danielhaker

Ceny nowych ciągników 2022

Polecane posty

lolq1660    188

Tak jest fendt one, power+ to tak jakby stare profi,terminale te same a profi plus napewno ma jeszcze terminal wysuwany z podsufitki a co więcej to niewiem dopiero zagłębiam się w fendtcie i w cenach 😁 jak go nie sprzedzą w jakimś tam czasie to czekają go podwyżki od wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171

Niech się walą z tymi cenami mieszkanie trzeba dać za 120 koni jd . Za rok tak jak szybko idą w górę tak szybko będą taniec . Dealerzy mówią że nie możliwe a ja mówię że fabryka swoją drogą a wy swoją od siebie z marży że 30 odejmiecie . Ten rok nawykancza rolników stopy chore a będą jeszcze wyższe kredyt po przeliczeniu samych odsetek z 350 100 tys . Prowy się kończą i zobaczymy co dealer powie 

  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek173    0
1 godzinę temu, alfa napisał:

Niech się walą z tymi cenami mieszkanie trzeba dać za 120 koni jd . Za rok tak jak szybko idą w górę tak szybko będą taniec . Dealerzy mówią że nie możliwe a ja mówię że fabryka swoją drogą a wy swoją od siebie z marży że 30 odejmiecie . Ten rok nawykancza rolników stopy chore a będą jeszcze wyższe kredyt po przeliczeniu samych odsetek z 350 100 tys . Prowy się kończą i zobaczymy co dealer powie 

Całkowicie się zgadzam, przy obecnych kosztach produkcji, przy kończących się programach, mali rolnicy (tak jak ja) będą mogli pomarzyć o nowym ciągniku, wiec zainteresowanie tymi małymi traktorami do 100 km spadanie prawie do zera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    150

Wszystko drożeje, koszty rosną w każdej branży, tak więc moim zdaniem myślenie, że ceny ciągników, czy w ogóle maszyn rolniczych spadną  jest trochę pobożnym życzeniem. A to, że czegoś będzie się mniej sprzedawało to nie znaczy, że będzie tańsze, a wręcz przeciwnie, jeśli mniejsza ilość sprzedanego towaru ma zapewnić firmie utrzymanie, to automatycznie ten towar musi być droższy. Spaść mogą jedynie w jakimś stopniu marże dealerów, ale to raczej nie będą jakieś bardzo znaczące kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
7 minut temu, sw_kamil napisał:

Wszystko drożeje, koszty rosną w każdej branży, tak więc moim zdaniem myślenie, że ceny ciągników, czy w ogóle maszyn rolniczych spadną  jest trochę pobożnym życzeniem. A to, że czegoś będzie się mniej sprzedawało to nie znaczy, że będzie tańsze, a wręcz przeciwnie, jeśli mniejsza ilość sprzedanego towaru ma zapewnić firmie utrzymanie, to automatycznie ten towar musi być droższy. Spaść mogą jedynie w jakimś stopniu marże dealerów, ale to raczej nie będą jakieś bardzo znaczące kwoty

Pozwalniają przedstawicielkow I cała reszte tej śmietanki i przeniosą się z tych belwederow jak w tafilach do mniejszych siedzib bo Ty i ja IC utrzymujesz będzie jak kiedyś pojedziesz do dealera i kupisz a nie nowe samochodziki i przedstawicielki i siedzą łeb trują.  Kto ci kupi jd 6120 jak będzie kosztował 450 netto a major 200 ?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Też wam powiem że napalałem się na coś nowego typu Puma 150 czy valtra t145 czy MF 7S ale chyba najrozsądniej będzie sobie odpuścić bo jak kolega wyżej pisał za 400tys to 6 lat temu postawiłem dom i wyszukiwałem gdzie mieszka cała rodzina! A ceny Wszystkiego tak jak szybko poszły w górę tak i spadną bo nikt nie wytrzyma tego długo i albo kochana Unia się w porę opamięta z tym "zielonym ładem" albo Majdan na Ukrainie to był pikuś względem tego co będzie w Europie! Bo pół koszyka w Biedronce ponad 400zl to obłęd 🤯🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3826

Nie tak dawno rozmawiałem z dobrym znajomym który jest przedstawicielem  i trochę maszyn się od niego wzięło to mówił że na ciągniku który kosztuje ponad 500 tys delaer ma 80-100 tys zarobku. Jak to powiedział taki ciągnik to nie bułki i minimum muszą sprzedać jeden miesięcznie . Na takich pierdkach typu deutz czy nh które kosztują po 100-120 netto mają po 10-15 tysi chyba że trafia na dobrego Jelenia to i po 20 tys. Są przypadki jak mówił że jak jest duża konkurencja i chcą wypchnąć towar to i grubo poniżej 10 tysi schodzą ale to bardzo rzadkie przypadki. Także jak kupujecie ciągnik za 400 netto i delaer mówi że już nie może niżej zejść bo już po kosztach i tak wam cenę zrobił to robi z was głupka

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
8 minut temu, krzychu121 napisał:

Nie tak dawno rozmawiałem z dobrym znajomym który jest przedstawicielem  i trochę maszyn się od niego wzięło to mówił że na ciągniku który kosztuje ponad 500 tys delaer ma 80-100 tys zarobku. Jak to powiedział taki ciągnik to nie bułki i minimum muszą sprzedać jeden miesięcznie . Na takich pierdkach typu deutz czy nh które kosztują po 100-120 netto mają po 10-15 tysi chyba że trafia na dobrego Jelenia to i po 20 tys. Są przypadki jak mówił że jak jest duża konkurencja i chcą wypchnąć towar to i grubo poniżej 10 tysi schodzą ale to bardzo rzadkie przypadki. Także jak kupujecie ciągnik za 400 netto i delaer mówi że już nie może niżej zejść bo już po kosztach i tak wam cenę zrobił to robi z was głupka

Dlatego mówię że pozamykają belwedery zwonia ludzi jeden będzie w biurze marza 10 tys i będą handlować.  Liczyliście finansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek173    0

Mi liczyli Zetor major 80 cena 151 netto do spalaty na 8 lat 200, czyli 33%

Df 4080 124 netto do spłaty na 7 lat 154 (25%), na 5 lat 148(20%) gdzie na na stronie mieli napisane że mają bardzo korzystne oferty finansowania fabryczne 0%

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
2 minuty temu, jarek173 napisał:

Mi liczyli Zetor major 80 cena 151 netto do spalaty na 8 lat 200, czyli 33%

Df 4080 124 netto do spłaty na 7 lat 154 (25%), na 5 lat 148(20%) gdzie na na stronie mieli napisane że mają bardzo korzystne oferty finansowania fabryczne 0%

 

 

 

To jeszcze za***isty dla znajomego valtra za 470 wpłata 100 na 7 lat z 370 480 do spłaty.  W sumie podobnie bo 27 procent . Ale cały czas drożeją kredyty dalej ale licząc ta valtre brutto że splata 690 tys to się w pale nie mieści 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek173 napisał:

Mi liczyli Zetor major 80 cena 151 netto do spalaty na 8 lat 200, czyli 33%

Df 4080 124 netto do spłaty na 7 lat 154 (25%), na 5 lat 148(20%) gdzie na na stronie mieli napisane że mają bardzo korzystne oferty finansowania fabryczne 0%

 

 

 

Jak już tak naprawdę miałby być to Zetor to nie bał bym się dołożyć do proximy, całkiem inny ciągnik a major to zabawka plastikowa za kupę pieniędzy


Prawdziwie to samo co major cl80, jedynie inny silnik a cena o ile niższa https://www.olx.pl/d/oferta/ciagnik-farmtrac-680-dtn-76-km-bez-dpf-i-adblue-kredyt-CID757-IDNweNW.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766
11 minut temu, hardkor113 napisał:

Coś mi się wydaję że przy tych cenach wrócą do łask używane ciagniki.

Wrócą, ale ceny używek raczej też nie spadają. Używka to będzie lepsza alternatywa przy tych cenach, bo niedługo będzie 0,5 mln zł za 120 KM JD, śmiech na sali. Moim zdaniem te prowy jakby się skończyły to byłoby bardzo dobre, trochę niech tych wszystkich dealerów brak sprzedazy przećwiczy, a przy okazji brak prowu uratuje od bankructwa nie jedno gospodarstwo. Bo niektórzy mają klapki na oczach i "dają to trzeba brać" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3826

Skończą się dofinansowania i aktualne przepisy o ograniczeniu kredytów dla rolników to i skończy się zadluzanie na potęgę i co za tym idzie bankructwa

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atis10    5

Niestety muszę Was zmartwić ale spadki cen maszyn to tylko pobożne życzenia.  Zamówień jest tyle ze fabryki mają terminy na rok do przodu a rolnicy ciągle składają zamówienia.  Producent maszyn to nie rolnik l, nie będzie obniżał ceny aby tylko sprzedać, swoje trzeba zarobić, więc lepiej sprzedać mniej ale z zyskiem. Co do PROW I innych dofinansowań to nie napędzają one aż tak strasznie zbytu,  jest to ok. 40 % sprzedaży.  Dealer też woli jak rolnik kupuje za swoje lub kredyt a nie na dotację.  Z tymi rolnikami na PROW to zawsze kłopot bo zawsze cyrki z ARIMR, przyznali mu taką pojemność ale on chce  taką, a to na fakturze źle przecinek i tylko kupa roboty z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14
1 godzinę temu, driver24 napisał:

Wrócą, ale ceny używek raczej też nie spadają. Używka to będzie lepsza alternatywa przy tych cenach, bo niedługo będzie 0,5 mln zł za 120 KM JD, śmiech na sali. Moim zdaniem te prowy jakby się skończyły to byłoby bardzo dobre, trochę niech tych wszystkich dealerów brak sprzedazy przećwiczy, a przy okazji brak prowu uratuje od bankructwa nie jedno gospodarstwo. Bo niektórzy mają klapki na oczach i "dają to trzeba brać" 

Dwa lata temu gruber chciałem kupić nowy za gotówkę kosztował 15 netto a na dofinansowanie 18 netto🤣 i trafił się ładny używany za 8tys i tak samo hektary przewala😎 to samo chyba zrobię z traktorem bo nie sztuką jest NABRAĆ bo dają 🤪🤪🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    633

Teraz to albo używka lub jakiś Farmtrac z placu lub nowy z Euro V. Ceny nowych zachodnich za bardzo się odrealniły ...


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    150

A używki w ślad za nimi.  Po za tym aby była używka ktoś musi wcześniej kupić nówkę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spontan88    24

A co powiecie jak młody rolnik z wygaszoną już produkcją trzody i w trakcie wygaszania produkcji bydła kupuje na 20 ha nowego fenda 311 już na Profi + w wersji Fendt ONE ?

Fakt że na program ale i tak obciążenie na kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    85
19 minut temu, Spontan88 napisał:

A co powiecie jak młody rolnik z wygaszoną już produkcją trzody i w trakcie wygaszania produkcji bydła kupuje na 20 ha nowego fenda 311 już na Profi + w wersji Fendt ONE ?

Fakt że na program ale i tak obciążenie na kilka lat.

Znam przypadki że dodatkowy duży dochód spoza gospodarstwa pozwala na takie zabawki więc nie wszystko jest takie oczywiste czasami :)

Edytowano przez Darek8787

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atrol123    19

Też znam taki przypadek .3 renty/emerytury w domu on stary kawaler.  3 ciągniki (df 95 Lamborghini lampo 80 i 3512 agro-bis ) prasę zmienokomorowa uni kosiarkę 2.4m dyskowa pług 3 obrotowa Unia Ibis rozrzutnik 6t tandem przyczepa 6t wieltona i pomniejsze maszyny typu śrutownik z mieszalnikiem (jeszcze zafoliowany ) laptop. Każdy możliwy Prow brał . I co najlepsze  12 ha z tego 4 użytków zielonych i stado 5szt mięsnych. Tyle że pierwsze prowy nie miały takich wymagań . Dziś pewnie jeden ciągnik może przeszedłby ale o takiej prasie mógłby zapomnieć.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    150
1 godzinę temu, Spontan88 napisał:

A co powiecie jak młody rolnik z wygaszoną już produkcją trzody i w trakcie wygaszania produkcji bydła kupuje na 20 ha nowego fenda 311 już na Profi + w wersji Fendt ONE ?

Fakt że na program ale i tak obciążenie na kilka lat.

Ostatnio coraz więcej Fendta się sprzedaję. Fakt że i cena trochę zbliżyła się do innych ciągników. Kiedyś porównywalny Fendt i MF to była przepaść cenowa a teraz nie ma takiej dużej różnicy.  Na taką 311 starczy 400 netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
7 minut temu, sw_kamil napisał:

Ostatnio coraz więcej Fendta się sprzedaję. Fakt że i cena trochę zbliżyła się do innych ciągników. Kiedyś porównywalny Fendt i MF to była przepaść cenowa a teraz nie ma takiej dużej różnicy.  Na taką 311 starczy 400 netto?

Nie starczy nawet bez tuz na wąskich kołach podstawa lampy wyposażenie podstawowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
27 minut temu, atrol123 napisał:

Też znam taki przypadek .3 renty/emerytury w domu on stary kawaler.  3 ciągniki (df 95 Lamborghini lampo 80 i 3512 agro-bis ) prasę zmienokomorowa uni kosiarkę 2.4m dyskowa pług 3 obrotowa Unia Ibis rozrzutnik 6t tandem przyczepa 6t wieltona i pomniejsze maszyny typu śrutownik z mieszalnikiem (jeszcze zafoliowany ) laptop. Każdy możliwy Prow brał . I co najlepsze  12 ha z tego 4 użytków zielonych i stado 5szt mięsnych. Tyle że pierwsze prowy nie miały takich wymagań . Dziś pewnie jeden ciągnik może przeszedłby ale o takiej prasie mógłby zapomnieć.

 

 

 

Ten co kupił tego Fenda też kawaler i dorabia na jeździe tirem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



    • Przez Cezar81
      Witam Kolegów
      Chcę kupić nawigację  do prowadzenia ciągnika - sam wyświetlacz z anteną do samodzielnego korygowania toru jazdy ........co polecacie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj