Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomhim1    116

Rynek jest tak niepewny że teraz to i ekspertów brakuje bo każdy myślał że nikt nie wierzył w 700 euro a tu już jest 800. Tylko teraz czy to już szczyt . Miałem granicę że 3500 i sprzedaje tak szybko dobiło do 3600 że nadal myślę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Patrzcie na trend długoterminowy , a ten dla rzepaku i dla pszenicy jest wzrostowy. Czekać i nie sprzedawać ,a tym bardziej nie pisać uwowy na nowe zbiory. Myślę że na koniec lutego będzie najlepiej sprzedać ,to czas kiedy jest niewiadoma o przezimowanie i wtedy cena może być naj naj  naj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
40 minut temu, tomhim1 napisał:

Rynek jest tak niepewny że teraz to i ekspertów brakuje bo każdy myślał że nikt nie wierzył w 700 euro a tu już jest 800. Tylko teraz czy to już szczyt . Miałem granicę że 3500 i sprzedaje tak szybko dobiło do 3600 że nadal myślę . 

przegapiłeś, no trudno 😜 teraz musisz czekać :)

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Znajomy w grudniu umowę na  3440 netto podpisał.  Olejarnia Kosów Lacki dostawa na styczeń jego transport. A ja cieszyłem się jak w żniwa sprzedawałem po 2300netto że dobra kasa... W sumie kasa została odrazu zainwestowana w środki trwałe których wartość dużo wzrosła to może te moje 2300 warte było więcej niż teraz 3 tys. Tak sobie tłumaczę 🤔🤔

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
6 minut temu, Xion napisał:

Znajomy w grudniu umowę na  3440 netto podpisał.  Olejarnia Kosów Lacki dostawa na styczeń jego transport. A ja cieszyłem się jak w żniwa sprzedawałem po 2300netto że dobra kasa... W sumie kasa została odrazu zainwestowana w środki trwałe których wartość dużo wzrosła to może te moje 2300 warte było więcej niż teraz 3 tys. Tak sobie tłumaczę 🤔🤔

Jak  poszło  na nawozy   to stratny  nie  jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
yaroslaw napisał:

6 minut temu, Xion napisał:

Znajomy w grudniu umowę na  3440 netto podpisał.  Olejarnia Kosów Lacki dostawa na styczeń jego transport. A ja cieszyłem się jak w żniwa sprzedawałem po 2300netto że dobra kasa... W sumie kasa została odrazu zainwestowana w środki trwałe których wartość dużo wzrosła to może te moje 2300 warte było więcej niż teraz 3 tys. Tak sobie tłumaczę 🤔🤔

Jak  poszło  na nawozy   to stratny  nie  jesteś

zależy bo jak miał kupić 100t nawozu a sprzedać 300t rzepaku to na nawozie zaoszczędził może z 200tys a na rzepaku nie zarobił 330tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Kto by miał 300t rzepaku to z pewnością by nie kupował 100t nawozu tylko również 300 t samej saletry. A kiedy dobrze sprzedać nikt nie wie czasem trzeba mieć trochę szczęścia . Mój kolega zaryzykował i połowę podpisał po 2tys sporo przed żniwami wtedy też była dobra cena. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
tomhim1 napisał:

Kto by miał 300t rzepaku to z pewnością by nie kupował 100t nawozu tylko również 300 t samej saletry. A kiedy dobrze sprzedać nikt nie wie czasem trzeba mieć trochę szczęścia . Mój kolega zaryzykował i połowę podpisał po 2tys sporo przed żniwami wtedy też była dobra cena. 

3t saletry sypiesz na hektar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

kupuja u was skupy lokalne? u mnie nie, kazdy chce 25t od razu... zostala koncowka mi 8t i nie moge sprzedac kolo domu haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116
2 godziny temu, ZELKOW napisał:

3t saletry sypiesz na hektar ?

Człowieku kto ma 300t rzepaku musiałby mieć ok 100 ha rzepaku przecież całej powierzchni nikt rzepakiem nie obsiewa góra 30 % to powierzchnia całego gospodarstwa musi mieć ponad 300ha lub więcej a nawozy to samej saletry potrzeba z 200t plus wieloskładnikowy nawóz daje 300t łącznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Czyli 1t/ha według Twoich wyliczeń więc zgadza się z tym co ja pisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

To i tak nie za dużo ja osobiście na rzepak daje łącznie 850 kg saletry i od 400 do 500 kg wieloskładnikowego nawozu plus 200kg kizeryt na 1ha 

Edytowano przez tomhim1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
tomhim1 napisał:

To i tak nie za dużo ja osobiście na rzepak daje łącznie 850 kg saletry i od 400 do 500 kg wieloskładnikowego nawozu plus 200kg kizeryt na 1ha 

no to napisałem około wiadomo że lepsza ziemia to i więcej warto dać a jak gorsza to i tej tony się nie sypnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
7 godzin temu, tomhim1 napisał:

To i tak nie za dużo ja osobiście na rzepak daje łącznie 850 kg saletry i od 400 do 500 kg wieloskładnikowego nawozu plus 200kg kizeryt na 1ha 

To pochwal sie  ile kosisz. Zaskocz nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432

Cena  na  matifie  idzie  w kosmos - coraz  trudniej  to  ogarnąć  , dzisiaj już 100zł /t  w  górę a  do  wieczora  jeszcze trochę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Dwa lata temu takie cyrki były z pietruszką a teraz to samo się robi z rzepakiem.W sierpniu będzie siane dużo,dużo rzepaku,,😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
13 minut temu, popo73 napisał:

Dwa lata temu takie cyrki były z pietruszką a teraz to samo się robi z rzepakiem.W sierpniu będzie siane dużo,dużo rzepaku,,😀

Tak jak ze wszystkim co drogie to sieją na potęgę a potem pietruszkę na polu zostawiali bo zbytu nie było ale z rzepakiem tak nie będzie bo braki surowca i przechować można. Została mi jednostka na 3 ha szkoda że tego nie wysiałem ale nikt takich cen nie przewidział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

A tu już wiadomo po ile będzie w żniwa i ile się zbierze?

Spora cześć rolników to albo panikarze albo napaleńcy :)

Dziś panikarze siedzą w temacie pszenicy a napaleńcy tutaj, często się okazuje że to te same osoby 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116
Dnia 6.01.2022 o 15:53, magnum123 napisał:

To pochwal sie  ile kosisz. Zaskocz nas

Nie będę się chwalił bo mimo kosztów jakoś cudów nie ma choć   4 do 4,5t średnio zawsze jest. Powiem ci że u mnie głównym czynnikiem który zawodzi jest woda tzn jej brak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj