Polecane posty

Ogon988    20

Koszenie qq zakończyłem  początkiem stycznia, wilgotność wbrew pozorom wcale nie niższa niż w listopadzie mimo tej samej odmiany i nawożenia. Wtedy jeszcze wszystko stało i zwierzyna nic nie poniszczyła, zawsze zostaje taki kawałek pola gdzie jest stroma góra gdzie nie da się zjechać kombajnem bo tył podrywa i różnie by się to mogło skończyć.. ale tam zawsze trzeba zbierać ręcznie, nie dużo bo zaledwie 2-3 ary. Zawsze na przedwiośniu przychodzą wiatry i mimo że badyle są już bez kolb to są po tym wietrze połamane w pół, więc z kolbami pewnie by to dawno leżało. 

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Tylko te firmy które uprawiają hazard. Większość zabezpieczała się kontraktami. Ciekawe jest to że ludzie w tym roku mocno zmniejszają areał kukurydzy. Będzie więcej buraka, zbóż a kukurydzy może być mało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
19 minut temu, kibix napisał:

Tylko te firmy które uprawiają hazard. Większość zabezpieczała się kontraktami. Ciekawe jest to że ludzie w tym roku mocno zmniejszają areał kukurydzy. Będzie więcej buraka, zbóż a kukurydzy może być mało. 

Tylko przy tej różnicy co jest między tym co jest teraz a tym co na kontrakcie to kupujacemu opłaca się zerwać ten kontrakt, bo kara jest mniejsza niż różnica w cenach... Więc kontrakt nie do końca chroni te firmy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

de heus tak skonstruowal kontrakt ze teoretycznie gdyby go zerwali to mi mieliby zaplacic roznice w cenie kontraktowej a rynkowej.

w realiach listopada to by wygladalo tak, ze to ja mialbym im doplacic do zerwania. z gory zakladali ze kupia drozej niz nam zaplaca.

2 lata temu kontrakty spisywali przy odbiorze a ze nagle pojawila sie konkurencja ktora dawala 100 wiecej ,ludzie masowo rezygnowali-w tym ja- wiec teraz kontrakt przysylali przy ustalaniu terminu odbioru,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to w teorii pięknie brzmi

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

niestety sprzedalem mokra po 900 wiec nie wiem jakby to zadzialalo w praktyce.

teraz tyle za sucha placa.

pare lat temu zwolnili dyrektora skupu-podpisal kontakty 200 zl wyzej niz wyszla cena rynkowa-plakali ale placili 🤣

oni nie sa posrednikami wiec pewnosc biznesu jest wieksza.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

biznes się kończy na zerwaniu kontraktów, może takie psie ilości możecie sobie zrywać, nie po to się podpisuje kontrakt żeby go zrywać

Klient staje się automatycznie niewiarygodny, może dla dzieci zerwanie kontraktu to biznes, rynek jest duży można iść do konkurencji ale dla mnie taki ktoś to zero.

 

  • Like 3

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Skupujący mogą pajacować to fakt ale rolnicy to dopiero banda oszustów nie wywiązujące się z kontraktów .Kilka lat temu bauery popodpisywali kontrakty i cena poszła sporo do góry i wszyscy płacz a część udawała że nie urosło i tłumaczą się przed prezesem (a sprzedali innym) i skamlą skamlą -a prezes otwarł szufladę i wyciąga zdjecia ciągników z przyczepami  w kolejce do konkurencji i pyta delikwenta -który to twój ? 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11

Skupujący jak mają dobry kontrakt to biorą i nic nie narzekają. Jak teraz jest towaru opór i ceny spadają to też ostro kombinują jak z ceny uwalić. Odrazu mykotoksyny, i rozliczenie przychodzi po wysypaniu. Nawet nie zadzwoni że próba coś nie tak.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12343

Szybko siejcie owies, kukurydzy nikt nie kupi.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 24.03.2023 o 09:53, DamianRolnikSkup napisał:

biznes się kończy na zerwaniu kontraktów, może takie psie ilości możecie sobie zrywać, nie po to się podpisuje kontrakt żeby go zrywać

Klient staje się automatycznie niewiarygodny, może dla dzieci zerwanie kontraktu to biznes, rynek jest duży można iść do konkurencji ale dla mnie taki ktoś to zero.

 

Kupujesz suchą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie kupuje, muszę zrobić to co mam zrobione, a na świeżo moi klienci nie chcą kupować.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

Narazie nie kupuje, muszę zrobić to co mam zrobione, a na świeżo moi klienci nie chcą kupować.

no przy takiej huśtawce cenowej to niema sie co dziwić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11
6465 napisał:

Szybko siejcie owies, kukurydzy nikt nie kupi.

A Ty już po siewach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Schmidt kontraktuje kukurydzę mokrą na nowe zbiory po 600zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12343
2 godziny temu, Tomek001 napisał:

A Ty już po siewach?

Jutro kończę oranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helsinki    0

Witam, ma ktoś na sprzedaż kiszonkę z kukurydzy? Okolice Turku/Kalisza (wielkopolskie). Zainteresowanych proszę o wiadomość 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Panowie mój kontrahent stanął na wysokości zadania i odbiera zgodnie z kontraktem -(przewidywałem jakieś komplikacje ale bez zgrzytów ładunki wyjeżdżają )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 4.04.2023 o 18:27, Tomek001 napisał:

900 netto z odbiorem

Jaka lokalizacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj