danielhaker

Ceny nowych ciągników 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Paramonov    72
14 godzin temu, Hubert10624 napisał:

Temat wraca jak boomerang, dostałem informacje, że w tym roku fabryka nie produkuje Arion'ów 610... Na wniosku są widełki od 130 do 135 km, a jedyną opcją w Roltexie jest Arion 630 o znamionowej mocy 140km jak się  nie myle, jak myślicie przejdzie to przez agencję po dobrym uzasadnieniu?

 

Edit: Mogłem sie pierdyknąć jeżeli chodzi o moc ;)

Dobre uzasadnienie to takie że chcesz claasa nie chcesz innego a oni akurat nie produkują więc musisz wsiąść większego... Zgłoś to najpierw a dopiero kupuj po ich zgodzie. Swoją drogą jak podpisał deeler umowę na coś czego nie ma. Może rozwiązać umowę i znajdź coś tańszego xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26
7 godzin temu, Paramonov napisał:

Dobre uzasadnienie to takie że chcesz claasa nie chcesz innego a oni akurat nie produkują więc musisz wsiąść większego... Zgłoś to najpierw a dopiero kupuj po ich zgodzie. Swoją drogą jak podpisał deeler umowę na coś czego nie ma. Może rozwiązać umowę i znajdź coś tańszego xd

Czekam na odzew prowadzącego. Dealer akurat zachował się bardzo w porządku, bo nie zmienił ceny między 610 a 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

jak tam ceny nowych ciągników dalej idą w górę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
23 minuty temu, jan88 napisał:

jak tam ceny nowych ciągników dalej idą w górę ?

jak odwiedziłem konfigurator claasa to już z 5 % poszła katalogowa od lutego :( raporty sprzedaży mówią o dużych spadkach rejestracji nowych ciągników ale inflacja nie pozwoli na zatrzymanie podwyżek niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek32    1

Witam jaką jest cena na chwilę obecną case maxxum 150 cvx ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

To się z miesiaca na miesiąc zmienia, radziłbym do dilera bo tutaj to raczej nie aktualne ceny mogą być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Jak uważacie ceny maszyn będą dalej rosły czy na obecnym poziomie to przystopuje przynajmniej do przyszłego roku, oraz ile obecnie kosztuje odpowiednik nowego df agrofarm 85 ewentualnie ktoś ma cennik df, lamborghini czy same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

Uważam że będą dalej rosły bo to nie jest tylko kwestia maszyn tylko całej inflacji i braku surowców i podzespołów do produkcji lub wzrostu cen dla samego producenta. Reguły ekonomii nie pozwolą na zahamowanie wzrostu cen. Dodatkowo kiedy w nowym PROW głównie będzie nastawienie na ekologie i programy azotanowe a nie na np. ciągnik z maszyną jak do tej pory korzystaliśmy z obszaru np. "D" itp. to najbardziej polecą do góry ceny opryskiwaczy, rozsiewaczy czy beczkowozów itp. tak słyszę już z kilku żródeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
1 minutę temu, Darek8787 napisał:

Uważam że będą dalej rosły bo to nie jest tylko kwestia maszyn tylko całej inflacji i braku surowców i podzespołów do produkcji lub wzrostu cen dla samego producenta. Reguły ekonomii nie pozwolą na zahamowanie wzrostu cen. Dodatkowo kiedy w nowym PROW głównie będzie nastawienie na ekologie i programy azotanowe a nie na np. ciągnik z maszyną jak do tej pory korzystaliśmy z obszaru np. "D" itp. to najbardziej polecą do góry ceny opryskiwaczy, rozsiewaczy czy beczkowozów itp. tak słyszę już z kilku żródeł.

I kto będzie kupował te ciągniki a w rozsiewacze co wsypiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

O to się nie proszę nie bać, ten kto ma kupić i tak kupi, od kilku lat jest fama, że kto to będzie kupować a patrz żaden diler jeszcze nie upadł(przynajmniej na moim terenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

duże gospodsrstwa już nabrały wszystkiego na prow i dalej już za swoje kupują bo drugiego ciągnika na prow nie dostaną. w mojej okolicy niektórzy to po dwa ciągniki raz biorą nowe bo po prostu jest co robić a stare zużyli. dealerzy zawsze wypłyną. Nawóz ile by nie kosztował to i tak wsypie tyle samo co co roku chyba że doczekamy saletry po 4000 zł a pszenica po 700 zł to wtedy nie dam ale wątpię czy taka sytuacja nastapi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spontan88    24
Dnia 8.05.2022 o 18:40, piotrek12413 napisał:

Witam, jaka cena mf 5709m na dzień dzisiejszy? 

Witam.

Forum z  cenami ciągników jakoś tu zmarło..nikt już nie kupuje?

 

Też jestem zainteresowany tym modelem...przez telefon usłyszałem że zaczyna się od 225 tys...netto🙉🙉 Możliwe to czy diler chce przyrobić?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Chyba możliwe bo jeszcze niedawno za model 4708M miałem wycenę za około 190 netto już z pewnym wyposażeniem z opcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spontan88    24
14 godzin temu, piotrek12413 napisał:

Sam się już zastanawiam co wybrać bo decyzja przyszła , 5709m, farmal c 100 czy df 5095gs 

Na korzyść MF przemawia pojemność silnika 4.4 oraz skrzynia dyna 4 😋. Też zastanawiające jest to że na olx używki MF ciężko znałesc a takiego df to jest kilkanaście jak nie więcej i zazwyczaj nie mają dużego przebiegu to dlaczego chcą sprzedać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

Jaki bank polecacie na finansowanie zakupu ciągnika? 


-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Chyba najkorzystniejsze finansowanie to fabryczne. Biorąc teraz kredyt to zapłacimy procentu ale wydaje mi się, że mniej w porównaniu do tego co ciągnik jeszcze zdrożeje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

zależy czy ktoś ma kasę np. w 2 lata oddać cały ciągnik to wtedy chyba najlepiej fabryczne bo często naprawdę tani jest taki krótki kredyt. Jeśli natomiast mówimy o kredycie na 5-10 lat to warto rozważyć np. kredyt gotówkowy zabezpieczony hipotecznie u mnie w banku spółdzielczym powiedzieli że jest oprocentowany dla rolnika tak jak bym brał hipoteczny mieszkaniowy więc napewno dużo tańszy od inwestycyjnych na maszyny i ciągniki. Mimo że obecnie i tak drogi... Plusem tego rodzaju kredytu jest też fakt że nie interesuje ich ciągnik i nie ma żadnych zastawów itp. bierzesz gotowke na dowolny cel i sam sobie płacisz za ciągnik.

Edytowano przez Darek8787
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W santanderze na stałej stopie inne banki juz nawet stałych stop nie mają w ife4cie albo ofertę dla idiotow.

Edytowano przez angelikamadon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Wyceniał może ktoś ostatnio John Deere 6R 195?

Dostałem ofertę na 735 000zł netto w wyposażeniu:

Skrzynia DD, pompa 155l, przedni TUZ podpięty pod tylne wyjścia, 4 pary wyjść hydraulicznych, górne cięgno hydrauliczne, koła 600 r28 i 710 r 42, opony Vredestein, szyberdach, skórzana kierownica, kabina 5cio słupkowa, GPS, złącze LS i Power Beyond, obciążniki 600kg w tylnych kołach, radio z zestawem głośnomówiącym, oświetlenie LED, pneumatyka 1+2 obwodowa.

Fendt 720 Vario w wersji Power+ z GPS ok. 900 000zł netto 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Jak u was jest z oczekiwaniem na traktory? ja mojego mf 7715s miałem mieć na koniec marca, a do tej pory go nie ma i nie widać go póki co na horyzoncie 😶

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj