Polecane posty

witejus    8521
46 minut temu, jacus napisał:

do kpr to mam daleko- znam troche te tereny bo mam tam duzo kolegow i znajomych , zreszta tam wiekszosc  woli kapuste a nie kukurydze 😂

Daleko masz do KPR to i słabo znasz te tereny, pow gruntów ornych na terenie pow proszowickiego to 31652 ha a pow uprawy kapusty głowiastej to 1148,9 ha, to gdzie tu większość?jak zwykle zmyślasz bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
1 godzinę temu, jacus napisał:

rekord jaki pamietam to 220 ale to dobrych kilka lat temu bylo.. 

oprysk drogi? 300 g na 5 hektarow rimsulfuronu ile kosztuje ? nie chcemi sie patrzec w papiery 300 zl ?

fao-jedyne sensowne to 240-270 -przynajmniej na poludniu.

bez mocznika dalo 10,5 tony 32 % , na lepszym polu 13,5 poglownie poszlo 150 kg saletry, 250 polifoski do podsiewacza.

pare tysiecy zostalo choc cena byla listopadowa ,z grudniowej to tez by zostalo na waciki zeby lzy otrzec.

zasieje mniej ,odebrali mi  dzierzawy, chyba zaorze lake i pojdzie owies na miejsce owsa kukurydza. 

Nie lubię takiej walki o ziemię...

1 godzinę temu, jacus napisał:

do kpr to mam daleko- znam troche te tereny bo mam tam duzo kolegow i znajomych , zreszta tam wiekszosc  woli kapuste a nie kukurydze 😂.

mlody unijny rolnik odebral mi dzierzawe ktrora mialem od jego rodzicow... skonczylo sie na tym ze kukurydzisko niezaorane, a na reszcie stalerzowalem,opryskalem ,wapno wysialem -na kase czekam do dzisiaj , czesc uprawil jakis wynajety traktorzysta ,zasial moim siewnikiem, reszta ja uprawilem i zasialem-stawiam transporter ze po zniwach  wroci do mnie,,,

Wróci albo nie. Pójdą do sąsiada, bo im głupio będzie z tobą gadać. miałem podobnie sytacje 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Nawet jeśli na tych dobrych glebach kpr zasieją 3000 ha kukurydzy, to wątpię aby to wstrząsnęło krajowym rynkiem, co najwyżej w miejscowych skupach zrobi się duszno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
2 godziny temu, jacus napisał:

do kpr to mam daleko- znam troche te tereny bo mam tam duzo kolegow i znajomych , zreszta tam wiekszosc  woli kapuste a nie kukurydze 😂.

mlody unijny rolnik odebral mi dzierzawe ktrora mialem od jego rodzicow... skonczylo sie na tym ze kukurydzisko niezaorane, a na reszcie stalerzowalem,opryskalem ,wapno wysialem -na kase czekam do dzisiaj , czesc uprawil jakis wynajety traktorzysta ,zasial moim siewnikiem, reszta ja uprawilem i zasialem-stawiam transporter ze po zniwach  wroci do mnie,,,

Jeżeli to unijny młody rolnik to przez 5 lat co najmniej ci nie odda, bo na tyle czasu pewnie cyrograf z agencja podpisał ;)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
1 godzinę temu, v11 napisał:

i odblokowaniu polskich portów (są zawalone węglem )

Yyyyyyy to jak zabiorą kupę węgla, to dopiero wtedy nasypią kupę kukurydzy w to miejsce? No to zajebiaszcza organizacja. 😂 Przepustowość typowo dla upłynniania ukraińskich zapasów. Znowu sukces.🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Przecież poprzedni filozofowie rządowi sprzedali nabrzeża spółkom i teraz jak coś chcą to kto inny karty rozdaje (normalne zachowanie rynkowe -i rządowy debilizm) to tak jakbyś w oborze sprzedał korytarz gnojowy i koryto sąsiadowi i prowadź produkcje 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Ale jak zapewniają że podołają z przepustowością i są zdecydowani zająć się spedycją ukraińskiego ziarna, to wiedzą że mają nabrzeża, czy dopiero się dowiadują że ich nie mają? 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1536

ja tam nie wierzę że tylko połowa areału u nich obsiana. To jest tylko spekulacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
17 godzin temu, v11 napisał:

1200 wysoko celujesz a po 900 też cię satysfakcjonuje? Na razie to nawet stali  (do tej pory solidni) odbiorcy nawet telefonów nie odbierają żeby nie zaproponować właśnie  ok 900 a jeżeli odbiorą to twierdzą że mają pełne magazyny .Można domniemać że  po obniżce światowych zbiorów i odblokowaniu polskich portów (są zawalone węglem ) coś uda się wywieźć i coś skoczy ale takiej dysproporcji matiff -PL jescze nigdy nie było 

900 nie satysfakcjonuje ale jak nie bedzie wyboru to i po tyle sie pusci, mialem czarną porzeczkę tam to dopiero były cyrki z cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
Dnia 25.12.2022 o 21:06, XTRO napisał:

ja tam nie wierzę że tylko połowa areału u nich obsiana. To jest tylko spekulacja

d*pa a nie wojna, tyle terenu tylko to dzialania wojenne, reszta kraju jest produkcja pelną parą, zawalą nas

20221228_080134.jpg

Edytowano przez Unexpected

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Planuję kupić siewnik do kukurydzy. Jak myślicie ciągnik 90km da radę w 6 rzędach z podsiewaczem czy raczej sobie odpuścić i szukać 4 ? Co polecacie do 50tys.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Jak tylko go podniesie to będzie ok. Trochę wolniej będziesz jeździł i tyle. Dobrze się kosi kukurydzę po siewniku 6 rzędów ( jeśli przystawka też 6). No i ubywa szybciej na polu. Ale pomysl czy jak nasypiesz w podsiewacz nawozu to czy ciągnik go podniesie i będzie stabilny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35
Bartekj1994 napisał:

Planuję kupić siewnik do kukurydzy. Jak myślicie ciągnik 90km da radę w 6 rzędach z podsiewaczem czy raczej sobie odpuścić i szukać 4 ? Co polecacie do 50tys.?

to nie temat o siewnikach do kukurydzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
35 minut temu, Bartekj1994 napisał:

Planuję kupić siewnik do kukurydzy. Jak myślicie ciągnik 90km da radę w 6 rzędach z podsiewaczem czy raczej sobie odpuścić i szukać 4 ? Co polecacie do 50tys.?

Zależy jakie te 90 koni, koło mnie gościu agrofarmem 410 sieje ale 1 tona z przodu, siewnik 6 i Bb w podsiewacz bierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
54 minuty temu, Bartekj1994 napisał:

Planuję kupić siewnik do kukurydzy. Jak myślicie ciągnik 90km da radę w 6 rzędach z podsiewaczem czy raczej sobie odpuścić i szukać 4 ? Co polecacie do 50tys.?

6 rzedowe gaspardo ciągam deutzem agroplus 100 mysle ze i 80 koni da rade , tyle ze to stary siewnik i ledwo 500kilo nawozu wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517
Dnia 28.12.2022 o 07:07, notkiz napisał:

Po ile teraz sucha kukurydza w waszych lokalnych skupach?

LRY 1150 netto sucha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
11 godzin temu, Dodi napisał:

LRY 1150 netto sucha 

Rok temu o tej porze byla po 1030 , na tanszych nawozach i paliwie ale suszylem po tej samej cenie gazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

podobno licho płacą, kuzyn z Lubienia zna się z nimi i mówìł że musiał się prosić o kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
51 minut temu, tomek1974 napisał:

telefonu nie odbierają

zadzwoń z innego telefonu, odbiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12378
4 godziny temu, tomek1974 napisał:

Skup zbóż - POL*** z Lubienia K***** jest wypłacalny bo już po terminie a kasy nie widać a telefonu nie odbierają ? 

Dużo im sprzedałeś?  Czekaj poniedziałku i weź coś na ❤️ bo może być słabo.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj