Polecane posty

Patryk1222    136

Ja również uważam że lepiej siać na słabszych te 70 000 i 80 000 na lepszych i to jest max i podstawą jest dobry siewnik żeby trzymał odstępy w rzędach 😉

dlugin    322
10 godzin temu, jacus napisał:

tomus dziecko drogie 80 tys na dobrej ziemi to za malo-ja sieje 83-85 . 

jak na razie to zniw po kukurydzy dlugo nie widac..

Ja sieje na 1-2 klasie 78-80 tys i na plony nie narzekam a wcześniej wlasnie sialem gęściej niestety

jacus    3069

my na duza skale siejemy ponad 30 lat wiec rozne rzeczy wypraktykowalismy..

obsada to rzecz wtorna -teraz opady wychodza na pierwszy plan.

na poludniu jeszcze pada..

10 godzin temu, witejus napisał:

Ale tłumacz gamoniowi, mierzone wczoraj z kolby 26,5 %

to z 30 bedzie jeszcze miala. juz widzialem  w okolicy wygladajace na mniej.

w kolejce do de heusa sie zapisalem- ale jeszcze papierow nie przyslali -czyli dumaja nad cena...jesli agrol nie zacznie skupowac to wesolo bedzie..

bede kopla ziemniaki pod swoja kukurydza to zobacze na ile wyglada.

15-20 powinna dac 🤣

2 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

No patrz, siejesz tak dużo a moje plony cię szokują i mówisz że oszukuję xD 

dziwna sprawa jedni pisza o rekordowych plonach a drudzy o wypalonych przez susze i to z tych samych okolic...

w tym roku ile wyciagniesz ledwo 15 suchej ??

• Haha 2

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Tomasz0611    5637
7 minut temu, jacus napisał:

dziwna sprawa jedni pisza o rekordowych plonach a drudzy o wypalonych przez susze i to z tych samych okolic...

w tym roku ile wyciagniesz ledwo 15 suchej ??

W tym roku jak będzie 10 mokrej to będzie dobrze, susza panie ... W kluczowym okresie dla kukurydzy  KBW dochodził u mnie do -200mm gdy u was w małopolsce było średnio -80mm ... Trafiłem w tym roku na obszar najgorszej suszy w naszym kraju. A rok temu było odwrotnie, u nas padało a w innych rejonach była susza. Na QQ lekko licząc 800-1000zł na ha w plecy przy tych cenach mokrej.

Edytowano przez Tomasz0611

witejus    8585
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

W tym roku jak będzie 10 mokrej to będzie dobrze,

A tak naprawdę z 8, jak u ciebie 770 bliżej 700 to i plony takie a niedawno nabijałeś się z propagandy że u nich 410 netto to blisko 500😆

Tomasz0611    5637
3 minuty temu, witejus napisał:

A tak naprawdę z 8, jak u ciebie 770 bliżej 700 to i plony takie a niedawno nabijałeś się z propagandy że u nich 410 netto to blisko 500😆

Przecież ci wyliczyłem skąd wyszła mi cena 721 za jednostkę 80.000 a ty się nadal głupio kłócisz xD Podlicz sobie 10% rabatu za wcześniejszą płatność i promocję 14+1 i zobaczysz ...

Zgodnie z matematyczną zasadą zaokrąglania 721 zaokrąglając do pełnych setek to 700 ;) 

Dla P9241 którą sieję 859x0,9x14/15= 721,56 ...

witejus    8585
3 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

ty się nadal głupio kłócisz

Ty możesz pisać głupoty , mogę i ja głupio się kłócić, tylko że ty często piszesz głupoty a ja rzadko się głupio kłócę😆

• Haha 1

jacus    3069

ale to p to jest przereklamowane..

patrze na olx -oferta sprzedazy paru workow p- bardzo mozliwe odebrali mu pare dzierzaw. ale kurna on przeciez -na wlasne oczy widzialem sial lg i o..czemu nie zasial lepszej ??

to co w tamtym roku sie wzielo w tym trzeba bedzie oddac ..tyle w temacie..dobrze zeby nie wiecej . kase za kukurydze wplacilem na lokate-jeszcze nie musialem zrywac 😂

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Tomasz0611    5637

U nas w okolicy sieje się głównie P i dobrze wychodzi, próbowałem kilka innych i to nie jest to, ale 30km dalej może być inny mikroklimat i już inna odmiana z innej firmy może wychodzić lepiej.

witejus    8585
4 minuty temu, jacus napisał:

kase za kukurydze wplacilem na lokate-jeszcze nie musialem zrywac 😂

Zapasów ropy nie narobiłeś?pewnie lepiej byś na tej ropie zyskał niż na marnej lokacie😂

Tomasz0611    5637

Okoliczny skup obniżył cenę mokrej z 450 na 420, więc tak działa motywująco na ceny skup Sasina i Telusa ... Po co płacić 450 jak Sasin 410 płaci ...

Damian_B    25
8 minut temu, nokia01 napisał:

Kukurydza koszona  wczoraj   2 ha  dała  23,600 kg   , cena 450  ,  centralna Polska

Gdzie taka cena?

slavik80    120

Panowie pierwszy raz  mam kukurydze na ziarno. Pytanie o gesstosc, powiedzmy na przyczepe wchodzi 8,5-9 ton pszenicy, to ile bedzie kukurydzy takiej z kombajna ? Podobnie? Czy kukurydza jest lzejsza on pszenicy?

Tomasz0611    5637

Mokra jest "lżejsza" od pszenicy, sucha może mieć już podobna gęstość jak pszenica.

• Thanks 2

nokia01    37
17 minut temu, Damian_B napisał:

Gdzie taka cena?

Max Grain Polska sp. z o.o.     Krzewata 40A    62-641 Olszówka

• Like 1

Takeda    336
47 minut temu, nokia01 napisał:

Kukurydza koszona  wczoraj   2 ha  dała  23,600 kg   , cena 450  ,  centralna Polska

38 minut temu, Damian_B napisał:

Gdzie taka cena?

północna WLKP także 450PLN, ale ptaszki ćwierkają, że tendencja zniżkowa raczej będzie nawet do 350PLN, ale czas pokaże i wybory. Wilgotności od 27,8% do 36,4% ale był i rekordzista co miał 46% taka odmiana i to rok w rok (bo panie za***iście zawsze plonuje), ale, że masakryczne potrącenia na takiej wilgotności....nieważne.

nokia01    37
33 minuty temu, Mechalut napisał:

Jaka wilgotność u ciebie wyszła ? Wilgotność mniej więcej się zgadzała u nich ?

Wilgotność 22%. Potwierdzone z własnym miernikiem wilgotności.

• Thanks 1

Murphys    152
4 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Mokra jest "lżejsza" od pszenicy, sucha może mieć już podobna gęstość jak pszenica.

Może to być zgubne bo mokrej qq więcej nasypiesz w sensie bez obawy przed rozsypaniem. U mnie podobnie pszenica z qq mokra wychodzi

Edytowano przez Murphys
  • Like 1

6465    12470
40 minut temu, agrofoto1 napisał:

Agriko 450 netto z odbiorem

Do ilu km odbiór? 100km przyjadą?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj