Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7487
1 godzinę temu, witejus napisał:

Co mają gadać o obniżce jak nawozy ciągle w górę

Co mają nawozy do ceny pszenicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1275

Pszenica K 1520zl 

Pszenica P 1450zl

Pszenzyto 1260zl

Jeczmien 1250zl 

Zyto 1200zl  

Groch 1500zl 

Cennik wazny od jutra od godziny 7

Pozdrawiam 

 

Wipasz S.A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8904
28 minut temu, galan99 napisał:

Ludziska sprzedają pszenicę po pełnych przyczepach i to nie są małe gospodarstwa , cena 1500 zł netto Zamojskie Zakłady Zbożowe, wszystkie oddziały .

 

Dziś koledze woziłem do Mirpaszu koło Miedzyrzeca to 5 ciężarówek z waszych stron stało  z pszenicą bo u was i południe kraju ponoć skupy zasypane Ukrainskim ziarnem, słowa kierowcy🤔

Wipasz 1350

Mirpasz 1400 ceny chyba netto

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

pomału przestaje się dziwić dlaczego to ziarno nie tanieje i wszyscy magazynują

nie sprzedajecie  pomimo że zboże bardzo drogie bym rzekł , bo za bardzo nie ma co kupić za pieniądze za ziarno  hahaha

z hektara zysk w miare dobry bo kilka tysięcy , ale jak się ten zysk przeliczy na towar który by mógłby  potencjalny rolnik nabyć za  gotówkę ze zysku po sprzedaży ziarna  to się płakać chce hahah

np. nawóz z hektara pszenicy  zostaje 3500 zysku Q..wa braknie na tone nawozu haha jaki jest sens cały zysk z hektara wyłożyć na nawóz który się powinno wysiać na 1 hektar

nie inaczej jest z maszynami , ciągnikami budowlanką itd.

bo albo drogie albo nie ma na stanie , o kredytach nie wspomne , bo albo zdolności brak albo mało kogo stać na spłate

każdy tylko sprzedaje ile musi i kuka na giełdy hahaha problem w tym że ci na giełdach sprzedają  robią to w  sekundę , ci co na skupach  upychają już tacy szybcy nie są haha zanim nasypie przyczepę do pełna to dostanie telefon żeby nie przywoził

podejrzewam że od magazynowania mase ludzi  psychicznie się wykończy , magazyny popękają i przyjdzie taki dzien że cena poleci 50 % w dół i wszystko wróci powoli do normy , albo będzie taka inflacja że zanim zdąży przelew zrobić to cena 3 razy wzrośnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8904
30 minut temu, marek1977 napisał:

Pszenica K 1520zl 

Pszenica P 1450zl

Pszenzyto 1260zl

Jeczmien 1250zl 

Zyto 1200zl  

Groch 1500zl 

Cennik wazny od jutra od godziny 7

Pozdrawiam 

 

Wipasz S.A

Netto czy brutto te ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4895

Raczej netto. U nas podobnie się to kształtuje. Co więcej vat chyba nadal tylko dla ryczałtowców. Jak kto na wacie to ceny netto i brutto taka same. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    161

Witam . Czy są tu osoby oszukane przez firmę Agro-Skup Dawid Szewczuk Makarówka 77, 08-206 Makarówka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 minutę temu, Jakub667 napisał:

Witam . Czy są tu osoby oszukane przez firmę Agro-Skup Dawid Szewczuk Makarówka 77, 08-206 Makarówka ?

Znam takie osoby. Slup radnego PiS Marka Gromadzkiego. O tej firmie głośno na fb i wszystkich innych social mediach od roku i dalej naiwnych znajdują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
41 minut temu, stach12 napisał:

pomału przestaje się dziwić dlaczego to ziarno nie tanieje i wszyscy magazynują

nie sprzedajecie  pomimo że zboże bardzo drogie bym rzekł , bo za bardzo nie ma co kupić za pieniądze za ziarno  hahaha

z hektara zysk w miare dobry bo kilka tysięcy , ale jak się ten zysk przeliczy na towar który by mógłby  potencjalny rolnik nabyć za  gotówkę ze zysku po sprzedaży ziarna  to się płakać chce hahah

np. nawóz z hektara pszenicy  zostaje 3500 zysku Q..wa braknie na tone nawozu haha jaki jest sens cały zysk z hektara wyłożyć na nawóz który się powinno wysiać na 1 hektar

nie inaczej jest z maszynami , ciągnikami budowlanką itd.

bo albo drogie albo nie ma na stanie , o kredytach nie wspomne , bo albo zdolności brak albo mało kogo stać na spłate

każdy tylko sprzedaje ile musi i kuka na giełdy hahaha problem w tym że ci na giełdach sprzedają  robią to w  sekundę , ci co na skupach  upychają już tacy szybcy nie są haha zanim nasypie przyczepę do pełna to dostanie telefon żeby nie przywoził

podejrzewam że od magazynowania mase ludzi  psychicznie się wykończy , magazyny popękają i przyjdzie taki dzien że cena poleci 50 % w dół i wszystko wróci powoli do normy , albo będzie taka inflacja że zanim zdąży przelew zrobić to cena 3 razy wzrośnie

 

Socjologiczno psychologiczno ekonomiczny wywód dlaczego zboże drozeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

najlepszy tekst o nawozach, że za 3500 zysku z hektara nie kupi się nawozów żeby obsiać hektar 🤦🤦 kto sieje tone nawozu na hektar? 😳 reszta jego tekstu tak samo pisana jakby się naćpał przedtem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1251

po cenach ze strony nr 654 , to mało zostaje jesli ktos ma zysk 3500 z ha, paliwo,...a  AMORTYZACJI to mało kto już uwzględnia bo "unja dała"

 

 


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    485
10 godzin temu, galan99 napisał:

Co mają nawozy do ceny pszenicy .

Nie tylko u nas są drogie nawozy. W dłuższej perspektywie przełoży się to na niższe plony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanek_113    13

Wczoraj byłem sprzedać swoje ziarno. Podjechałem pod wagę a przede mną na wadze stoi ukraiński tir wypełniony pszenica i pobierają próbki... 

Pozwolili na tranzyt przez Polskę i są tego efekty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331
10 godzin temu, stach12 napisał:

podejrzewam że od magazynowania mase ludzi  psychicznie się wykończy , magazyny popękają

Po sasiedzku juz tak się stało. Stara stodoła której ściany nie wytrzymały konfrontacji z ilością zboża i ładowarka z wysięgnikiem. Chęć zmagazynowania wygrała ze zdrowym rozsądkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8904

Nie mogę znaleźć artykułu ale niedawno czytałem o zawalonym stropie i przygniecionych krowach, na oborze ktoś zboże też magazynował😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Ja podziwiam sypiących na stropy.

Mam hale z wieńcem na 2m wysokości i mam obawy sypać do tych dwóch metrów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
6 godzin temu, turtojs napisał:

najlepszy tekst o nawozach, że za 3500 zysku z hektara nie kupi się nawozów żeby obsiać hektar 🤦🤦 kto sieje tone nawozu na hektar? 😳 reszta jego tekstu tak samo pisana jakby się naćpał przedtem...

JANUSZU !!!!

tony za 3500 nie kupi

a jak się chce dobrze zebrać to się więcej dawało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
10 minut temu, Agrest napisał:

Mam hale z wieńcem na 2m wysokości i mam obawy sypać do tych dwóch metrów

Strop wytrzyma jeśli jest dobrze zrobiony i podparty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    321

kto sieje tone nawozu na hektar 

ja sieje tone pod pszenicę i rzepak ( 400 kg polifoski i 600 saletry) pod kukurydzę idzie 650 kg.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8904
33 minuty temu, Agrest napisał:

Ja podziwiam sypiących na stropy.

Mam hale z wieńcem na 2m wysokości i mam obawy sypać do tych dwóch metrów

Też mam taką oborę z wysokim wieńcem, belki są i podparte słupami bo kiedyś chlewnia była ale jeszcze nigdy nie sypałem na niego, dziadek twierdził że dobrze zazbrojony niby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    416
7 godzin temu, turtojs napisał:

najlepszy tekst o nawozach, że za 3500 zysku z hektara nie kupi się nawozów żeby obsiać hektar 🤦🤦 kto sieje tone nawozu na hektar? 😳 reszta jego tekstu tak samo pisana jakby się naćpał przedtem...

Tak  w sumie  NPK  to  średnio  koło  tony  na  hektar  wychodziło   -  ale  przy  tych  cenach nawozów  to  by  trzeba  w  Totka  wygrać  żeby  kasy  stykło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1955
12 godzin temu, jacek1296 napisał:

Lokalna mieszalnia zapłaciła 1540netto za pszenicę 10,5 białka, 71 gęstość.

Towar w teorii niewiele lepszy od słynnego szoszońskiego (ukraińskiego) i taka cena? Raptem 6 dyszek gorsza od tej na matifie, czyli wbrew propagandzie skupników wszelakich boją się wzrostów na giełdach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj