Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jan88    555

i do tego chyba dobrej klasy te 110 ha jak pszeniczka tak ładnie u Ciebie sypie ?

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
Przed chwilą, jan88 napisał:

i do tego chyba dobrej klasy te 110 ha jak pszeniczka tak ładnie u Ciebie sypie ?

Od 3-6 klasy ,70% 4 klasa i to właśnie na 4 klasie osiągam najlepsze plony, na pewno jest to zasługa obornika stosowanego praktycznie co roku na każdym polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    495
rafal3939 napisał:

codziennie podwyżka

 

CENNIK SKUPU
obowiązuje od dnia 2022-07-29

Pszenica:  1 487,30 zł/t  brutto
Rzepak:    3 186,00 zł/t  brutto
 
___________________________________________________________
2022-07-27

CENNIK SKUPU
obowiązuje od dnia 2022-07-27

Pszenica:  1 466,00 zł/t  brutto
Rzepak:    3 110,40 zł/t  brutto
 
___________________________________________________________

2022-07-26

CENNIK SKUPU
obowiązuje od dnia 2022-07-26

Pszenica:  1 444,50 zł/t  brutto
Rzepak:    3 110,40 zł/t  brutto

Co za ku.wa kretyni podają w cennikach ceny brutto 🤦

  • Like 4
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

Tacy sami kretyni jakich masz u władzy- liczy się propaganda i prosty przekaz. Podają najwyższą możliwą cenę 🙂

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
1 godzinę temu, boogie7 napisał:

Co za ku.wa kretyni podają w cennikach ceny brutto 🤦

u nas zawsze cena brutto , nawet spólki państwowe

Edytowano przez rafal3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1370
1 godzinę temu, boogie7 napisał:

Co za ku.wa kretyni podają w cennikach ceny brutto 🤦

uuu dawno nie było bólu d*py vatowców nie umiejących sobie policzyć xD 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
2 godziny temu, boogie7 napisał:

Co za ku.wa kretyni podają w cennikach ceny brutto 🤦

Jeszcze więksi kretyni którzy nie umieją obliczyć ceny netto.

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
2 godziny temu, Zdzinio napisał:

Od 3-6 klasy ,70% 4 klasa i to właśnie na 4 klasie osiągam najlepsze plony, na pewno jest to zasługa obornika stosowanego praktycznie co roku na każdym polu

U mnie też na polach gdzie co rok obornik kukurydza jak dzwon, na polu gdzie od lat nie widziała to usycha na pniu mimo lepszej klasy ziemi. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszukuje do siewu pszenicy plejada, miałem zasianą ale nie nadaje się na dalszy siew. najlepiej okolice zamość tomazów chrubiezów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Nasza pszenica jest alarmująco droga . Tak już pieprzą w necie redaktorzy i ci z ministerstwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
7 godzin temu, monstercase457 napisał:

poszukuje do siewu pszenicy plejada, miałem zasianą ale nie nadaje się na dalszy siew. najlepiej okolice zamość tomazów chrubiezów.

Dużo sypie ta plejada? W nocy dolało i żniwa stoją ze 2 dni a ja jeszcze nie zaczoł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4024
7 godzin temu, monstercase457 napisał:

poszukuje do siewu pszenicy plejada, miałem zasianą ale nie nadaje się na dalszy siew. najlepiej okolice zamość tomazów chrubiezów.

A czym ona się wyróżnia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
10 godzin temu, witejus napisał:

Jeszcze więksi kretyni którzy nie umieją obliczyć ceny netto.

Teraz to wiadomo że cena brutto dotyczy tylko ryczałtowców, ale jak kretyni wcześniej podawali cenę brutto to tylko po to żeby lepiej wyglądało bo vatowiec miał inna cenę brutto. Tak trudno wam to zrozumieć? 

Prosty przykład w jednym skupie cena 107zł brutto w drugim 105 netto to gdzie ryczałtowiec pojedzie? (nie mówię tu o każdym bo wielu już tu się nauczyło co to jest netto i brutto) 

Edytowano przez poosa21
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Panowie , jak sytuacja na skupach u was? Widzę że nie ma kolejek,  pewnie 90% rolników magazynuję zboża. Paszarnia zaczynają ściągać gdzie pewnie z Ukrainy bo ciężarówki jeżdżą. Zastanawia mnie co będzie w zimie jak każdy będzie chciał sprzedać a tu magazyny zasypane🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Ja tak jak Yacenty planuje regularnie sprzedawać np co miesiąc jakąś partie i to jest najlepsze rozwiązanie jakby każdy to zastosował nie byłoby takich skoków a średnia cena pewnie byłaby ok.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
12 minut temu, karol napisał:

Ja tak jak Yacenty planuje regularnie sprzedawać np co miesiąc jakąś partie i to jest najlepsze rozwiązanie jakby każdy to zastosował nie byłoby takich skoków a średnia cena pewnie byłaby ok

A guzik bo cena rośnie jak pszenicy brak w skupach a trzeba z kontraktu się wywiązać. Jakby im co miesiąc każdy partiami oddawał to cena wiele by nie wzrosła.  Więc niestety trzeba trzymać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552
12 godzin temu, skywalker89 napisał:

Tacy sami kretyni jakich masz u władzy- liczy się propaganda i prosty przekaz. Podają najwyższą możliwą cenę 🙂

Od rządu popłyną przekaz że pszenica nie może kosztować więcej jak 2 tyś .

1600 zł to takie pogranicze dobre dla rolnika i konsumenta . 

Rolnik ma wiele pomocy w różnych programach jak do nawozu 500 zł i do świń 400+ i tak dalej i do bydła , do  jabłek , Same dopłaty wiec rolnik ma dopłacane .

A jak rolnicy się cieszą z dopłat do nawozów tak im pomogło w przetrwaniu bo by cienko przędli tak się wypowiadają .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
59 minut temu, melon10641 napisał:

A guzik bo cena rośnie jak pszenicy brak w skupach a trzeba z kontraktu się wywiązać. Jakby im co miesiąc każdy partiami oddawał to cena wiele by nie wzrosła.  Więc niestety trzeba trzymać. 

W mojej okolicy na braki nie narzekają, pisałem wyżej skąd biorą ziarno mimo że nie ma kolejek na skupach jak było  rok temu.

Już widać że  ten sezon będzie inny niż poprzedni, i podobnie może być z cenami...obawiam się że  takich różnic z ceną w górę nie będzie.  

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Panowie , jak sytuacja na skupach u was? Widzę że nie ma kolejek,  pewnie 90% rolników magazynuję zboża. Paszarnia zaczynają ściągać gdzie pewnie z Ukrainy bo ciężarówki jeżdżą. Zastanawia mnie co będzie w zimie jak każdy będzie chciał sprzedać a tu magazyny zasypane🤔

W skupach kolejek brak i rok temu nie było bo jest kilka skupów niedaleko od siebie oddalonych. Cen nie przewidzi ale jak naciągną tego z ua i nasi zaczną sprzedawać w grudniu to cena może jebnąć. Ja chyba 50% w żniwa sprzedam a następne w depozyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Uczyć się jak gospodarzyć .

Razem z Agro-Efekt wydaliśmy dwa nowe kombajny T660 do gospodarstwa rodzinnego pana Rajmunda, który od 45 lat zajmuje się rolnictwem i prowadzi efektywny biznes. Zobaczcie, gdzie trafiły nasze Jelonki! Zdradzimy, że miejsca do pracy będą miały sporo, bo aż 3 000 ha .

https://www.facebook.com/watch?v=345143667677757

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj