Polecane posty

Siedzacybyk    427

VAT od sprzedaży jest podatkiem do odprowadzenia, nawet jeśli byłby dwukrotnie większy, dla rolnika vatowca. Jeśli jest przedsiębiorstwo, to plusem jest nie płacić vatu. w tym całym cyrku podatkowym największymi obciazeniami są VAT, składka zdrowotna od dochodu,a na końcu podatek. załóżmy ,że sprzedał ktoś duże ilości zboża, nalicza dużo vatu. uniknięcie odprowadzenia tej kwoty do US to zakupy produktów z naliczonym vatem. pomniejszamy daninę na rzecz państwa. przy 0 vacie ten problem znika, a jakiekolwiek zakupy z podatkiem od towarów i usług będą skutkowały nadplacaniem tego podatku, a w konsekwencji prośba o zwrot nadpłaconej kwoty.

Paramonov    74
12 godzin temu, mds212 napisał:

Ja ci nei kaze wracac na ryczałt tak samo nie kazalem przechodzic na VAT. Zrobiles to na wlasne zyczenie

Przejdz do tematu o VAT a nie tutaj zaśmiecaj. Bez obrazy ale po co kogoś wprowadzasz w bład skoro nie masz o tym pojęcia. 

Świętokrzyskie mokra od 750 netto a wy narzekacie.

Po ile sucha u was z odbiorem u nas 1300-1320 netto

• Like 1

karolr2    767

Kto to jest Hrabina? Sprzedawał ktoś do Fermy Drobiu Wereszynski z Niemojek 

Jurek87    345
5 godzin temu, karolr2 napisał:

Sprzedawałem rok temu , dlugo czekalem na piniedze.

Matek19    56

Ja się spotkałem z zasypowym draminśki, ale pokazał to co mój mielący unimeter

Strongman    3288
8 godzin temu, karolr2 napisał:

Hrabina to hrabina która uciekła przed wojno do Angli i teraz po prl wróciła do polski i ma skup mleka, skup zbóż mokrej kukurydzy i mokrego słonecznika.

i Jeszcze wiele interesów.

A wereszczynski tez porządna firma choć 3km odemknie jeszcze z nim nie handlowałem ale nikt złego słowa nie powiedział.

Edytowano przez Strongman
  • Like 1
  • Thanks 2

Siedzacybyk    427

u nas 600. centrum Polski, zamawiają się i wszyscy biora tyle samo. jak tak dalej pójdzie do tysiąca dojadą hehe

• Haha 1

hardkor113    637

To ile byś chcial za usługę biorąc pod uwagę że paliwo po 8zl i wszystko cały czas w górę?

Pajej    232

U mnie 500 duża konkurencja robi swoje 😁

Rolnik z powołania :-)

Mieciu24    48
5 minut temu, Siedzacybyk napisał:

u nas 600. centrum Polski, zamawiają się i wszyscy biora tyle samo. jak tak dalej pójdzie do tysiąca dojadą hehe

To po tysiąc jak mi powiedzą to nie będę kosił

galan99    7688
30 minut temu, Strongman napisał:

Hrabina to hrabina która uciekła przed wojno do Angli i teraz po prl wróciła do polski i ma skup mleka, skup zbóż mokrej kukurydzy i mokrego słonecznika.

i Jeszcze wiele interesów.

A wereszczynski tez porządna firma.

Wielka Pani Hrabina ma klasę , bo z rodu szlacheckiego .

6465    12462

Zna ktoś cenę kukurydzy w JakPol Zleszyn?

Edytowano przez 6465

Siedzacybyk    427

jeśli 600 to mało, a tysiąc to być moze przystanek, to gdzie jest granica? inflacja 20%, można tak przyjąć, a usługi kombajnem u nas zdrożały 50%. myślę,że obecnie pęd do podwyżek jest usprawiedliwiany - bo wszystko drożeje. prawdopodobnie jest mała konkurencja, a zmowa cenowa raczej szkodzi rynkowi. czasem takie kominy cenowe mogą skłonić średnie gospodarstwa do zakupu własnych maszyn, co może przynieść dla usługodawców skutek odwrotny. poczekamy,zobaczymy.

Strongman    3288
7 minut temu, galan99 napisał:

Wielka Pani Hrabina ma klasę , bo z rodu szlacheckiego .

Oni przed wojno mieli z 20tyś ha dobrej czarnej ziemi a teraz może z 500ha ale uciekli okręnzno drogą omijając atakujące Niemcy,jak by zostali to wiadomo.

Edytowano przez Strongman
  • Like 1

Dm39    5

Macie jakieś opinie o skupie ULMIR Bogusz z Brańska? Jak z płatnościami? 

mysza103    2487
2 godziny temu, Siedzacybyk napisał:

Te 600 to dużo czy mało? U nas u kolegi kosił parę dni temu to 700 brał , a inni pewnie podobnie biorą . U siebie jeszcze nie kosiłem , ale ile kto powie , tyle się zapłaci , a 600 zł przy tych kosztach to cena raczej spoko

Patryk1222    136

Kombajn pali 20-30l paliwa na hektar na kawałkach te pod 30 to norma jeszcze z podjeżdżaniem pod ciężarówki nie wiem gdzie sens tyrać sprzęt za 500zl gdzie części kosztują nie mało...

• Thanks 1

mds212    2138
3 minuty temu, Patryk1222 napisał:

Kombajn pali 20-30l paliwa na hektar na kawałkach te pod 30 to norma jeszcze z podjeżdżaniem pod ciężarówki nie wiem gdzie sens tyrać sprzęt za 500zl gdzie części kosztują nie mało...

A ktos Cie zmsuza do tego? Czy zal Ci dupe sciska ze ktos kosi taniej i nie masz klientow?

• Haha 1

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj