Polecane posty

Andpol    949
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

To lipa. Suflidowo w lipinie placi 890br.

830 już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Mas 23m wykoszony, ani nie wyglądał kolby małe, czubki nie zaziarnione - liczyłem po cichu na 10t a tu 15.1t wilgotność 35 cena 760 BBI 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

polskie odmiany polonez fao 220 230 i wawel 230 240 mokre jak cholera 36 37 % miejscami wiecej ,nie przenawozone , z 90 arów 10,8 tony i czekam az wyschnie , czy to temu ze polskie odmiany i takie mokre u znajomego zagraniczna odmiana i 31 32 % , jak z 5 6 dni odczekam to duzo podeschnie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

1% w kilka dni ?!?  Wczoraj koszone u mnie od godziny 12 . Pierwszy transport miał 27 % i co transport to mniejsza wilgotność. Aż wierzyć się nie chce ale ostatni transport qq koszonej około godziny 20 miał 19 % !!!

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
10 minut temu, kojot2385 napisał:

1% w kilka dni ?!?  Wczoraj koszone u mnie od godziny 12 . Pierwszy transport miał 27 % i co transport to mniejsza wilgotność. Aż wierzyć się nie chce ale ostatni transport qq koszonej około godziny 20 miał 19 % !!!

jaka odmiana ze taka sucha ? czy typowo 5 6 klasa piach , a ja zapomnialem dodac ze u mnie ta wilgotnosc nawet na 4 5 klasie ,bo na tej dzialce mam prawie wszystkie klasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3204

chyba te fao 250 minęło bo z dnia na dzień wrecie zaczęła schnąć.

Dzisiaj robiłem kilka prób z kolb to od 31 do 25

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103
Andpol napisał:

1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

To lipa. Suflidowo w lipinie placi 890br.

830 już

Bożek tyle płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57
1 godzinę temu, warchest napisał:

jaka odmiana ze taka sucha ? czy typowo 5 6 klasa piach , a ja zapomnialem dodac ze u mnie ta wilgotnosc nawet na 4 5 klasie ,bo na tej dzialce mam prawie wszystkie klasy 

Wistula. 4 5 klasa , trochę 6 też. Nawet na skupie robili wielkie oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
1 godzinę temu, kojot2385 napisał:

1% w kilka dni ?!?  Wczoraj koszone u mnie od godziny 12 . Pierwszy transport miał 27 % i co transport to mniejsza wilgotność. Aż wierzyć się nie chce ale ostatni transport qq koszonej około godziny 20 miał 19 % !!!

Fao 210 kosisz pod koniec października i się dziwisz, że taka sucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432

Lechpol  Szubin  1020     inni  1000 zł  ale  przy  większej  ilości   można jeszcze z  dychę  wytargować   -   ostatnie  transporty  poszły  po 1040  - 1050   z  dopłatą  za niską  wilgotność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
13 godzin temu, fabio napisał:

a umnie bez kolb liczylem na 15 atu 20 t

idąc tym tropem to najlepiej nie wychodzić na pole ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
16 godzin temu, karolr2 napisał:

50 w jedną stronę 

Ponad 10zl za km. Drogo. Patelnia taniej Ci to powozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046
13 godzin temu, warchest napisał:

polskie odmiany polonez fao 220 230 i wawel 230 240 mokre jak cholera 36 37 % miejscami wiecej ,nie przenawozone , z 90 arów 10,8 tony i czekam az wyschnie , czy to temu ze polskie odmiany i takie mokre u znajomego zagraniczna odmiana i 31 32 % , jak z 5 6 dni odczekam to duzo podeschnie ? 

a ktory  prawdziwy rolnik sieje polskie odmiany ??  pare zlotych zarobisz na ziarnie a na plonie stracisz pare set.

  • Like 3
  • Thanks 3

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

siałem zawsze zachodnie na słabszej ziemi nieraz polskie i nie były takie mokre jak w tym roku , a w tym roku musialem przyoszczedzic choc za ta wawel to placilem jak za zachodnią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57
12 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Fao 210 kosisz pod koniec października i się dziwisz, że taka sucha...

Miałem też Kanoniera Fao 250 . Nie przyglądałem się workowi wistuli, myślałem że jest to samo. Ja na ziarno sieje dopiero drugi rok, więc dużo nauki przede mną... Jeśli "prawdziwi rolnicy" sieją tylko zachodnie odmiany w takim razie w mojej okolicy prawie wszyscy już wymarli. Były lata że większość miała odmiany pioniera aktualnie słyszę wiele głosów że nie widzą sensu przepłacać bo różnicy w plonie zbytnio nie widać... 

  • Like 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj