Polecane posty

KarolaKarotka    547

A do żniw zmontują? Słyszałam takie plotki że niektórzy do dziś w sądach za dostawę i montaż po terminie?

9 minut temu, popo73 napisał:

Karotka sprzedaje rzepak ,kupuje euro,dzwonię do kuzyna w Kassel,ten mi szuka i jadę kupić.I tyle w temacie.

I to jest zdrowe podejście, piona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Ja w tym roku nie mam dużo rzepaku więc nie mam czym się zbytnio przejmować. Ale kontraktu raczej nie podpiszę. @Florek93 to ze 30 ha nasiales w tym ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497
48 minut temu, KarolaKarotka napisał:

A do żniw zmontują? Słyszałam takie plotki że niektórzy do dziś w sądach za dostawę i montaż po terminie?

I to jest zdrowe podejście, piona :)

W zeszłym roku dużo montowali i się nie wraabiali, kto kupił do końca stycznia ten nie miał problemów, w marcu pisali montaż na po żniwach ,koniec sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Osobiście mam biny ale nie polecam juz lepiej coś postawić . W bin zaletą jest tylko gazowanie jak jest robak. Rozładunek wolno a później jeszcze trzeba dmuchać powietrze 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

Jak jest kubełek ,żmijki i wybieraki to jest luksus , bierzesz co chcesz ,szybko bez roboty recznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Tak ale do tego musiał by być jeszcze spory kosz przyjeciowy  to ok ale tak wyposażyć silos to wyjdzie tyle co postawić magazyn 18x 40 a w magazyn jeszcze ciągnik wprowadzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

jak masz magazyn z myślą o maszynach, to w tym roku spora część sprzętu stoi pod chmurką, chyba że sypiesz zborze i na to wjeżdżasz traktorem, albo na odwrót, stawiasz traktor i zasypujesz zbożem :)

u mnie magazyn ale się nie mieścimy już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

Kosz wystarczy mały metr na metr jeśli wysypujemy z tyłu przyczepy, do maszyn musi byc odzielny, chyba że 6-8 miesięcy beda maszyny stały na dworze, jak byś zobaczył jak to działa przy załadunku i wyładunku to byś się nie zamienił na nic innego ,magazym może tańszy ,ale ładowarka musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Ja to mam tzn żmijka do załadunku rozładunku w środku wybieraki ale co z tego jak pod kosz trzeba zajechać cofnąć podnieść przyczepę i czekać aż zleci a czas leci . Do garażu wjedzie kipnie i wyjazd jak blisko jedna osoba odbierze . W garażu 18x 40 naprawdę sporo zboża zmieści mało kto tu na forum ma tyle żeby taki garaż zapełnić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

Ile wejdzie, ile kosztuje taki magazyn, ładowarką trzeba podgarnąć                                                                                                                                                     , Dwa ciągniki każdy z przyczepą , jedna stoi na polu , druga jedziesz wysypać , idzie szybko ,kubełek bierze 40 ton na godzine

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Tak operator ciągnika to musi być ktoś mocno operatywny cofnąć i uruchomić urządzenia a w garażu to można nająć pracownika co jeździ i wiadomo że nic nie odwali. Do takiego garażu spokojnie wejdzie 1500t a koszt budowy było ok 350tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

@XTRO 26 ha mam, to wychodzi 3.85t/ha no może zbyt śmiało ale z wielolecia średnia się taka kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Znajomi z którymi rozmawiałem to stwierdzili że jak 3tys łapnie kontrakt to 40% plonu zakontraktują żeby było koszta pokryć, większość się obawia tego że tak jak szybko cena poszła w górę tak samo szybko może spaść, biorąc pod uwagę cene pszenicy do rzepaku, to alno pszenica jest w dołku i jeszcze sporo zdrożeje na żniwa albo rzepak jest na górce i mocno spadnie na żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Myślę że cena 3k netto na żniwa nie jest zła w obecnej sytuacji, może ktoś ma plan na 1k euro i później 50% w dół przynajniej..hgw.. jakbym miał więcej ha to bym pisał, a tak na 10ha rapsu to jest duże ryzyko, nawet na auto,  ale zobaczy się.  Może tak być że zrobi się jakiś krach i wszystko jebnie z hukiem, napięcie usa-chiny o Tajwan jest ponoć groźniejsze od strszakow putina, rząd myśli o regulowaniu cen produktów, więc... 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497
11 godzin temu, tomhim1 napisał:

Tak operator ciągnika to musi być ktoś mocno operatywny cofnąć i uruchomić urządzenia a w garażu to można nająć pracownika co jeździ i wiadomo że nic nie odwali. Do takiego garażu spokojnie wejdzie 1500t a koszt budowy było ok 350tys 

Jak nie cofnie to na hali wysypując też coś wywinie , trzy guziki wcisnąć to taka filozofia

Ładowarką tez musi podgarnąć ,bo zasypie się w pól dnia

Zresztą niech każdy stawia co mu lepiej pasuje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Ja nikomu nie mówię co ma stawiać tylko wypowiedziałem się z własnego doświadczenia. A z tymi ogarniętymi pracownikami wiadomo że jest ciężko ten jest mądry co ma w domu takiego człowieka ale jak jesteś sam musisz najmować i myśleć za siebie i niego . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

U nas pszenicę dziadek jednym zestawem ogarnął w tym roku, jedynie trzeba bok uchylić i zamknąć bo nie lubi (nogi chore) z traktora wysiadać. Na magazyn oczywiście :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530
19 godzin temu, Florek93 napisał:

@XTRO 26 ha mam, to wychodzi 3.85t/ha no może zbyt śmiało ale z wielolecia średnia się taka kręci

Z jakich stron dokładnie jesteś? Wiem że lpa ale która strona ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Takie pytanie, bo nigdy niczego nie kontaktowałem. Jaka jest wysokość kary jeśli zakład zerwałby umowę i nie odebrał od was rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej w umowach jest wzmianka o karach z tytułu nie wydania, o drugiej stronie nie ma info ale standardowo 20%

  • Thanks 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116
12 minut temu, donweter1989 napisał:

Takie pytanie, bo nigdy niczego nie kontaktowałem. Jaka jest wysokość kary jeśli zakład zerwałby umowę i nie odebrał od was rzepaku?

To lepiej tego nie rób jak masz zamiar się nie wywiązać jak już podpiszesz to za pół ceny ale oddać trzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
7 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

Raczej w umowach jest wzmianka o karach z tytułu nie wydania, o drugiej stronie nie ma info ale standardowo 20%

Pytałem, bo kilka lat temu była w okolicznym skupie taka akcja, że właściciel dość wysoko zakontraktował rolnikom rzepak. Przyszły żniwa plenne i niskie ceny, więc zerwał kontrakty, zapłacił kary a potem i tak go kupił ale po niższej cenie. I pomimo zapłaty kary wyszedł na tym lepiej niż by drogo kontraktowany kupił. Co prawda sporo ludzi się od tego czasu od niego odwróciła. A pytałem głównie, bo widzę że nie najgorsze ceny są pisane na kontraktach na nowe zbiory i tak się zastanawiam, czy zakłady nie zrobią takiego motywu jak temten gość.

10 minut temu, tomhim1 napisał:

To lepiej tego nie rób jak masz zamiar się nie wywiązać jak już podpiszesz to za pół ceny ale oddać trzeba 

Przeczytaj jeszcze raz bo deczko się niezrozumielismy. Ja pytałem o opcję gdy skup nie wywiąże się z kontraktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj