Polecane posty

6465    12243

Walczymy z dziadostwem. Ważne że wydajność jest porządną.😁

IMG_20221129_191215.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

a cena jaka ? 600 wyciagnie ?😂 

humor dopisuje- wlasnie przyszedl sms z banku, 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
25 minut temu, jacus napisał:

wlasnie przyszedl sms z banku, 

obciążenie rachunku xxxxxxxxx, kwotą xyz ?😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

dla zdrowia to ustawilem sobie tylko informacje o wplatach😂.

de heus sypnal groszem,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12243
8 godzin temu, jacus napisał:

a cena jaka ? 600 wyciagnie ?😂 

humor dopisuje- wlasnie przyszedl sms z banku, 

Trzeba się z kontraktu wywiązać do 20 grudnia 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7
12 godzin temu, v11 napisał:

Tania QQ to tańsza pasza a to przekłada się na ceny drobiu a to akurat branża która reaguje bardzo szybko -jak się nie opłaca to nie wstawiają (oczywiście nie wszyscy) .Nie takie wiejskie łby jak nasze myślą nad tym co gdzie i kiedy . A wszyscy jeszcze pożałujemy "biznesu" z ukrainą a Orban wyjdzie na tym najlepiej będzie i mieć ciasteczko i zje ciasteczko .Jeszcze dożyjemy czasów że na zachód popłynie tani  gaz i ropa a my będziemy tańczyć według innych nut

To nie jest wszystko takie proste jak piszesz. Masz harmonogram wstawień wg których zasiedlasz kurniki i nie możesz sobie z dnia na dzień powiedzieć, że nie wstawiasz bo ci się cena nie podoba. Jak sprzedajesz dużą kurę i wiesz po jakiej cenie sprzedajesz, to już jest za późno na odwołanie wstawienia bo kolejne ptaki na wstaw już się lęgną. Po drugie hodowcy, którzy robią sami pasze w tym ja, kupowali zboża w żniwa i kuku jak w tym roku w sezonie po 950net na Kujawach i nie ma żadnych podstaw do obniżenia cen paszy bo zwyczajnie jak większość jestem zatowarowany. Jedyną przesłanką do niższej ceny byłyby znaczące spadki śruty sojowej (co faktycznie się dzieje -powoli spada ). Jeśli chodzi o duże zakłady paszowe to nie widzę jakoś tych obniżek. Do tej pory cena wręcz rosła, a kupowałem pasze tydzień temu - STARTER( Resztę tj: grower 1, grower 2, finiszer robię sam ). A dla hodowców drobiu największym Tera problemem jest napływ drobiu z Ukrainy. MHP nie śpi, a Ukraina może obecnie wprowadzać niezliczone ilości drobiu na rynek europejski co potwierdzają dane i rekordowe słupki. Oczywiście wynikiem czego jest spadek cen na wolnym rynku już od dawna, na którym niestety jestem i walczę. Pozdrawiam 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

W przyszłym roku to kukurydzę będą siali ci co sieją od zawsze, zasiewów będzie pewnie 30% mniej, szczególnie ziarnówki. Ciekawe tylko kiedy nawozy pójdą w dół, bo ta cała inflacja to czysta spekulacja, w sobotę gadałem z pewnym właścicielem hurtowni budowlanej co jeszcze gnie swoje blachy dachowe to się chwalił że przez ostatnie 2 lata na stali i blachach  zarobił tyle co przez ostatnie 10 lat. I teraz płakał że stal idzie mocno w dół i stracił bańkę na różnicy cen zakupu stali. O styropianie XPS wczoraj czytałem że była zmowa cenowa producentów ( m.in nasz Synthos był uczestnikiem). I takich kwiatków też wyjdzie sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7
25 minut temu, solek01 napisał:

W przyszłym roku to kukurydzę będą siali ci co sieją od zawsze, zasiewów będzie pewnie 30% mniej, szczególnie ziarnówki. Ciekawe tylko kiedy nawozy pójdą w dół, bo ta cała inflacja to czysta spekulacja, w sobotę gadałem z pewnym właścicielem hurtowni budowlanej co jeszcze gnie swoje blachy dachowe to się chwalił że przez ostatnie 2 lata na stali i blachach  zarobił tyle co przez ostatnie 10 lat. I teraz płakał że stal idzie mocno w dół i stracił bańkę na różnicy cen zakupu stali. O styropianie XPS wczoraj czytałem że była zmowa cenowa producentów ( m.in nasz Synthos był uczestnikiem). I takich kwiatków też wyjdzie sporo.

Na Kujawach cena była dobra przez okres żniw, dziś nie ma w okolicy nikt już nic na polu także wszyscy znajomi zadowoleni i z plonu (mimo że mniejszy jak w 21) i z ceny. Podejrzewam, że w przyszłym roku również zasiewy u nas mogą być podobne. A co do budowlanki to rozbieżność cenowa między hurtowniami przez ten rok była niesamowita. Teraz podobno zaczyna trochę to siadać mimo spadku cen, tak przynajmniej znajomy ostatnio opowiadał co ma hurtownie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Sprzedać 1,5 tony mokrej żeby móc kupić nasiona na następny rok na jeden hektar, ceny kwalfikatu to jest zgroza 50% do góry 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110
1 godzinę temu, pablo6234 napisał:

Sprzedać 1,5 tony mokrej żeby móc kupić nasiona na następny rok na jeden hektar, ceny kwalfikatu to jest zgroza 50% do góry 

To jaki koszt nasion na 1 ha,bo ja wogule nie sieje kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3153

Ja jeszcze po 900 będę sprzedawał ale cena umówiona wczesniej bo teraz 800 no i co za tym idzie hajs za 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, pablo6234 napisał:

Sprzedać 1,5 tony mokrej żeby móc kupić nasiona na następny rok na jeden hektar, ceny kwalfikatu to jest zgroza 50% do góry 

materiał siewny kwalifikowany srednio dla zbóz  to  10 % wartosci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41
23 minuty temu, lukasz1995 napisał:

To jaki koszt nasion na 1 ha,bo ja wogule nie sieje kukurydzy

cennik z Pioneera jest w przedziale 600 do 890 zł za jednostkę siewną ( jednostka siewna = 80 tyś nasion, czyli +/- na 1 ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442
lukasz1995 napisał:

1 godzinę temu, pablo6234 napisał:

Sprzedać 1,5 tony mokrej żeby móc kupić nasiona na następny rok na jeden hektar, ceny kwalfikatu to jest zgroza 50% do góry 

To jaki koszt nasion na 1 ha,bo ja wogule nie sieje kukurydzy

Teraz to wyjdzie conajmniej 1000 zl na hektar. Mówimy o lepszych odmianach znanych producentów. Najlepsze odmiany będą jeszcze droższe. Do tej pory np: odmiana MAS 220V - koszt nasion na 1 ha był około 700-750zl/ha. Bo akurat taka miałem zasiana w tym roku. Z rozmów że znajomymi rolnikami, nikt nie planuje REZYGNACJI z zasiewu kukurydzy. W każdej uprawie są szczyty cenowe i spadki. Ryzyko każdy podejmuje. Sam nieraz trzymam jakiś towar dość długo od zbiorów ( np ziemniaki) aby uzyskać lepsze ceny. W tym roku lepiej było sprzedać prosto z kombajnu albo wcześniej zakontraktować po ustalonej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Tysiąc to już niektóre polskie odmiany kosztują z zaprawami na ptactwo, zagranicznych nie kupuje bo ja typowo kiszonka, na ziarno nie sieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    995
12 godzin temu, lysonzi1 napisał:

To nie jest wszystko takie proste jak piszesz. Masz harmonogram wstawień wg których zasiedlasz kurniki i nie możesz sobie z dnia na dzień powiedzieć, że nie wstawiasz bo ci się cena nie podoba. Jak sprzedajesz dużą kurę i wiesz po jakiej cenie sprzedajesz, to już jest za późno na odwołanie wstawienia bo kolejne ptaki na wstaw już się lęgną. Po drugie hodowcy, którzy robią sami pasze w tym ja, kupowali zboża w żniwa i kuku jak w tym roku w sezonie po 950net na Kujawach i nie ma żadnych podstaw do obniżenia cen paszy bo zwyczajnie jak większość jestem zatowarowany. Jedyną przesłanką do niższej ceny byłyby znaczące spadki śruty sojowej (co faktycznie się dzieje -powoli spada ). Jeśli chodzi o duże zakłady paszowe to nie widzę jakoś tych obniżek. Do tej pory cena wręcz rosła, a kupowałem pasze tydzień temu - STARTER( Resztę tj: grower 1, grower 2, finiszer robię sam ). A dla hodowców drobiu największym Tera problemem jest napływ drobiu z Ukrainy. MHP nie śpi, a Ukraina może obecnie wprowadzać niezliczone ilości drobiu na rynek europejski co potwierdzają dane i rekordowe słupki. Oczywiście wynikiem czego jest spadek cen na wolnym rynku już od dawna, na którym niestety jestem i walczę. Pozdrawiam 

Nic mi po tym ale drobiarze zawsze narzekali i zawsze rozwalali kasę ich dzieci rozbijały się drogimi samochodami a dziś mają po setki a nawet tysiące ha więc mowa o walce to trochę nie stosowne -porównując np z produkcją wieprzowiny (nic mi nie kwiczy nie buczy ani nie gdacze ) Jedno pewne drobiarstwo potrafi się zorganizować i to się chwal a ja pośrednio mam zbyt na QQ choć zwykle wywożę do gebelsów 

2 godziny temu, Marl napisał:

Teraz to wyjdzie conajmniej 1000 zl na hektar. Mówimy o lepszych odmianach znanych producentów. Najlepsze odmiany będą jeszcze droższe. Do tej pory np: odmiana MAS 220V - koszt nasion na 1 ha był około 700-750zl/ha. Bo akurat taka miałem zasiana w tym roku. Z rozmów że znajomymi rolnikami, nikt nie planuje REZYGNACJI z zasiewu kukurydzy. W każdej uprawie są szczyty cenowe i spadki. Ryzyko każdy podejmuje. Sam nieraz trzymam jakiś towar dość długo od zbiorów ( np ziemniaki) aby uzyskać lepsze ceny. W tym roku lepiej było sprzedać prosto z kombajnu albo wcześniej zakontraktować po ustalonej cenie.

Jutro wam podam ceny bo coś mi ne pasi .No i nomen omen jakimś cudem ostała mi się jedna paleta nasion  z wiosny  i bez jaj dziś skończyłem uprawę ST pod kukurydzę 2023

IMG_20221130_115123_087.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    995
18 godzin temu, 6465 napisał:

Trzeba się z kontraktu wywiązać do 20 grudnia 😁

Ja jestem ponad miesiąc po żniwach ale chce zapytać jaki sens tak długo trzymać QQ na polu ? Moim zdaniem nie dość że zagrzybiona to jeszcze multum strat z tytułu zwierzyny pogody i omacnicy (połamane) już nie wspominam o grudniowym papraniu na polu .Może jestem w błędzie i się czegoś nauczę -nie wiem 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12243

Miesiąc temu to ona miała przeszło 40% wilgotności a teraz 31. Zwierzyna u mnie nie robi żadnych szkód bo jej nie ma. Cena jaką bym za nią dostał miesiąc temu to 100zł mniej za tonę niż wczoraj. U nas jeszcze sporo qq na polach. Każdy robi jak uważa.

Jedyny minus to kolejki na skupie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3153
11 godzin temu, v11 napisał:

Ja jestem ponad miesiąc po żniwach ale chce zapytać jaki sens tak długo trzymać QQ na polu ? Moim zdaniem nie dość że zagrzybiona to jeszcze multum strat z tytułu zwierzyny pogody i omacnicy (połamane) już nie wspominam o grudniowym papraniu na polu .Może jestem w błędzie i się czegoś nauczę -nie wiem 

Tu byli takie posty żeby do lutego trzymać to sama bez suszarni wyschnie, tą qq na ziarno to tak teraz ludzie się na to rzucili przez ostatnie 2 lata i wiele osub dopiero się uczy czy to wyschnie czy nie a przynajmniej do tych 30%, zwierzyna kiedyś była i w nocy tylko wszystko łamała i kotłowała a teraz przez ten asf niema, kiedyś to do tej pory to by pół zniszczone było, jak ostatnie pole zostawało to tam cała zwierzyna siedziała i tylko łamała te qq bo dziki ją na ziemi jedza, jak posiał to w nocy szedł ryja zapuszczał i cały rządek potrafił wybrać, teraz to super pod tym względem niema dzików.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj