M  ciągnik do zamówienia odbiór luty - marzec 2023 , od dwóch firm na jesieni miałem wycenę na około  275 netto, teraz po nowych cenach najlepszą ofertę dostałem na kwotę 302 netto a w drogiej firmie te same wyposażenie ostateczna cena 344 netto , Wiec lepiej przejechać się w kilka miejsc , zanim coś się zamówi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Jak chcesz się przejechać po kilku firmach w przypadku JD jak zostało 4 dilerów w całym kraju? W innych firmach z kolei zasłaniają się rejonizacją. Już się zastanawiałem czy nie zgłosić tego do UOKiK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
30 minut temu, forterra11441 napisał:

Jak chcesz się przejechać po kilku firmach w przypadku JD jak zostało 4 dilerów w całym kraju? W innych firmach z kolei zasłaniają się rejonizacją. Już się zastanawiałem czy nie zgłosić tego do UOKiK.

Jak najbardziej podlega to pod UOKiK bo jeżeli ktoś prowadzi usługi/sprzedaż to dla wszystkich, bez wyjątku. A taka rejonizacja to nic innego jak zmowa cenowa i nie uczciwa konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

czasami już nawet nie mówią że nie sprzedadzą bo rejonizacja tylko po prostu dowalą taką cenę że z butów wyrywa i sam im odpuszczasz nie muszą się narażać na uokik i mówić że rejon itp. sam miałem tak z Claasem jak zamawiałem, na miejscu cena była ok ale spytałem dealera z 200 km ode mnie tak dla własnego spokoju poznać cenę to najpierw się ociągali z ofertą a jak w końcu dał ofertę to pług obrotowy 4 skiby by wszedł w tą różnicę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody9    2

Akurat diler oddalony ode mnie 20km walną wyższą cenę jak ten oddalony 120 km . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    116
6 godzin temu, mlody9 napisał:

Witam dostałem ostateczne oferty na John Deere 6090M  ciągnik do zamówienia odbiór luty - marzec 2023 , od dwóch firm na jesieni miałem wycenę na około  275 netto, teraz po nowych cenach najlepszą ofertę dostałem na kwotę 302 netto a w drogiej firmie te same wyposażenie ostateczna cena 344 netto , Wiec lepiej przejechać się w kilka miejsc , zanim coś się zamówi,

Witam, podasz co masz tak z grubsza za wyposażenie w tej cenie?? Ta różnica cen to inny oddział w ramach tego samego dilera czy różni dilerzy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Orientował się ktoś w temacie Valtry t145 Versu ? jak to cenowo na dzien dzisiejszy wygląda i jak z dostępnością ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Ponowne pytanie, jak teraz zmieniła wam się wielkość rat finansowania fabrycznego przy jakich warunkach? W lipcu prawdopodobnie będę miał ciągnik, ciekaw jestem obecnej sytuacji finansowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
1 minutę temu, Marekk91 napisał:

Ponowne pytanie, jak teraz zmieniła wam się wielkość rat finansowania fabrycznego przy jakich warunkach? W lipcu prawdopodobnie będę miał ciągnik, ciekaw jestem obecnej sytuacji finansowania

No jak jak, rok temu na zmiennej stopie było WIBOR 0,2+ marża ~2%, a teraz jest WIBOR 6+ marża a w lipcu będzie 7, kalkulator i liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
1 godzinę temu, Marekk91 napisał:

Ponowne pytanie, jak teraz zmieniła wam się wielkość rat finansowania fabrycznego przy jakich warunkach? W lipcu prawdopodobnie będę miał ciągnik, ciekaw jestem obecnej sytuacji finansowania

Znajomy teraz będzie w lipcu robił kredytowanie na ciągnik za 550 netto wpłacą 200 i vat reszta kredyt 350 to będzie miał do spłaty 520 a kazali się przygotować że w pewnym momencie może być i 580 bo przewidują w banku stopy 10 . Oczywiście mogą później spaść ale i tak lipa bo najpierw spłacasz większość odsetki a mało kapitału . Czyli w pesymistycznym scenariuszu zakup odsetki i vat 905 tys beż vat ok 780

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

8 lat bodajże.  Rata ponad 5 tys ale mówili żeby się przygotować na bliżej 6 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

O kurczę no to w sumie długi okres. U mnie 200 tys finansowania na 4 lata, w lutym wyliczyli bodajże 25 lub 30 tys, ciekawe co teraz wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
15 minut temu, Marekk91 napisał:

O kurczę no to w sumie długi okres. U mnie 200 tys finansowania na 4 lata, w lutym wyliczyli bodajże 25 lub 30 tys, ciekawe co teraz wyjdzie.

To jakaś niezla oferta była . Myślę że po tej podwyżce z lipca na jakieś 65 ci skoczy 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Właśnie sprawdziłem, 215 tys na 4 lata, niecałe 25 tys było. Znajomy 2 miesiące wcześniej czyli w grudniu 340 lub 380 tys finansowania na fendta, 5 lat, 50 kilka tysięcy w credit agricole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

w sumie dobre pytanie, nie jestem jakiś analityk, ale na logikę uważam że minęły czasy brania na stałą stopę. Chociaż dużo zależy od okresu na jaki bierzemy, bo może być wręcz przeciwnie, inflacja pewnie jeszcze poszaleje ze 3 lata i coś musi j****ć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Nowy DF 5115 230 tyś netto a JD 6090m za około 340 tyśnetto - ceny z szepietowa

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj