Polecane posty

Ulman    5575
1 godzinę temu, karolek12 napisał:

To jest kolejka w stronę na UA A nie do PL

W Dorohusku

A pojechał byś na drugą stronę granicy żeby zrobić taki reportaż?  Co by to zmieniło? No i na koniec zagadka. Z jakim ładunkiem wjechały do nas te tysiące tirów które teraz stoją w kolejce do wyjazdu? 😄

58 minut temu, rolnik039 napisał:

Fasolę w big bagi rozumiem ale pszenice to nie 😅😅😅😅

Tu nie ma nic do rozumienia. Nie ma wystarczającej ilości naczep do transportu zboża to wożą plandekami w bagach.

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

No jasne, zawsze było tak że opozycja przyklejała się do protestujących przeciw aktualnej władzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
14 godzin temu, Gimmeshelter napisał:

Jaki ty mądry. Dobrze was tutaj wszystkich jakoś podsumować, to beczycie już tutaj tyle czasu a świat się dalej kręci i będzie się kręcił. Idę plandeki przyszykować na jutro, bo jakiejś choroby można dostać czytając takie posty 

Żebyś wiedział, tylko w głupim narodzie przyszło mi żyć. Naród przeżył wszystko - wojny,  komunę, inflacje, Balcerowicza, a oślepł za 13 i 14 emerytury, jakieś zasiłki, socjal i mydlenie oczu, tak Polacy są podatni na fałsz i obłudę.  Bastion kleru i wiary w duchy. Nawet tu na forum widać kilku ogarniętych, myślących a reszta coś tam niby wie, coś słyszała, ale tylko z TVP i od księdza z ambony. 

Gospodarstwo to firma, trzeba myśleć i przewidywać, analizować a Tu co niektórzy chcieliby pszenicę po 2000zl sprzedawać, nawóz po 800 kupować  i na PiS głosować. To jak próbować palić ognisko w wodzie, NIE DA się!!! Albo PiS albo dobrobyt. Chyba że ktoś jest z rodziny tych nieuków to dobrobyt ma zapewniony. Rząd jest niekompetentny w skali 8/10. Niestety dla 30% społeczeństwa tego nie wytłumaczy, tuman zostaje tumanem do grobowej deski, jak u ruskich, ślepy, głuchy i oddany... 

  • Like 5
  • Thanks 3

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Przecież to społeczeństwo jest od 70 lat tresowane przez ruskich i ich popleczników a potem postkomunistów, wszystkim jest to na rękę , aby społeczeństwo było ciemne, głupie i uległe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

Widać nie do końca się udaje to tresowanie skoro trafiają się ,,oświeceni"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
7 minut temu, ravoj napisał:

Żebyś wiedział, tylko w głupim narodzie przyszło mi żyć.

Spakuj się i wyjedź. Mój imiennik np. Niemcami zachwycony. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
3 minuty temu, jahooo napisał:

Przecież to społeczeństwo jest od 70 lat tresowane przez ruskich i ich popleczników a potem postkomunistów, wszystkim jest to na rękę , aby społeczeństwo było ciemne, głupie i uległe

Wystarczy że jest nastawione i skłócone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34
9 godzin temu, hyperreal napisał:

To jaki dzisiaj VAT na pszenicę według Ciebie? 

7% dla ryczałtowych, reszta 0 - więc chyba jest sens napisać czy netto czy brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875
29 minut temu, hubertb napisał:

Spakuj się i wyjedź. Mój imiennik np. Niemcami zachwycony. 

Dokładnie. Teraz są takie możliwości. Spakować klamoty i wyjazd. Zobaczysz jaki dobrobyt. Wyjadą jeden z drugim zapierdalają za białych murzynów w germanii czy innym, przyjadą tutaj i opowiadają jak tam jest super, nic nie trzeba robić i płacą. Żebym nie jeździł pare razy to może bym wierzył w te głupoty. Znajomy jak wrócił po pół roku z niemiec to znowu  bajka jak jest super lekko itp itd. Ja tylko zapytałem się to czemu schudł ze 20 kilo z tej lekkości i nic nie robienia ? 🤣

Pewnie że jak ktoś jest ogarnięty, zna język itp to inna bajka, ale tam za darmo też nikt nic nie daje.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

"...w głupim narodzie przyszło mi żyć." Cóż za głęboka myśl, zawsze można zostawić ten "syf" i ten "głupi naród" i podążyć do niegłupiego narodu, odklerowanego, gdzie nie ma TVP i nie rządzi PiS. Powodzenia ii dużo seksa za pieniądze życzę. 

  • Like 3

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
52 minuty temu, ravoj napisał:

 Rząd jest niekompetentny w skali 8/10.

Jesteś bardzo wyrozumiały. Daję 12/10. Takich debili jeszcze nie było i mam nadzieje, że nigdy więcej też ne będzie.

  • Like 2
  • Thanks 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Żebyś sie nie zdziwił. Problem jest tego typu że nikt rozgarnięty, mający jakieś zasady nie pcha się do polityki. Tam pchają się wszelkiej maści męty, lizusy i ludzie bez zasad. Znajomy ze studiów  jest burmistrzem miasta w Kujawsko Pomorskim to wypisz wymaluj to co napisałem. Taki śliski gość że aż na wymioty zbiera.

  • Like 5
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Nikt z zasadami, mający jakieś ograniczenia moralne, z chęcią do pracy i umiejętnościami do polityki nie idzie. Tam się pchają szumowiny bez kręgosłupa, które żadną normalną pracą sobie nigdy raczek nie ubrudziły. Albo ludzie, których z wszelkich hamulców moralnych wyzwolił juz dawno nadmiar pieniędzy.

Tak jak z właścicielami skupów - ci, co jeszcze pamiętają , jak ciężko zarobić każdą złotówkę, to szanują swoich kontrahentów. Jak obrosną w piórka obracaniem łatwej gotówki, zapominają, jak trzeba się narobić na każdą zarobioną złotówke.

 

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Fermy Woźniak wszystko do góry , jęczmień +150 ,jak dobrze pamiętam od wczoraj.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Polskie Młyny Teresin 1450 netto białko 12.5 opadanie 220 gęstość 70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
10 godzin temu, hyperreal napisał:

To jaki dzisiaj VAT na pszenicę według Ciebie? 

Dla RR 7%, dla VAT 5%

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33

Panowie , ja już po żniwach , plon od 3-7 t/ha . Liczę średnio na ok 5t/ha . Wszyscy w mojej okolicy mają podobne plony . 

Cena na dziś w PZZ to 1400PLN/netto . 

Kolejek BRAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
synekzmc    1
11 godzin temu, Ulman napisał:

Tu nie ma nic do rozumienia. Nie ma wystarczającej ilości naczep do transportu zboża to wożą plandekami w bagach.

Tak jak mówisz. Potwierdzone info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, witejus napisał:

Dla RR 7%, dla VAT 5%

Coś tu nie pasuje brałem dziś od vat-owca kuku i było 0, przecież dalej obowiązuje słynna tarcza antyinflacyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj