Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krzysztof81    3875
3 godziny temu, witejus napisał:

To przyżydziliście z nawozami?dopiero co czytałem tu że na 5-6 klasie na ,,piochu" zbierają po 8 ton pszenicy a wy na 1-2 tylko 7ton?🤣

Zobaczysz jak jutubery będą kosić. Czoki, kwadraty, dżokerdałny i inne. Tytuły będą : "Szok, niedowierzanie, az tyle ton z Hektara. Mimo suszy nie jest źle. Jestem zaskoczony !!!" - Takie same gówno jak co roku. Dzisiaj wyskoczyły mi na głównej filmy z tamtego roku od tych pajaców a ja ich dawno temu przestałem oglądać.

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

Dokładnie . na razie ,żadna  z gwiazd co kosi nie schodzi poniżej 4 t/ha w rzepaku  , a miesiąc temu krzyczeli  ,że susza 

Edytowano przez farmerss34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3519

Ja tego nie oglądam ,,po co sie nakręcacie i oglądacie, nawet nie wiem o kim mówicie, nie będzie wejść na ich strony , to nie będą wsatawiać nowych filmów

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
7 godzin temu, mar353 napisał:

Ta na pewno na firankach zboże wożą, chłopy to wszystko łykną i panika ceny w dół

W zeszłym tygodniu znajomy mówił że przywieźli do nich pszenicę w workach i tak 3/4 towaru bo nie mają łódek więc ładują we wszystko co się da. A jestem z zach-pom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979
2 godziny temu, mar353 napisał:

Dzieciaku wiesz ile to jest pół miliona ton miesięcznie spakować w big bagi załadować na naczepy przewieź tysiąc kilometrów nasz terminal zbożowy w Gdyni nie ma takiej wydajności a Ty w bagach dasz radę. Może jakiś transport tam idzie i jakiś % tych tirów wiezie zboże ale jak widzę takie filmy z granicy siejące propagandę to mnie krew zalewa

Widać krew Cię zalewa ale do główki nie wiele dociera...po co do Gdyni ma teraz ktoś wozić jak chętni do 100Km od granicy są, a Ty tu o tysiącach kilometrów piszesz😆 Pojedz na przejście i zapytaj po co jadą kierowcy stojący w kolejkach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34
7 godzin temu, mar353 napisał:

Tak tylko ile nie mówcie mi że 500 tysięcy ton miesięcznie na firankach w bigbagach idzie. Odniosłem się do filmu z granicy gdzie stoją tiry nie wiadomo co na nich jest a każdy tylko że pszenica jedzie. Chcą nas wystraszyć żeby więcej zarobić.

nie pisałem nic o ilości, tylko twierdzisz że na firankach nie wożą, a to bzdura. I tego dotyczy mój komentarz, czytać w myślach nie potrafię

Edytowano przez LukaszBONQ
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82
13 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Tu mamy przyczynę, plus to że pośrednicy i rząd chcą kolejny raz nas pogrążyć 👇

 

To jest kolejka w stronę na UA A nie do PL

W Dorohusku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar353    40
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Widać krew Cię zalewa ale do główki nie wiele dociera...po co do Gdyni ma teraz ktoś wozić jak chętni do 100Km od granicy są, a Ty tu o tysiącach kilometrów piszesz😆 Pojedz na przejście i zapytaj po co jadą kierowcy stojący w kolejkach.

Czytaj ze zrozumieniem a nie to wróć do szkoły i się naucz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar353    40
20 minut temu, karolek12 napisał:

To jest kolejka w stronę na UA A nie do PL

W Dorohusku

Widać po znaku z prawej strony że do UA dlatego piszę że to propaganda ktoś widział coś słyszał już wiozą i cena w dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

obraz.png.a767ddd4aa92aec218e6bb0d302ab282.png@mar353Jedno z wielu ogłoszeń które pokazało się tylko dzisiejszego dnia

 

obraz.png.b4066d4b401a5c25fda45a1395b1d3cd.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
4 godziny temu, mar353 napisał:

Dzieciaku wiesz ile to jest pół miliona ton miesięcznie spakować w big bagi załadować na naczepy przewieź tysiąc kilometrów nasz terminal zbożowy w Gdyni nie ma takiej wydajności a Ty w bagach dasz radę. Może jakiś transport tam idzie i jakiś % tych tirów wiezie zboże ale jak widzę takie filmy z granicy siejące propagandę to mnie krew zalewa

Fasolę w big bagi rozumiem ale pszenice to nie 😅😅😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
15 minut temu, ws71 napisał:

@mar353Jedno z wielu ogłoszeń które pokazało się tylko dzisiejszego dnia

 

to są tylko ogoszenia

w mirczu (powiat hrubieszow) placą 1300 za pszenice

jakby mieli po 1000 z UA to by 1300 raczej nie placili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hyperreal    2
Dnia 18.07.2022 o 13:56, Unexpected napisał:

Wipasz Lubelskie Miedzyrzec

Pszenżyto spadek 200zł, pszenica 100zł, jęczmień 150zł od 10 czerwca, a nawozy w górę, oby tak dalej..

20220718_135329.jpg

To aktualny cennik? Bo bzdury o VAT tam piszą. Do 31 lipca VAT na zboża to 0% a nie 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979
1 godzinę temu, mar353 napisał:

Widać po znaku z prawej strony że do UA dlatego piszę że to propaganda ktoś widział coś słyszał już wiozą i cena w dół 

Chyba przez Białoruś nie będą jechać, nie ośmieszaj się. 

Oglądaj TVP tam prawdę Ci powiedzą. 

Edytowano przez GRZES1545
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
6 minut temu, Marek123456 napisał:

to są tylko ogoszenia

w mirczu (powiat hrubieszow) placą 1300 za pszenice

jakby mieli po 1000 z UA to by 1300 raczej nie placili

Pamiętaj o jednym za piękne oczy nikt tego nie będzie wozić,dobra klasa pszenicy kosztuje na Ukrainie ok 250$

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979
Dnia 18.07.2022 o 13:56, Unexpected napisał:

Wipasz Lubelskie Miedzyrzec

Pszenżyto spadek 200zł, pszenica 100zł, jęczmień 150zł od 10 czerwca, a nawozy w górę, oby tak dalej..

20220718_135329.jpg

Nie myślałem że  groch przebiję pszenicę, no cóż mają jej dużo  z Ukrainy to nie będą się wysilać z ceną dla naszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hyperreal    2
16 godzin temu, Krzysztof81 napisał:

Biznesmeni sami nakręcają inflacje. W lokalnym sklepie budowlanym przewód do wody 3/4 cala 50m miesiąc temu ojciec kupił za 126zł. Po 2 tyg pojechałem i ja bo fajny, zbrojony, cena 190zł. Przewód z tej samej zesłorocznej dostawy, stara pozółkła metka z ceną 126 zł zaklejona nową 190. To się nazywa dymanie klienta w biały dzień. W rolniczym podobnie- stare ceny pozaklejane nowymi o 50% większymi. Pewnie wina PISu i kaczora?

To sprzedaj zeszłoroczną pszenicę po 800, też stara produkcja.

8 godzin temu, robert123farmer napisał:

Wrzucając cennik cedrobu naszło mnie na myślenie. Ceny na żniwa jak tu inni pisali nie jest zły a rzekomo ktoś wcześniej pisał , że zboże Cedrob wozi do siebie wagonami z AU

To samo Fermy Drobiu Woźniak z wielkopolski - niby cała flota pojechała do Rumunii po jęczmień ( w domyśle ukraiński) a w cenniku 1150 netto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
30 minut temu, hyperreal napisał:

Bo bzdury o VAT tam piszą. Do 31 lipca VAT na zboża to 0% a nie 5%.

Nie ośmieszaj się jak nie wiesz o czym mówisz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj