Polecane posty

GRZES1545    8979
2 minuty temu, danielursus3p napisał:

Błędne myślenie. Nim mniejszy przedsiębiorca czy gospodarz tym bardziej nie może sobie pozwolić na sprzedawanie tanio, kupowanie drogo. 

Czyli mówisz że źle nie będzie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, GRZES1545 napisał:

Woziłem na Agrifirm? Duże kolejki?

zawiozłem bliżej. przeładowany byłem, a cena malo wieksza tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
7 minut temu, Pafnucy napisał:

że tak powiem. stanę okoniem i bedę negocjował ceny.... z mojemi 10 tonamiii... człowieku, co Ty pier**lisz??

Może i pier**le albo i nie pier**le.  Jakby osiołki trochę myslały to by i coś miały, a że nie myślą to i 100 lat gospodarki będzie mało, żeby uzyskać odpowiednią ciągłość finansową. Na czym chcesz tak nazrabiać, jak nie masz za wiele do zaoferowania ??? 

11 minut temu, GRZES1545 napisał:

Czyli mówisz że źle nie będzie 🤔

Choć trochę przetrzymać musowo. 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oki . z Kołodziejczakiem się dogadam i ... i dobrze bedzie... jemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie szufladkuj. to nie pokolenia. każdy jest inny. niezaleznie od daty urodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

znajomy mi opowiadał że rzepak w tym tygodniu ciągnęli z Ukrainy po 1250 za tonę:) 2 tiry na port 1 na garaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
2 godziny temu, danielursus3p napisał:

Błędne myślenie. Nim mniejszy przedsiębiorca czy gospodarz tym bardziej nie może sobie pozwolić na sprzedawanie tanio, kupowanie drogo. 

A jaką  ty masz pozycję negocjacyjną żeby coś powalczyć? Mali nie mają żadnej przyszłości w segmencie typowo rolniczym chyba że są pogodzeni z losem żeby biedę klepać. Nie masz skali - nie nawojujesz. Już niejednemu na kilkaset ha wydawało sie że może pokozaczyć i się przeliczył a jak hektarków kilka to o czym tu dyskutować? 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Nie chce negocjować tylko przetrzymać. 2000 zł przy towarze dajmy na to za 20 tyś to już sporo. 20 tyś to raptem kkilkanaście ton pszenicy, kilka podejść z różnica ceny 200 zł tona i masz już ładna sumke. Chodzi mi o wyczekanie w miarę odpowiedniego momentu na sprzedaż i kupowanie. 

Edytowano przez danielursus3p
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Cena pszenicy 1400 zł brutto Zamojskie Zakłady Zbożowe . Rzepak 3100 zł .

Sasin jest zły jak takie ceny są PiS jest dobry dają kasę za nic .

8 godzin temu, Wicherek napisał:

Robię , magazynuję wszystko  !  a saletrę już mam 

Tak samo wszystko w magazyn kasa ze zboża prędko nie będzie potrzebna , saletry nie mam a 4 tony potrzeba ale poczekam do wiosny co będzie czy się kupi za 4 tyś a może trzeba będzie zapłacić i 6 tyś a może i za 2700 zł się kupi przed wyborami . Kasa na nawozy jest .

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
7 godzin temu, Kierownik napisał:

znajomy mi opowiadał że rzepak w tym tygodniu ciągnęli z Ukrainy po 1250 za tonę:) 2 tiry na port 1 na garaz

A mi znajomy opowiadał że gospodarz na ukrainie przy granicy z Polską nie chciał sprzedać pszenicy paszowej z naszym odbiorem po 1200zl... bo mu się nie opłaca przy tych kosztach.

Kolejna bajka z tym rzepakiem, tam też umią liczyć, może lepiej niż u nas co niektórzy. 

Edytowano przez skywalker89
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
5 godzin temu, Ulman napisał:

A jaką  ty masz pozycję negocjacyjną żeby coś powalczyć? Mali nie mają żadnej przyszłości w segmencie typowo rolniczym chyba że są pogodzeni z losem żeby biedę klepać. Nie masz skali - nie nawojujesz. Już niejednemu na kilkaset ha wydawało sie że może pokozaczyć i się przeliczył a jak hektarków kilka to o czym tu dyskutować? 

 

Mały to jaki jest w Polsce ? .

W naszym kraju dominują małe gospodarstwa rolne, aż 85% z nich wielkością nie przekracza 15 hektarów - wynika z danych GUS. Ma to co prawda zalety, bo małym łatwiej jest zarządzać, ale jednocześnie stwarza problemy związane z ekonomiczną wydolnością gospodarstwa .

Zielony ład podsumuje duże gospodarstwa , duże utracą dotacje wszelkie dopłaty bo mają być samo wystarczalne , zaś małe mają być dotowane by zachować miejsca pracy wiec jest tak jednym zabrać a dać innym .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5013
33 minuty temu, danielursus3p napisał:

Nie chce negocjować tylko przetrzymać. 

Może ma  przymus finansowy i musi sprzedać chociaż trochę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Oj coś czuję, że zdziwienie i zgrzytanie zębami będzie solidne jak ci wszyscy co przetrzymają ruszą to sprzedać. Wystarczy , że sowiety podpiszą jakieś porozumienia pokojowe zimą i uwolni się na rynek tegoroczne zboże plus to czego nie wywieźli z poprzednich zbiorów

Bo teraz ten szoł to raczej ruska podpucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Jak zboże z Ukrainy popłynie statkami, to nasi złodzieje będą szukać zboża po ludziach, żeby mieć czym handlować. Ja bym się nie martwił, w ubiegłym roku zboże z UA płynęło normalnie Morzem Czarnym i u nas kataklizmu nie było. A cena się utrzyma, bo zbiory będą słabe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131

Też tak myślę że będzie po 8-10 ton, ale z 2 a czasem 3 ha.

Edytowano przez Desperado
  • Like 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
1 godzinę temu, Tigon napisał:

drogo już było

raczej dopiero będzie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Bardzo dobrze że to upainskie zboże pójdzie ich portami a nie przez Polske, u nas nic nie zostanie a tak większość zostawała 

Edytowano przez tommy66692
  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131

Zawsze wyjeżdżało od nich i wyjeżdżać będzie, im dalej od nas tym lepiej dla nas.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Będzie tylko drogo. Plonów nie ma kukurydzy też nie będzie a jak będzie to może z 5 ton maxxxx z ha. Czym to zastąpić???. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj