Polecane posty

thefarmer    178

Czym to jest spowodowane że cena idzie do dołu ? energia, surowce, materiały budowlane, elektronika, żywność wszystko do góry tylko to co ''chłop'' produkuje to w dół ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Dlaczego popyt niewielki? To chyba nie efekt świąt? 
Dlaczego tak się przytkało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2412
40 minut temu, thefarmer napisał:

Czym to jest spowodowane że cena idzie do dołu ? energia, surowce, materiały budowlane, elektronika, żywność wszystko do góry tylko to co ''chłop'' produkuje to w dół ? 

Bo to co my produkujemy, to zawsze powiedzą że mogą sobie tańsze sprowadzić, a dziwnym trafem to co my kupujemy - nawozy, środki ochrony, itp - są problemy z transportem, z dostępnością i cena idzie do góry. Stara śpiewka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

no tak ostatnio widziałem w dino młode ziemniaczki z cypru oglajdrane od tej ich czerwonej ziemi tak że nie wiedziałem na początku co to jest chyba po 5,70 zł/kg a rolnikowi za ładną Galę ile płacą to jest chamstwo i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Napisano (edytowany)

Bo nie ma za dużego exportu. Stąd ceny umiarkowane. Ja sprzedaje bellarose +50 za 9.5 zl/worek. Przynajmniej palety mam zwrotną, teraz za standardową palete używaną wołają po 30 zł :/ 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55
Dnia 7.02.2022 o 10:25, tobago napisał:

Dlaczego popyt niewielki? To chyba nie efekt świąt? 
Dlaczego tak się przytkało? 

Bo wielu zwiększyło uprawę, myśląc w zeszłym sezonie były tanie to w tym ludzie mniej nasadzą będą drogie, to ja wsadzę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Na forum wszyscy pisali że mniej sadzą . Tylko ja zwiększyłem i jeszcze jeden. Jak w tamtym roku czerwonego każdy chciał tak w tym nie idzie a catani szukają. Nie wiem czy ktoś się na przemysł zdecyduje jak dali stawkę 35 gr kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Ziemniak to jedna z bardziej zmiennych cenowo upraw, w zasadzie chyba jak większość warzyw.I nigdy nie wiadomo jak z nim będzie. Mi zawsze brakowało Irgi, w tym roku trochę zostało, niestety trafia się trochę rdzawych. Sam w tamtym roku zwiększyłem tylko o 10 %, ponieważ tak pasowały działki. Szczerze to sądziłem, że na wiosnę cena będzie przyzwoita nawet w hurcie...ale potwierdza się reguła,że w tej uprawie nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
Dnia 6.02.2022 o 21:48, thefarmer napisał:

to ile trzeba zainwestować w ten 'marketing'  i jak znaleźć klientów w detalu tak żeby powiedzmy te 5-10 ton tygodniowo opędzlować ?

Na początek to bym zaczął przestać myśleć w ten sposób, że to jest 'ten marketing'. To normalna część działalności rolnika. Równie ważna, a nawet ważniejsza niż sama produkcja. Bo jeśli wyprodukujesz, a nie sprzedasz z zyskiem, to co z tego? A jeśli dobrze sprzedasz to aż się chce uprawiać:)

Nad cenami nawozów, paliwa, maszynami na nowy sezon pewnie już myślałeś. Ok. A wiesz już jakimi kanałami dystrybucji będziesz chiał sprzedać co wytworzysz? Jakie ceny by Cię satysfakcjonowały? Jakie działania promocyjne podejmiesz, żeby dotrzeć do grupy docelowej klientów i tam się utrzymać? Jaki budżet na to przeznaczysz?

Odpowiedz sobie na te pytania i masz ogarnięty marketing.

Skoro dużo sprzedajesz to na pewno już to masz, ale zacznij od dobrej... wizytówki. Nie kosztuje to wiele. 

 

Tyle darmowych porad:) Chesz to pisz na priv, chętnię doradzę bez zadęcia.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
Napisano (edytowany)
Dnia 7.02.2022 o 10:18, thefarmer napisał:

Czym to jest spowodowane że cena idzie do dołu ? energia, surowce, materiały budowlane, elektronika, żywność wszystko do góry tylko to co ''chłop'' produkuje to w dół ? 

Spójrzmy na fakty: brak klienta na giełdach hurtowych, zmniejszenie wielkości sprzedaży małego detalu, zamykanie się małych sklepów. Moim zdaniem spadek ceny  (oraz brak wzrostu mimo podwyzek wszystkiego) to pokłosie lockdownu. Ograniczenia spowodowały zmiane przyzwyczajeń klienta, mało kto robi już zakupy w małych sklepach badź ryneczkach, dodatkowo znaczny wzrost prowadzenia handlu powoduje ogromne marże na warzywach po to żeby przetrwać. Państwu jest to na ręke bo liczy sie to kto płaci podatki. Rynki hurtowe umarły smiercią naturalną a wraz z zamykaniem sie małego handlu warzywnego zamyka sie rynek zbytu dla małego rolnika.

W obecnych czasach silne dziedziny gospodarki narzucają ceny a reszta musi sie dostosować, niestety rolnictwo nie należy do tej grupy i musi sie godzić na drogie srodki do produkcji bez możliwości przerzucenia tego obecnie na swoje produkty.

wracając do tematu: centrum żółty ok 9-10zł przy ilosciach tirowych

 Zjazdowa 10-12zł na wyjsciu

 

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

A u mnie w świętokrzyskim do kolegi przyjechal kupiec. Zamiast obiecanych 8 zł za worek bellarosa zaproponował 5.5 zł!!! Szok. Bo niby zawaliło się na rynku ziemniaka... Już żarty robią sobie handlarze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Państwu nie jest to na rękę, bo korporacje mają duże możliwości, żeby podatku nie płacić. Tym sposobem ostatnio przewinęła mo się przez ręce informacja, że t-mobile zapłaci za zeszly rok 30tyś podatku, nie chcę przestrzelić, ale zdaje się Orange zapłaci 80mln zł, ale uzyskał dopłaty z budżetu państwa na 85mlnzł. Na podstawie tych dwóch wątpię, żeby korporacyjne markety działały inaczej. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Pisałem o małym detalu


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
1 godzinę temu, przemol87 napisał:

Pisałem o małym detalu

 

6 godzin temu, przemol87 napisał:

Spójrzmy na fakty: brak klienta na giełdach hurtowych, zmniejszenie wielkości sprzedaży małego detalu, zamykanie się małych sklepów. Moim zdaniem spadek ceny  (oraz brak wzrostu mimo podwyzek wszystkiego) to pokłosie lockdownu. Ograniczenia spowodowały zmiane przyzwyczajeń klienta, mało kto robi już zakupy w małych sklepach badź ryneczkach, dodatkowo znaczny wzrost prowadzenia handlu powoduje ogromne marże na warzywach po to żeby przetrwać. Państwu jest to na ręke bo liczy sie to kto płaci podatki. Rynki hurtowe umarły smiercią naturalną a wraz z zamykaniem sie małego handlu warzywnego zamyka sie rynek zbytu dla małego rolnika.

W obecnych czasach silne dziedziny gospodarki narzucają ceny a reszta musi sie dostosować, niestety rolnictwo nie należy do tej grupy i musi sie godzić na drogie srodki do produkcji bez możliwości przerzucenia tego obecnie na swoje produkty.

wracając do tematu: centrum żółty ok 9-10zł przy ilosciach tirowych

 Zjazdowa 10-12zł na wyjsciu

 

A realnie do sprzedania?

Zejście jest?

Bella rosa jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Nie wiem,nie jeżdżę..wiem tylko ile cenią 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Ze wszystkim się zgodzę, ale nie z tym, że mały detal pada. Ludzie szukają dobrego. Tylko trzeba wyjść im naprzeciw.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Ode mnie facet brał sadzeniaki to też mówi że na bronisze nie jeździ obecnie bo lipa straszna. Podpisał umowę z firmą co obiera i pakuje to po 60 gr kg sprzedaje. We wrześniu zawiózł kilka przyczep i myślał że będzie droższy a wtedy płacili 0,73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
1 godzinę temu, przemol87 napisał:

Nie wiem,nie jeżdżę..wiem tylko ile cenią 

Niestety pada, młodzi Idą do marketu kupi kilo na tydzień. A z giełdy ziemniak nie trafia do marketów. Na targowiskach coraz mniej klientów, większość to starsze panie co zawsze przychodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
27 minut temu, Pitraszek napisał:

Niestety pada, młodzi Idą do marketu kupi kilo na tydzień. A z giełdy ziemniak nie trafia do marketów. Na targowiskach coraz mniej klientów, większość to starsze panie co zawsze przychodziły

Nie no targowiska to kaputt. Co prawda rząd i Unia to wspiera jako strategię 'od pola do stołu', ale nie czarujmy się rywalizacja targowiska z biedronką to jak z szablami na tanki. Zresztą na rynkach rolnik nie ma szans z zawodowym handlarzem co ma pomidory, ziemniaki, marchewkę i jeszcze cytrusy. Szkoda zachodu.

Tylko dotarcie bezpośrednio do klienta ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
Napisano (edytowany)

Tylko że ciężko bezpośrednio handlowac jak dla wielu woreczek 15 kg to za dużo. Ja mam prawie sprzedane ale tyle co sadzę obecnie to kiedyś w miesiąc szło sprzedać

Edytowano przez Pitraszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Ale bezpośrednie dotarcie do klienta też swoje kosztuje. Dla 90 % ludzi niestety dalej liczy się cena nie jakość, i dlatego idą kupić taniej do marketu. Ja sprzedaje  do pakowalni które zaopatrują markety a nie jedżę żebrać na giełdę. Na tą chwilę ziemniak luz do pakowalni 80 groszy w zależności od odmiany. I nie trzeba się prosić handlarzy żeby z łaski swojej zabrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj