Polecane posty

pit17    185
40 minut temu, margoo78 napisał:

Nic mu nie zrobią, bo nie podaje nazwy odmiany.

Zakaz obrotu materiału siewnego jest nazwa tu nic nie zmienia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227
4 minuty temu, pit17 napisał:

Zakaz obrotu materiału siewnego jest nazwa tu nic nie zmienia

 

nie ma takiego zakazu, jest tylko kara za brak zgłoszenia do ewidencji producentów materiału siewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824
1 godzinę temu, margoo78 napisał:

Nic mu nie zrobią, bo nie podaje nazwy odmiany.

To ja ci napiszę jak to u nas wygląda w przypadku użycia słów w ogłoszeniu materiał siewny,sadzeniak jest telefon umawiają się na transakcję przyjeżdżają, grzecznie dopytuja sie o szczegóły typu odmiana i wyciągają legitymacje[ takze w regionie dominują ogłoszenia typu sprzedam zboże czyszczone, ziemniak drobny paszowy] wiem ze kilka lat wstecz kosztowała taka przyjemność co najmniej 500 zł + informacja do właściciela odmiany i ten też kasował swoją dolę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Raz miałem taki telefon gdy napisałem w ogłoszeniu groch batuta siewny. Poprosili, aby usunąć słowo siewny i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580
7 minut temu, ws71 napisał:

To ja ci napiszę jak to u nas wygląda w przypadku użycia słów w ogłoszeniu materiał siewny,sadzeniak jest telefon umawiają się na transakcję przyjeżdżają, grzecznie dopytuja sie o szczegóły typu odmiana i wyciągają legitymacje[ takze w regionie dominują ogłoszenia typu sprzedam zboże czyszczone, ziemniak drobny paszowy] wiem ze kilka lat wstecz kosztowała taka przyjemność co najmniej 500 zł + informacja do właściciela odmiany i ten też kasował swoją dolę

W truskawce to kosztowało likwidację kilku ha plantacji, podpisanie cyrografu że nie wznowi produkcji tej odmiany przez kilka lat, wykupione przeprosiny w krajowym czasopiśmie branżowym i gratyfikacja finansowa na rzecz hodowcy . Kwota nie podana ale rzędu kilkudziesięciu tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
17 minut temu, ws71 napisał:

To ja ci napiszę jak to u nas wygląda w przypadku użycia słów w ogłoszeniu materiał siewny,sadzeniak jest telefon umawiają się na transakcję przyjeżdżają, grzecznie dopytuja sie o szczegóły typu odmiana i wyciągają legitymacje[ takze w regionie dominują ogłoszenia typu sprzedam zboże czyszczone, ziemniak drobny paszowy] wiem ze kilka lat wstecz kosztowała taka przyjemność co najmniej 500 zł + informacja do właściciela odmiany i ten też kasował swoją dolę

A wystarczy tylko napisać ,  Sprzedam pszenicę rok po centrali  , odmiana taka i taka , pszenica jest wyczyszczona . I mamy wszystkie informacje i na legalu ją sprzedajemy 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
1 godzinę temu, jahooo napisał:

nie ma takiego zakazu, jest tylko kara za brak zgłoszenia do ewidencji producentów materiału siewnego

Jest zakaz obrotu niekwalifikowanym materiałem siewnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227
15 minut temu, pit17 napisał:

Jest zakaz obrotu niekwalifikowanym materiałem siewnym

przeciez o tym samym piszę , tylko nie jest to "zakaz" tylko sankcje za niezgłoszenie do rejestru producentów materiału siewnego

aby sprzedawać materiał siewny (nigdzie nie ma pojęcia "kwalifikowany) trzeba spełnić wymogi formalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227
11 minut temu, pit17 napisał:

to jest tylko projekt z komisji sejmowej - wszedł w takiej postaci pod obrady i został przyjęty ?

 

Treść aktualna ustawy o nasiennictwie


DZIAŁ III
Dopuszczenie do obrotu
Art. 104. 1. Do obrotu dopuszcza się:

©Kancelaria Sejmu s. 92/118
02.02.2021
1) materiał siewny kategorii elitarny, kategorii kwalifikowany, kategorii standard
i
kategorii handlowy odmian roślin rolniczych i warzywnych wpisanych do
krajowego rejestru, odpowiednich rejestrów innych niż Rzeczpospolita Polska
państw członkowskich lub wspólnotowego katalogu lub rejestru państwa
stowarzyszonego;

2) materiał siewny kategorii elitarny, kategorii kwalifikowany i kategorii standard
odmian roślin rolniczych i warzywnych
skreślonych z krajowego rejestru,
odpowiednich rejestrów innych niż Rzeczpospolita Polska państw
członkowskich lub wspólnotowego katalogu lub rejestru państwa
stowarzyszonego;

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
32 minuty temu, jahooo napisał:

to jest tylko projekt z komisji sejmowej - wszedł w takiej postaci pod obrady i został przyjęty ?

 

Treść aktualna ustawy o nasiennictwie


DZIAŁ III
Dopuszczenie do obrotu
Art. 104. 1. Do obrotu dopuszcza się:

©Kancelaria Sejmu s. 92/118
02.02.2021
1) materiał siewny kategorii elitarny, kategorii kwalifikowany, kategorii standard
i
kategorii handlowy odmian roślin rolniczych i warzywnych wpisanych do
krajowego rejestru, odpowiednich rejestrów innych niż Rzeczpospolita Polska
państw członkowskich lub wspólnotowego katalogu lub rejestru państwa
stowarzyszonego;

2) materiał siewny kategorii elitarny, kategorii kwalifikowany i kategorii standard
odmian roślin rolniczych i warzywnych
skreślonych z krajowego rejestru,
odpowiednich rejestrów innych niż Rzeczpospolita Polska państw
członkowskich lub wspólnotowego katalogu lub rejestru państwa
stowarzyszonego;

Jaki projekt Ty umiesz czytać...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227
5 minut temu, pit17 napisał:

Jaki projekt Ty umiesz czytać...

 

to, co zacytowałeś, to była treść projektu przyjętego na podkomisji sejmowej, a nie treść ustawy, przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem, ja zacytowałem aktualną treść ustawy

W uchwalonym dzisiaj projekcie ustawy o Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa,  przedłożonym przez rząd, dokonuje się również zmiany ustawy o nasiennictwie.

Nie wiem, z czego się śmiejesz - podkomisja rolnictwa przyjęła w głosowaniu projekt ustawy do dalszego procedowania w Sejmie - czegoś tu nie rozumiesz ? Może wypadałoby znać proces legislacyjny.

Edytowano przez jahooo
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
4 godziny temu, margoo78 napisał:

Raz miałem taki telefon gdy napisałem w ogłoszeniu groch batuta siewny. Poprosili, aby usunąć słowo siewny i to wszystko.

To samo, miałem Goplanę i Tybalta po C1. Wystarczyło zmienić nazwę z materiał siewny. Zmiana tytułu z "Materiał siewny po kwalifikacie Goplana/Tybalt" na "Pszenica po kwalifikacie Goplana/Tybalt" załatwiła sprawę. W opisie też zniknął materiał siewny, ale została informacja o tym że pszenica rok po kwalifikacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
47 minut temu, jahooo napisał:

to, co zacytowałeś, to była treść projektu przyjętego na podkomisji sejmowej, a nie treść ustawy, przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem, ja zacytowałem aktualną treść ustawy

W uchwalonym dzisiaj projekcie ustawy o Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa,  przedłożonym przez rząd, dokonuje się również zmiany ustawy o nasiennictwie.

Nie wiem, z czego się śmiejesz - podkomisja rolnictwa przyjęła w głosowaniu projekt ustawy do dalszego procedowania w Sejmie - czegoś tu nie rozumiesz ? Może wypadałoby znać proces legislacyjny.

To z artykułu wyczytales który wstawiłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227
4 minuty temu, pit17 napisał:

To z artykułu wyczytales który wstawiłem?

Przecież tam to właśnie pisze

to jest cytat:

W uchwalonym dzisiaj projekcie ustawy o Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa,  przedłożonym przez rząd, dokonuje się również zmiany ustawy o nasiennictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
Przed chwilą, jahooo napisał:

Przecież tam to właśnie pisze

to jest cytat:

W uchwalonym dzisiaj projekcie ustawy o Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa,  przedłożonym przez rząd, dokonuje się również zmiany ustawy o nasiennictwie.

 

1 minutę temu, jahooo napisał:

Przecież tam to właśnie pisze

to jest cytat:

W uchwalonym dzisiaj projekcie ustawy o Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa,  przedłożonym przez rząd, dokonuje się również zmiany ustawy o nasiennictwie.

Uchwalony przez sejm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pane    77
Dnia 16.09.2022 o 21:36, farmerss34 napisał:

moim zdaniem , takie moje przemyślenia gdyby ,może się mylę ...spółki państwowe gazowe i te co produkują nawozy co tak chwalą się  zyskami w miliardach ,jechały by na minimalnych marżach w czasach kryzysu ostatniego roku  (żeby nie jechać na stracie) to moim zdaniem taka saletra nie przekroczyłaby  kwotę 2 tys. /t

chłopie czegoś ty się naćpał... hehe

Przed chwilą, pane napisał:

chłopie czegoś ty się naćpał... hehe

bez obrazy masz prawo mieć takie przemyślenia. Gdyby tak było jak mówisz to na pewno cena byłaby niższa ale nie o tyle bez przesady. Niemcy i tak u nas kupują, więc przy jeszcze niższej cenie zabrali by wszystko, prawdopodobnie  na handel... Takie są moje przemyślenia, ale mogę sie mylić :)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

panowie a jeżeli ktoś ma ma kwalifikowany materjal siewny czyli z B na C1 to legalnie ja tak rozmnażam ale cyrografu nie podpisuję ze wszystko muszę oddać sam płacę za materiał B to sobie mogę ogłaszać piorin kontroluje moje działki 

jedynie firma może mieć pretęsje że klijętów podbieram hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284
10 godzin temu, pit17 napisał:

 

Uchwalony przez sejm 

Ale to projekt, rozumiesz? Projekt uchwalony a nie ustawa, żeby ustawa weszła w życie nie wystarczy nawet jej uchwalanie, musi się ukazać w dzienniku urzędowym. Taki kraj jacy jego obywatele, szkoła nas  nie wykształci, znam po studiach ludzi, co dalej nie wiedzą co to trójpodział władzy.

Trzeba się samemu dokształcać i uczyć, żeby nie być głupim i nie żyć w ciemności. 

 

  • Like 3

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj