Polecane posty

JanKrzysztof    1972

No to producenci nasion hybrydowych mają ciepło. Nawóz drogi, rzepak w skupie osssssssstro w dół, a cenniki już ustalone i głupio by było je teraz obniżąć, bo wyszłoby, że obecne stawki to zwyczajny skok na kasę chłopów.

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A jak tam w waszych okolicach rzepaki ? 

 

U mnie jedna plantacja zapowiadała się naprawdę ładnie , ale jak tak obserwuje to jest sporo nie zawiązanych Łuszczyn z końca kwitnienia , chyba zaszkodził mu okresowy brak wody i już nie liczę na jakieś rekordy ...

 

W dodatku miejscowo przeszedł grad ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

U mnie wygląda też średnio ,gdzie dołki i był zapas wody w marcu ,że mógł wciągać saletrę to bajka  ,a górki rzadki jakiś się zrobił. Zbiornik kombajnu pokaże , ja zawsze liczę na 3 tony , a jak więcej wyjdzie i jeszcze złapać dobrą cenę taką jak w tym roku sprzedałem to już będzie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, pawlus224 napisał:

A jak tam w waszych okolicach rzepaki ? 

 

U mnie jedna plantacja zapowiadała się naprawdę ładnie , ale jak tak obserwuje to jest sporo nie zawiązanych Łuszczyn z końca kwitnienia , chyba zaszkodził mu okresowy brak wody i już nie liczę na jakieś rekordy ...

 

W dodatku miejscowo przeszedł grad ...

Grad czy czerń krzyżowych go bierze? U mnie dodatkowo za***iscie duzo chowa czy. Myślałem że rzepak mi się tak obsypuje bo taki odgłos a to chowcze tak spadają na ziemię, masakra 

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Ze zbozem i kuku moze byc słabo w najbliższych miesiącach, ale na rapsie kto nie sprzeda w żniwa to jestem prawie pewien że później powinno być lepiej..

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520
6 godzin temu, kubamako66 napisał:

3 tyś za rzepak w żniwa powinno być bo na nowy sezon będzie go mniej same nasiona średnio 300-600 zł za jednostkę podrożały

Nasiona Dekalbu 1350, nowsze odmiany 1400 minus 150 zł za ilość , według mnie nie wygurowana to cena, dobre 300 zł na hektar, bo jednostką obsiewam 3,8 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555
30 minut temu, miwigos napisał:

Nasiona Dekalbu 1350, nowsze odmiany 1400 minus 150 zł za ilość , według mnie nie wygurowana to cena, dobre 300 zł na hektar, bo jednostką obsiewam 3,8 ha

dekalb ma jeszcze ceny znośne ale np syngenta aganos w tamtym roku 1250 zł a teraz już chcą 1770 zł :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

Ja sieje 100% F2 I się nie czaje, złotówki kut@sy nie zobaczą ode mnie. W tym roku mam z 5 odmian f2 pomieszane i na silnie mozaikowatym polu od 3a do 5 jest zarąbisty raps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A F2 kiłotolerancyjny poradzi sobie ponownie z kiłą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Co niektórzy sieja po 200 kg swojej pszenicy , przecież to drożej niż gotowe nasiona rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    903
8 godzin temu, SAUTER napisał:

A F2 kiłotolerancyjny poradzi sobie ponownie z kiłą?

Nie ma pewności ze względu na rozszczepienie cech. Może nie mieć już odpowiedniej tolerancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27
3 godziny temu, KarolaKarotka napisał:

te F2 to jakich odmian masz?

Umberto, Cornetta, Floretta, Dk Extract i Iowa.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
10 godzin temu, Florek93 napisał:

Ja sieje 100% F2 I się nie czaje, złotówki kut@sy nie zobaczą ode mnie. W tym roku mam z 5 odmian f2 pomieszane i na silnie mozaikowatym polu od 3a do 5 jest zarąbisty raps.

Poprzednie lata też tak siałeś i jakie plony miałeś i czym zaprawiałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Miałem raz DK Extract w F2 i na oko słabiej kwitł od normalnych F1. Trzeba by zrobić dokładną próbę na tym samym polu z ważeniem, żeby móc coś powiedzieć. Ale nie wiem czy dla 350zł oszczędności warto, aktualnie to równowartość ok 110kg plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

W moim przypadku to prawie 500zł. na ha. same nasiona a o reszcie nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo pewnie będzie okazja do zarobku po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

A miałem dzwonić za nasionami ale jedną paczkę trzeba kupić żeby swoje nasienie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308
46 minut temu, androproteam napisał:

Czego rzepak tak mocno tanieje na giełdzie? 

Olej palmowy dołuje wszystkie oleiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj