Polecane posty

danielhaker    6891

W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.

Link do tematu z sezonu 2020/2021:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1755
57 minut temu, krilan06 napisał:

Prognozuję 5zł za kg 😎

200 ton po 2.5 za kg ci sprzedam

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2416

Edi farmer na vlogu mówił że jak nawozy nie potanieją to ziemniaków będzie mniej i będą droższe, coś wspominał o 5zł. Nie wiem po czym oni to wnioskują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Możliwe że tak będzie. Ziemniaki trochę nawozów potrzebują jednak. Część osób może się zdecydować na rośliny bobowate. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Z przemysłówki dużo ogranicza i rezygnuje, a mając sprzęt zawsze coś tam każdy jadalnego posadzi...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
pedro2 napisał:

Z przemysłówki dużo ogranicza i rezygnuje, a mając sprzęt zawsze coś tam każdy jadalnego posadzi...

Są tacy co z 10 ha deklaruja ze nie posadzą nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

wysokie ceny zbóż i rzepaku przekonują do ograniczania produkcji. Rumunia już nie bierze ziemniaków jak dawniej, ludzi do pracy nie ma... U mnie ( TPI) żółty 7 zł, bellarosa 8 do 9 zl/15 kg.


Zapomniałem, kukurydzę mają wszyscy siać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Ja co roku koło hektara sądzę i jestem bardzo zadowolony. W tym roku sprzedaje po 15 za worek, nawet sporo poszło. Żona całe lato na rynku sprzedawała po 2 zł za kg i złapała sporo klientów co do domu teraz przyjeżdża  A co się nie sprzeda zjedzą zwierzęta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Ze względu na suszę dostałem połowę plonu od jesieni sprzedaję  po 1,20zł i mam praktycznie wszystkie wysprzedane a słyszałem że chandlarz który jeździ pod bloki do trójmiasta sprzedawał po 2zł a teraz chce brać 2,50 rolnikom płaci 0,80zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Mnie w poprzednim sezonie handlarz proponował 4 zł za woreczek. Cena u niego była 15. Więc sami zaczęliśmy się ogłaszać i sprzedawać na rynku, dowozić pod bloki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2416

Czytałem artykuł o cenach żywności i tam podali cenę za ziemniaki 2,90zł/kg a zdarza się że są po 4,50 zł/kg 🤯. W jakich sklepach ja się pytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

W Biedronce chyba 3 zł kg , w Warszawie po 2 zł na bazarku i 1.5 zł. Chociaż niektórzy już obniżyli na 1.5 zł gruby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Czytałem artykuł o cenach żywności i tam podali cenę za ziemniaki 2,90zł/kg a zdarza się że są po 4,50 zł/kg 🤯. W jakich sklepach ja się pytam?

W marketach bez promocji warzywa są bardzo drogie i ludzie kupują. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20
Dnia 1.01.2022 o 17:24, krilan06 napisał:

Edi farmer na vlogu mówił że jak nawozy nie potanieją to ziemniaków będzie mniej i będą droższe, coś wspominał o 5zł. Nie wiem po czym oni to wnioskują

5zł ale za 15kg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Ceny jak zawsze. Jak sobie zainwestujesz w marketing i sam znajdziesz klientów w detalu, to ceny niezłe. Jak będziesz liczył na handlarzy i 'ilości samochodowe' to zawsze bedą to grosze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

to ile trzeba zainwestować w ten 'marketing'  i jak znaleźć klientów w detalu tak żeby powiedzmy te 5-10 ton tygodniowo opędzlować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

taka ilość w detalu to wyczyn dla mistrza. Jakieś zmiany cen na giełdach czy nadal wywoławcza 12 zł za woreczek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Cena idzie do dołu


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
11 godzin temu, przemol87 napisał:

Cena idzie do dołu

To chyba tak w związku z kolejnymi rekordami poziomu inflacji. ;) 
Fajne to rolnictwo, takie niezbyt opłacalne.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

W czwartek Bronisze dopakowane na full nie było  gdzie stanąć.

Żółty 10zl

irga10zl 

Po 9zl tez oddawali. Co tydzień  to gorszej 

..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj