Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maszek1980    143

Potwierdzam twój nick wszystko o tobie mówi

 

Jest zerowy wat na żywność w sklepie ale jak sprzedajesz to sprzedawca na fakturze ma obowiązek do ceny netto doliczyć 7% vatu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

dziś dzwoniłem okoliczne skupy z ciekawości lubelskie lch 1300-1350 ruch zerowy z tego co znajomy mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
9 minut temu, maszek1980 napisał:

Jest zerowy wat na żywność w sklepie

On słyszał że ktoś, gdzieś dzwoni tylko nie wie gdzie, kto i po co.Zerowy vat jest na materiał siewny ,czyli min pszenicę , w skupie zbóż dla rr jest + 7%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
2 minuty temu, lukasz493 napisał:

dziś dzwoniłem okoliczne skupy z ciekawości lubelskie lch 1300-1350 ruch zerowy z tego co znajomy mówił

Gdzie dzwoniłes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
40 minut temu, NieMadry napisał:

Czego k**wa ty i inni nie rozumiecie? 3 strony gówno burzy o wat. Chłopie  państwo obniżyło twój vat do 0% czy masz 1000 +0% vatu. Rządzący twoim kosztem zbijają cene żywności i ładnie zeby składają w telewizji a ty piane bijesz do wszystkich i wszędzie na twoi miejscu udałbym się do kwiaciarni i ładny bukiecik da tej pani, co się nasłuchała. Wat wróci to go dostaniesz i tyle w tym temacie. Na tym forum milion mądrych a żaden nie kapuje co się stało z vatem i jak chłopu wytłumaczyć. ze teraz Dolicza się mu zero.

 

Jak ktoś jeszcze nie rozumie tematu to niech sie uda do jakiegoś gimnazjalisty zebu mu obliczył ile jest 0% z tysiąca i dodał sobie te sumy to mu wyjdzie ile ryczałtowiec powinienem dostać.

Większych bredni to nawet stach by nie napisał. Ja jak bym dostał za pszenice vat 5% to go oddaje do US a firma która kupiła ode mnie pszenice zapłaciła mi 5% vatu którego odzyska go z US więc bilans na zero. A w przypadku RR to firma płaci 7% i go odzyskuje z US i wtedy państwo traci bo ufundowało 7% więcej za towar dla RR.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
53 minuty temu, NieMadry napisał:

Czego k**wa ty i inni nie rozumiecie? 3 strony gówno burzy o wat. Chłopie  państwo obniżyło twój vat do 0% czy masz 1000 +0% vatu. Rządzący twoim kosztem zbijają cene żywności i ładnie zeby składają w telewizji a ty piane bijesz do wszystkich i wszędzie na twoi miejscu udałbym się do kwiaciarni i ładny bukiecik da tej pani, co się nasłuchała. Wat wróci to go dostaniesz i tyle w tym temacie. Na tym forum milion mądrych a żaden nie kapuje co się stało z vatem i jak chłopu wytłumaczyć. ze teraz Dolicza się mu zero.

 

Jak ktoś jeszcze nie rozumie tematu to niech sie uda do jakiegoś gimnazjalisty zebu mu obliczył ile jest 0% z tysiąca i dodał sobie te sumy to mu wyjdzie ile ryczałtowiec powinienem dostać.

Nie tyle co nie mądry, ale chyba i głupi 😅

53 minuty temu, NieMadry napisał:

Czego k**wa ty i inni nie rozumiecie? 3 strony gówno burzy o wat. Chłopie  państwo obniżyło twój vat do 0% czy masz 1000 +0% vatu. Rządzący twoim kosztem zbijają cene żywności i ładnie zeby składają w telewizji a ty piane bijesz do wszystkich i wszędzie na twoi miejscu udałbym się do kwiaciarni i ładny bukiecik da tej pani, co się nasłuchała. Wat wróci to go dostaniesz i tyle w tym temacie. Na tym forum milion mądrych a żaden nie kapuje co się stało z vatem i jak chłopu wytłumaczyć. ze teraz Dolicza się mu zero.

 

Jak ktoś jeszcze nie rozumie tematu to niech sie uda do jakiegoś gimnazjalisty zebu mu obliczył ile jest 0% z tysiąca i dodał sobie te sumy to mu wyjdzie ile ryczałtowiec powinienem dostać.

Nie tyle co nie mądry, ale chyba i głupi 😅

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
1 godzinę temu, NieMadry napisał:

Czego k**wa ty i inni nie rozumiecie? 3 strony gówno burzy o wat. Chłopie  państwo obniżyło twój vat do 0% czy masz 1000 +0% vatu. Rządzący twoim kosztem zbijają cene żywności i ładnie zeby składają w telewizji a ty piane bijesz do wszystkich i wszędzie na twoi miejscu udałbym się do kwiaciarni i ładny bukiecik da tej pani, co się nasłuchała. Wat wróci to go dostaniesz i tyle w tym temacie. Na tym forum milion mądrych a żaden nie kapuje co się stało z vatem i jak chłopu wytłumaczyć. ze teraz Dolicza się mu zero.

 

Jak ktoś jeszcze nie rozumie tematu to niech sie uda do jakiegoś gimnazjalisty zebu mu obliczył ile jest 0% z tysiąca i dodał sobie te sumy to mu wyjdzie ile ryczałtowiec powinienem dostać.

Kolego NieMądry, chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Współczuje Ci, ze 3 strony czytania "gówno burzy" poszły na marne.

 

ps. myśle, że gimnazjalista najbardziej przyda się Tobie  ;)

Edytowano przez MatiRol92
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90
Marcin34 napisał:

2 minuty temu, lukasz493 napisał:

dziś dzwoniłem okoliczne skupy z ciekawości lubelskie lch 1300-1350 ruch zerowy z tego co znajomy mówił

Gdzie dzwoniłes

Sako Lesniowice 1300-1350 korweta Laskowski 1300-1350


oczywiscie ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
16 minut temu, lukasz493 napisał:

dziś dzwoniłem okoliczne skupy z ciekawości lubelskie lch 1300-1350 ruch zerowy z tego co znajomy mówił

U mnie w okolicy też ruch zerowy (powiat TOP), mieszkam przy drodze na lokalny skup i aż się sam dziwię, że nikt nie wozi, bo w poprzednich latach nawet delikatne spadki wyganiały ludzi z domów na skupy a teraz cisza.

Osobiście, chociaż może brzmi to brutalnie, to liczę na Putina i ludzie myślą chyba podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
17 minut temu, poosa21 napisał:

Większych bredni to nawet stach by nie napisał. Ja jak bym dostał za pszenice vat 5% to go oddaje do US a firma która kupiła ode mnie pszenice zapłaciła mi 5% vatu którego odzyska go z US więc bilans na zero. A w przypadku RR to firma płaci 7% i go odzyskuje z US i wtedy państwo traci bo ufundowało 7% więcej za towar dla RR.

ale rolnik RR nie rozlicza podatku zaplacaonego , czy w nawozie paliwach , czesciach  itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111
3 minuty temu, oregano napisał:

 

Osobiście, chociaż może brzmi to brutalnie, to liczę na Putina i ludzie myślą chyba podobnie.

Ale że co? że przyjedzie i kupi pszenicę?, no może u Rycha z OLX bez faktury. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
2 minuty temu, jarecki napisał:

ale rolnik RR nie rozlicza podatku zaplacaonego , czy w nawozie paliwach , czesciach  itd 

Zgadza się, więc co dało obniżenie vatu. Tylko ładnie to brzmiało w telewizji że będzie taniej w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

poosa21

ty wydojony vaciku to że uważasz że  piszę brednie według ciebie  wynika z twojego braku wiedzy  i rozumu

kiedy ten pusty łeb zrozumie że dołożony WAT przy sprzedaży np. pszenicy dla  rolnika RR  i WATOWCA  nie ma nic wspólnego ze sprzedażą pszenicy 

on tzn.  WAT   WIDNIEJE NA FAKTURZE OBYDWÓCH I jest zapłacony razem z pszenicą ale on dotyczy już zwrotów które będą w przyszłości jak rolnik pobierze  kase z konta np. i kupi paliwa

różnica jest taka 

RR ma 7 % założone z góry i nie ważne czy kupi i za ile

WATOWIEC wat rozlicza od tego  ile wydał WATU w paliwe np odejmuje to co dostał z pszenicą watu i albo dostaje zwrot albo dopłaca

 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

1370 netto sprzedane do roli Człuchów 40 ton ze składu. Nic nie dorzucili bo giełdy cały czas w dół. Białko powyżej 14.

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
4 minuty temu, poosa21 napisał:

Zgadza się, więc co dało obniżenie vatu. Tylko ładnie to brzmiało w telewizji że będzie taniej w sklepach.

obniżenie WAT na żywność daje każdemu kto tą żywność kupuje możliwość zakupu chleba mąki mięsa po cenie NETTO

TY pewnie tego nie pojmiesz boś wydojony ale spróbuje , obniżają WAT na żywność do ZERA w sklepach musieli obniżyć do ZERA WAT W SKUPACH MŁYNACH ,  mąka może być w młynie ,sklepie i żeby nie kombinować wprowadzili WAT na ziarno ZERO   , mięso jest na ZERO % a byk WAT 8 % pewnie tego też nie pojmiesz ale to da się rozróżnić  bo u chłopa jest BYK a nie mięso wołowe  , podobnie z rzepakiem rzepak 8 WAT  a olej ZERO dla konsumenta

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
16 minut temu, poosa21 napisał:

Zgadza się, więc co dało obniżenie vatu. Tylko ładnie to brzmiało w telewizji że będzie taniej w sklepach.

Sprzedawcy przejęli VAT w postaci marzy. Zarobili więcej ceny nie spadły i taka, to polityka. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, konio1011 napisał:

To słaba cena na porcie 1500 za 14 idzie dostac

No a do portu z czluchowa za darmo pojedzie 

  • Like 2

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
22 minuty temu, stach12 napisał:

obniżenie WAT na żywność daje każdemu kto tą żywność kupuje możliwość zakupu chleba mąki mięsa po cenie NETTO

TY pewnie tego nie pojmiesz boś wydojony ale spróbuje , obniżają WAT na żywność do ZERA w sklepach musieli obniżyć do ZERA WAT W SKUPACH MŁYNACH ,  mąka może być w młynie ,sklepie i żeby nie kombinować wprowadzili WAT na ziarno ZERO   , mięso jest na ZERO % a byk WAT 8 % pewnie tego też nie pojmiesz ale to da się rozróżnić  bo u chłopa jest BYK a nie mięso wołowe  , podobnie z rzepakiem rzepak 8 WAT  a olej ZERO dla konsumenta

Pajacu tu była mowa o rolnikach nie o konsumentach, a ty znowu ze swoimi teoriami wyjeżdżasz. A prawda jest taka tak napisał 

23 minuty temu, magnum123 napisał:

Sprzedawcy przejęli VAT w postaci marzy. Zarobili więcej ceny nie spadły i taka, to polityka. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171
49 minut temu, jarecki napisał:

ale rolnik RR nie rozlicza podatku zaplacaonego , czy w nawozie paliwach , czesciach  itd 

Zaraz przyjdą dwaj oszuści bogdan i stach i będą twierdzić że RR nie ponosi kosztów bo bogdana syn sponsoruje a stach lata po sąsiadach rr i na nich sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100
DamianRolnikSkup napisał:

8 minut temu, konio1011 napisał:

To słaba cena na porcie 1500 za 14 idzie dostac

No a do portu z czluchowa za darmo pojedzie 

Cena z odbiorem z gospodarstwa kuj pom więc różnica jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
49 minut temu, stach12 napisał:

kiedy ten pusty łeb zrozumie że dołożony WAT przy sprzedaży np. pszenicy dla  rolnika RR  i WATOWCA  nie ma nic wspólnego ze sprzedażą pszenicy 

on tzn.  WAT   WIDNIEJE NA FAKTURZE OBYDWÓCH I jest zapłacony razem z pszenicą ale on dotyczy już zwrotów które będą w przyszłości jak rolnik pobierze  kase z konta np. i kupi paliwa

różnica jest taka 

RR ma 7 % założone z góry i nie ważne czy kupi i za ile

WATOWIEC wat rozlicza od tego  ile wydał WATU w paliwe np odejmuje to co dostał z pszenicą watu i albo dostaje zwrot albo dopłaca

 

Jak nie ma nic wspólnego ze sprzedażą dostajesz go zależnie od ilości jaką sprzedałeś a nie za ile coś kupiłeś. 

Podam ci przykład bo nie rozumiesz a ja nie mogę przejść obojętnie wobec głupoty. Jest 2 rolników ryczałtowych jeden poniósł koszty 500zł i w tym było 50zł vatu a drugi 700zł i w tym było 70 zł vatu a obaj sprzedali towar za 1000zł plus 70zł vat. I powiedz mi co miały do tego koszty jak po sprzedaży i tak dostali po 70 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
11 minut temu, terminator1000 napisał:

Zaraz przyjdą dwaj oszuści bogdan i stach i będą twierdzić że RR nie ponosi kosztów bo bogdana syn sponsoruje a stach lata po sąsiadach rr i na nich sprzedaje.

Mnie całkiem legalnie sponsoruje państwo jak coś sprzedaje... Przykładowa przenica dostanę +7% a ty giee i dostaniesz 😂

Tu masz niżej kolega wytłumaczył że ty sponsorujesz to co państwo odda temu co tobie zapłaci ewentualnie +5%.... Wiec jesteś dymany po całości... 😜 W sumie jest to nieważne czy dostaniesz te 5% czy nie bo i tak oddajesz to kupującemu.... 

Ja mam swoje +7% na rączkę od państwa... 😂😂😂😂

 

1 godzinę temu, poosa21 napisał:

Większych bredni to nawet stach by nie napisał. Ja jak bym dostał za pszenice vat 5% to go oddaje do US a firma która kupiła ode mnie pszenice zapłaciła mi 5% vatu którego odzyska go z US więc bilans na zero. A w przypadku RR to firma płaci 7% i go odzyskuje z US i wtedy państwo traci bo ufundowało 7% więcej za towar dla RR.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53
oregano napisał:

16 minut temu, lukasz493 napisał:

dziś dzwoniłem okoliczne skupy z ciekawości lubelskie lch 1300-1350 ruch zerowy z tego co znajomy mówił

U mnie w okolicy też ruch zerowy (powiat TOP), mieszkam przy drodze na lokalny skup i aż się sam dziwię, że nikt nie wozi, bo w poprzednich latach nawet delikatne spadki wyganiały ludzi z domów na skupy a teraz cisza.

Osobiście, chociaż może brzmi to brutalnie, to liczę na Putina i ludzie myślą chyba podobnie.

popieram w 100%


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj