Polecane posty

ZELKOW    1293
Wicherek napisał:

Lepiej szykować magazyny na żniwa niż podpisywać durne kontrakty  ! w tym roku to tylko JEŁO)P może podpisać na własną zgubę  !

a co powiesz gdy podpiszą po 4tys za tone kontrakt a w żniwa dostaniesz 3tys ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Magazyny to trzeba było rok temu szykować. W tym roku mamy bardzo wysoką cenę wyjściową. W nieskończoność nie będzie rosło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
1 godzinę temu, tobago napisał:

Rzepak podpisany na 4200 a tu giełdy odbijają na nowo do góry. Az chyba sobie odpalę browara za to wspaniałe posunięcie. 😁

Chyba już nie ma co śledzić cen skoro towar sprzedany. I tak od ceny ze żniw trochę zarobiłem. 

Ja w przyszłym roku nie będę podpisywał żadnych umów,podpiszesz i od razu jesteś złapany,będę sprzedawał bez umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

Jakieś konkretne propozycje na nowe zbiory ? Dwa dni temu miałem propozycje 3040 netto nowy zbiór, firma TDAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

3500 posrednik co sprzedaje do Kruszwicy i Szamotuł, Szamotuły 3680 na nowy zbiór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348
33 minuty temu, popo73 napisał:

Ja w przyszłym roku nie będę podpisywał żadnych umów,podpiszesz i od razu jesteś złapany,będę sprzedawał bez umowy.

Ale to umowa sprzedaży a nie kontrakt na towar który dopiero zaczyna wiosenną wegetację. 
 

W następnym tygodniu ma pojechać i zapominam o temacie rzepaku. Przy dzisiejszej cenie myśle ze i tak swoje zarobiłem. Chytry dwa razy traci. Nie chciałem trzymać do czerwca i liczyć na 5-6tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Chodzi mi o to że podpisałem sprzedaż rzepaku po 3500 ,za tydzień jadę z rzepakiem na wagę a tam cena 4000 i po co mi była ta umowa jak bym mógł również sprzedać ten rzepak bez umowy i mieć w CH......j kasy więcej😀.Nie będę już robił żadnych umów i kontraktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
14 godzin temu, popo73 napisał:

Chodzi mi o to że podpisałem sprzedaż rzepaku po 3500 ,za tydzień jadę z rzepakiem na wagę a tam cena 4000 i po co mi była ta umowa jak bym mógł również sprzedać ten rzepak bez umowy i mieć w CH......j kasy więcej😀.Nie będę już robił żadnych umów i kontraktów.

Przypuszczam, że gdyby cena padła na 3000 z wolnego rynku, to kupujący by Ci coś wymyślił by skroić na parametrach cenę, lub zapłacił 2-3 stówki kary i kupił taniej z rynku, te umowy z tego co widzę są zawsze jednostronne, i tutaj jak zapytać to jak dotąd nikt zadowolony z takiej umowy nie napisał, ale chętnie przeczytam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    416
Dnia 11.03.2022 o 18:39, ZELKOW napisał:

a co powiesz gdy podpiszą po 4tys za tone kontrakt a w żniwa dostaniesz 3tys ?

W ubiegłym   roku  była  trochę  inna  bajka   , ludzie  w marcu  i kwietniu  podpisywali  kontrakty po 1800zł/t  a  jakie  ceny  były  w  żniwa  wszyscy  wiemy  - myślę  że  aktualne  ceny  nawozów   znajdą  swoje  odbicie  w cenie  rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

To inna bajka czy nie? Bo w zeszłym roku kontrakty dały po tyłku rolnikowi ... a w tym, skoro środki do produkcji to kosmos, i myślisz że znajdą one odzwierciedlenie w cenie płodów ... wiec jak, podobnie?

Ja jeszcze dodam że na chwilę obecną na pograniczu Kujaw i Wielkopolski uprawy się kurczą, od 2 tygodni praktycznie codziennie przymrozki i przez kolejne 2 tygodnie w prognozach to samo, do tego brak opadów w tym okresie, o rekordowych zbiorach możemy zapomnieć, o ile to wszystko wytrzyma i nie wyleci, w lutym plantacje wyglądały wzorowo w większości gdzie kto zadbał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Nie przesadzaj , jak w kwietniu by zrobiło sie ciepło i popadywało , to moga być rekordy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    416
13 godzin temu, KarolaKarotka napisał:

Ja jeszcze dodam że na chwilę obecną na pograniczu Kujaw i Wielkopolski uprawy się kurczą, od 2 tygodni praktycznie codziennie przymrozki i przez kolejne 2 tygodnie w prognozach to samo, do tego brak opadów w tym okresie, o rekordowych zbiorach możemy zapomnieć, o ile to wszystko wytrzyma i nie wyleci, w lutym plantacje wyglądały wzorowo w większości gdzie kto zadbał

Co  prawda  to  prawda  ,  miesiąc  temu  oziminy  wyglądały  lepiej  niż  teraz   a  obecna  pogoda  ma  się  utrzymać jeszcze  przez  trzy  tygodnie   , w dzień na  plusie  w nocy na minusie   i  miesiąc   bez  deszczu

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Gorzej wyglądaja pszenice siane późno , te z września i rzepaki bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945

Ja na swoich polach prawie od tygodnia nie był i te nocne przymrozki powyżej -10 trzymają wegetację mocno.

Deszcze w prognozach widzę dopiero za 10 dni więc z N jeszcze się wstrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293

To u nas prognozy na najbliższy deszcz a nie kropienie kropidłem to dopiero połowa kwietnia na święta jak 2-3 lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273
Dnia 13.03.2022 o 09:40, miwigos napisał:

Nie przesadzaj , jak w kwietniu by zrobiło sie ciepło i popadywało , to moga być rekordy

W ilości słodyszka chyba.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

Ty to żyjesz w jakiejś innej krainie.. słodyszka nie ma, chwoscika nie ma.. czego tam jeszcze nie macie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Chwościk jest ,ale nie tak silny jak u Ciebie, a słodyszki pojedyncze jak kwitnie , czyli nie grożne, 3 sezony nie było, pryskane na niego

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

No w dobrym roku dla chwoscika to jest tragedia u nas. A ze slodyszkiem w sumie też nie narzekam, chyba może z pierwsze dwa lata jak uprawialem to pryskalem, a tak to.. jak już rzepak zaczyna kwitnąć to nie patrze już na słodyszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj