Polecane posty

Florek93    27
15 godzin temu, thomek napisał:

Jaką masz klasę ziemi?I-III?

Nie mam 1 ani 2 klasy, trochę 3b najwięcej 4ab i trochę 5.

Nie stosuję jakiegoś mega nawożenia, jak działka dobra to 190 azotu max, mozaikowate i słabsze 150 azotu, 300 kg NPK 7.20.30, żadnych korn kali i kizerytów wiosną, siarka najczęściej saletrosan albo wigor S. W wieloleciu zauważam że słabsze działki w przypadku suszy lepiej plonują jak nie było przeginania z azotem.

  W gospodarstwie cała słoma jest cięta, co około 4 lata na każdą działkę idzie nawożenie organiczne, co uda się zdobyć obornik świński, kurzak albo podłożę popieczarkowe, regularnie też wapnuję. Staram się pilnować robactwa,  stosuję dobrą ochronę ale nie markowe produkty.

Od kilku lat plon średni rzepaku balansuje u mnie koło 4, dobre działki podciągają średnią, najlepszy w tym roku 4.93, najgorszy 3.7, co ciekawe ta sama odmiana, agrotechnika, działki w odległości około 200 metrów, ale przepaść klasy ziemi. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
13 godzin temu, Jurek87 napisał:

Dzis rzepak w staoil kosow lacki 3035zl netto 

Sami odbierają czy trzeba zawieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
Dnia 3.10.2022 o 12:27, strzechu napisał:

4 tony rzepaku zrobisz za 6000? oj chyba cos koszty słabo obliczasz

Umie dobrze rozpalnowac agrotechnikę, każdy musi mieć wysokie koszty?? 

16 godzin temu, Jurek87 napisał:

Dzis rzepak w staoil kosow lacki 3035zl netto 

Ile dopłatą za olej?? U mnie prawie 48% zaolejenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27
5 godzin temu, Tomek90 napisał:

Umie dobrze rozpalnowac agrotechnikę, każdy musi mieć wysokie koszty?? 

Ile dopłatą za olej?? U mnie prawie 48% zaolejenie. 

Jak udaje ci się osiągnąć takie zaolejenie? U mnie zawsze 40 z małym hakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
9 godzin temu, Tomek90 napisał:

Umie dobrze rozpalnowac agrotechnikę, każdy musi mieć wysokie koszty?? 

Ile dopłatą za olej?? U mnie prawie 48% zaolejenie. 

Tylko za wilgotnosc ,ale zadzwon podpytaj mi tak powiedzieli.

12 godzin temu, Daro20 napisał:

Sami odbierają czy trzeba zawieść?

Trzeba zawiezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
12 godzin temu, Florek93 napisał:

Jak udaje ci się osiągnąć takie zaolejenie? U mnie zawsze 40 z małym hakiem

Zależy od roku i odmiany chyba. Jak przysmali to słabe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Wydaje mi się że w obecnej sytuacji drogiej ropy, eskalacji itd... ,  cena rzepaku wzrośnie i to znacząco każdy wie że dużo rolników przetrzymuje rzepak i chcą jak najdłużej utrzymać niską cenę..

  • Like 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj