Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtek424517    36
7 minut temu, miwigos napisał:

Co oni robią z tym rzepakiem skoro w Kruszwicy 1610,w Szamotułach 1640, Stokłosa sam tłoczy olej ?, w Gołańczy gorzej próby wychodzą

1610 i 1640 ? Sprzedajesz czy czekasz ? 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Dzisiaj sie załapałem przed obniżką w FDW. Sprzedana przyczepa po 3670 + vat. Potem spadło 50zł.

Wilgotność 7,8%

Zanieczyszczenia 0,7%

Zaolejenie 44,1 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

W zbiorniku miałem 95t odmiany Domianator który dał 4,5t i miałem odmiane Rohan, gdzie plon był 3,6t. 

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511
1 godzinę temu, wojtek424517 napisał:

1610 i 1640 ? Sprzedajesz czy czekasz ? 😅

Czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Dzisiaj miałem ofertę 3600 netto ale się nie zdecydowałem, czas pokaże czy to dobra decyzja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Nie wiem czy w jakimś wątku był omawiany temat nadchodzącej obniżki vatu na żywność.

Myślę że to powiązane sprawy dlatego pozwolę sobie tutaj zapytać.

Czy rolnikom ryczałtowym przy sprzedaży rzepaku czy innych plonów będzie te 8% vatu zabrane? Przy aucie towaru robi się jakieś 6-7tys samego vatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

Jak sprzedasz tira rzepaku i kupisz tira saletry nic nie stracisz, jedno i drugie w jednej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

A jak nawozy kupiłem jesienią z vatem a plony sprzedam po nowym roku bez vatu to już lipa wychodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
23 minuty temu, tobago napisał:

Nie wiem czy w jakimś wątku był omawiany temat nadchodzącej obniżki vatu na żywność.

Myślę że to powiązane sprawy dlatego pozwolę sobie tutaj zapytać.

Czy rolnikom ryczałtowym przy sprzedaży rzepaku czy innych plonów będzie te 8% vatu zabrane? Przy aucie towaru robi się jakieś 6-7tys samego vatu.

Rzepak to surowiec , żywność to olej na półce w sklepie spożywczym .  Przy sprzedaży płodów nić się nie zmieni .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Podejrzewam że oni sami nawet nie są świadomi efektów tych swoich zmian..

A czy ryczałty będa zadowoleni...pisałem chwilę wyżej. Co z zerowym podatkiem na żywność? Czy czasem ryczałtowiec nie będzie sprzedawać plonow po cenach netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

to chyba by już był szczyt perfidii takie zagranie nazywać pomocą

jedno jest pewne im więcej mieszają tym jest większa destabilizacja

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Niech podniesie rękę ten co na nich nie głosował..  

"Chcieliście to macie " a że pegasus pomógł.. 

Pic na wodę, już zrobili z 5 na 7 czy 8% buraki i rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
Przed chwilą, skywalker89 napisał:

Niech podniesie rękę ten co na nich nie głosował..  

🙋‍♂️

Od początku byłem jestem i będę głosował przeciw piździelcom .

 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
9 minut temu, tobago napisał:

Podejrzewam że oni sami nawet nie są świadomi efektów tych swoich zmian..

A czy ryczałty będa zadowoleni...pisałem chwilę wyżej. Co z zerowym podatkiem na żywność? Czy czasem ryczałtowiec nie będzie sprzedawać plonow po cenach netto?

To sprzedajesz chleb , mąkę , margarynę itp. , że się tak martwisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Zgodnie z zapowiedzią "0% VAT na żywność" i dalej via Wikipedia..

"Żywność, środek spożywczy[1] – każda substancja lub produkt przetworzony, częściowo przetworzony lub nieprzetworzony, przeznaczony lub nadający się do spożycia przez ludzi"


Czempioni znowu dali popis jasnego i przejrzystego prawa w tym nędznym kraju..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56
53 minuty temu, miwigos napisał:

Jak sprzedasz tira rzepaku i kupisz tira saletry nic nie stracisz, jedno i drugie w jednej cenie

Ryczaltowcy będą bardziej poszkodowani przy sprzedaży płodów bo nie dostaną vat a vatowcy i tak sprzedaja w cenie netto bo vat który dostana teoretycznie muszą zapłacić ,ale już przy zakupie nawozów vatowcy będą bardziej poszkodowani bo nie będą mieli co odliczyć a przy okazji zmniejsza się ryzyko kombinacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
34 minuty temu, tobago napisał:

Zgodnie z zapowiedzią "0% VAT na żywność" i dalej via Wikipedia..

"Żywność, środek spożywczy[1] – każda substancja lub produkt przetworzony, częściowo przetworzony lub nieprzetworzony, przeznaczony lub nadający się do spożycia przez ludzi"


Czempioni znowu dali popis jasnego i przejrzystego prawa w tym nędznym kraju..

Tutaj trzeba posługiwać się" Matrycą stawek VAT" , a nie Wikipedią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    51
Dnia 10.01.2022 o 16:41, koniu napisał:

Dzisiaj sie załapałem przed obniżką w FDW. Sprzedana przyczepa po 3670 + vat. Potem spadło 50zł.

Wilgotność 7,8%

Zanieczyszczenia 0,7%

Zaolejenie 44,1 %

Jaka cena w podstawie za 40procent oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Jak sprzedawałem była jedna cena, czyli 3670 netto minus potrącenia. Można podpisywać umowy o 50zł mniej, z tym że wtedy były by ewentualne dopłaty, ale nie bawiłem sie w to i nie zagłębiałem sie co i jak dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj