Polecane posty

Gość   
Gość

No niby tak, to jeszcze tylko napisze że tylko śmierć człowieka zwalnia go z programu prow lub innego  bez poniesienia konsekwencji. Tak realnie to sama kobitka przyznała że zapis jest źle utworzony bo osoba "warzywko" dalej musi się wywiązać z programu <lol>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Nie rób z siebie gamonia , nie pogrążaj się

Masz wyjaśnione czarno na białym 

Nie wiem do czego zmierzasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Jak ty mylisz akcyzę z vatem i uważasz ze gmina a nie US pilnuje akcyzy to o czym możemy dyskutować?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zigi94 napisał:

wracając do tematu przewodniego, dostałem SMS z cedrobu. pszenica 1390, kukurydza 1300

i normalnie skupują od rolników ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

nic nie mylę ... 

kłóć się z ministerstwem rolnictwa że Ci się to nie podoba a nie tu swoje wizje przedstawiasz 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
2 minuty temu, pawel885 napisał:

nic nie mylę ... 

Nic więcej nie musisz dodawać😆

Kto chce przeczyta kilka postów i sam wyrobi sobie opinie. 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

A najbardziej ci co nie maja o tym pojęcia. 

Jakbyś miał kiedykolwiek stycznośc z poważnymi rozliczeniami finansowymi , ksiegowością i US to byś nie kompromitowała się chłopskimi interpretacjami i niewiedzą kto odpowiada za akcyzę kto za vat i dlaczego lanie paliw rolniczego do samochodu to mega śliska sprawa. Każdy kto ma choćby niewielkie pojecie , dobrze o tym  wie ale zawsze musi się trafić wiejski kozak którego pan urzędnik myślenia nauczy.😁 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jakie paliwo rolnicze 🙉

Ty nie rozumiesz że gminy dostają kasę na ten cel i to je sprawdza NIK

To jest rekompensata a nie zwrot jak VAT 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

I pewnie dla zmyłki nazywa sie to zwrotem akcyzy od paliwa rolniczego😂

Nie rozróżniasz źródła finasowania od podmiotu kontrolującego podatki. Widocznie to za wiele.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

A propo akcyzy ojciec 80ha co roku składał do gminy o akcyzę wszystko ok bo mu przysługuje 8000 l zwrotu. Przeszedł na vat pani zapytanie z US dlaczego zużywa tak dużo paliwa??? Problemem było że kupił 3 tyś na żniwa. Pani z US Kazała wypisać maszyny jakie posiada...

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo oni durni są, jesli macie zbiornik to Was mogą pocałować, bo możecie kupić na zapas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5014
5 godzin temu, mtz55 napisał:

A propo akcyzy ojciec 80ha co roku składał do gminy o akcyzę wszystko ok bo mu przysługuje 8000 l zwrotu. Przeszedł na vat pani zapytanie z US dlaczego zużywa tak dużo paliwa??? Problemem było że kupił 3 tyś na żniwa. Pani z US Kazała wypisać maszyny jakie posiada...

Jak ja kupiłem nawozy na sezon 2021 właśnie w tym roku, i potem jeszcze w sierpniu już na sezon 2022 to też dzwonili i pytali się po co mi tyle tych nawozów w jednym roku. Oni chyba czasami na chybił trafił wysyłają zapytania, licząc na jakiś ślepy strzał. Jedna pani do mnie co roku dzwoni, i straszy nasłaniem kontroli, a potem chce tylko wypisania kart rolnika, gdzie mam spisać czego i ile wyprodukowałem ile sprzedałem w danym roku a ile zostało w magazynach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Z 11 albo 10  lat temu miałem kontrolę z US. Pytali gdzie tankuje samochody. mialem kilka diesli na siebie zarejestrowanych i powiedziałem że na stacji, a ze zbiornika tylko maszyny.  kazali zbierać paragony  i prowadzić zeszyt z ewidencja zużycia paliwa. jakoś nigdy tego nie zacząłem prowadzić , ale też więcej kontroli nie miałem.

Od dwóch lat nie jestem vatowcem to spokój. A akcyza US może się zająć , aczkolwiek o takich przypadkach nie słyszałem. Za to przy kontroli o zwrot VAT prawie zawsze przy tym węszą.

A w temacie to jęczmień 1100 u mnie a nawet można parę dyszek utargować bo hodowcy trochę zapasy robią. Ma ktoś jakieś ceny innych zbóż  na nowe zbiory ze słupów z PKR albo PPL, PJA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
11 godzin temu, gustaww napisał:

ostatnio trochę gadałem z pracownikami agencji bo mialem pewien problem który się oparł o kwaterę główną i tam się dowiedziałem że człowiek który weźmie program może nawet nie pracować w gospodarstwie i nawet nim nie zarządzać bo ich to nie obchodzi, liczą się dokumenty. 

Dziwne. Zawsze była taka klauzula że " samodzielnie prowadzi gospodarstwo" co w rzeczywistości przekładało się na samodzielne podejmowanie decyzji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, Leszy napisał:

Jak ja kupiłem nawozy na sezon 2021 właśnie w tym roku, i potem jeszcze w sierpniu już na sezon 2022 to też dzwonili i pytali się po co mi tyle tych nawozów w jednym roku. Oni chyba czasami na chybił trafił wysyłają zapytania, licząc na jakiś ślepy strzał. Jedna pani do mnie co roku dzwoni, i straszy nasłaniem kontroli, a potem chce tylko wypisania kart rolnika, gdzie mam spisać czego i ile wyprodukowałem ile sprzedałem w danym roku a ile zostało w magazynach. 

Ja mam kontrolę 2 razy w roku, i teraz o azoty też miałem kontrolę z zapytaniem czemu bez zmiany wielkości ha w gospodarstwie kupiłem nawozy za 3 krotnie wyższą kwotę niż rok temu, odpowiedź krótka- bo podrożały 3 krotnie. Teraz nie robię zwrotów bo trzymam pulę u nich aż sprzedam zboża- może się uda bez oddawania

2 minuty temu, Taurus83 napisał:

Dziwne. Zawsze była taka klauzula że " samodzielnie prowadzi gospodarstwo" co w rzeczywistości przekładało się na samodzielne podejmowanie decyzji 

Widzisz. Chciałem żeby Tata zakończył wcześniej program( wywiązał się z biznesplanu)  ale jeszcze rok został, ciężko choruje, nie pracuje już nic  renta na stałe, pod tlenem siedzi a wg agencji to nie jest podstawa do rozwiązania umowy bo tylko śmierć może ją rozwiązać haha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    355

Wczoraj istny szał pod stacją w Hrubieszowie, dziesiątki ciężarówek po odbiór kuku. Rejestracje z całej Polski. Z napisów na naczepach można wywnioskować że były to głównie mieszalnie pasz.

Z dobrego źródła wiem, że kuku z UA od 220 do 250 dolarów za tonę.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Niestety -  szukałem pytałem i potwierdziłem. Ukraińska pszenica zostaje w Polsce, u nas w LHS do oclenia idzie około 40 wagonów dziennie. Tranzytem się panie nie zajmują, więc nie wiedzą ile jedzie dalej. Jednak cała ta wojna na wiosnę dała nam zarobić a teraz stracimy. Koniec końców bilans musi wyjść na zero. Trzeba sobie samemu chleb piec, bo w sklepach to już zdurnieli. 

  • Like 2

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
3 minuty temu, ravoj napisał:

bo w sklepach to już zdurnieli.

Przydrożny zajazd ziemniaki z zsiadłym mlekiem = 16zł. Nosz kurła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
Urbantraktor napisał:

i normalnie skupują od rolników ?

skoro przedstawiciel wysyła wiadomości to pewnie tak. ja się nie interesuje zbyt mocno, stary towar sprzedany a nowy będzie leżał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
7 minut temu, ravoj napisał:

Niestety -  szukałem pytałem i potwierdziłem. Ukraińska pszenica zostaje w Polsce, u nas w LHS do oclenia idzie około 40 wagonów dziennie. Tranzytem się panie nie zajmują, więc nie wiedzą ile jedzie dalej. Jednak cała ta wojna na wiosnę dała nam zarobić a teraz stracimy. Koniec końców bilans musi wyjść na zero. Trzeba sobie samemu chleb piec, bo w sklepach to już zdurnieli. 

Albo ty kłamiesz albo morawiecki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Kłamca jest tylko jeden, judasz i chytrusek. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemq    54

Wychodzi na to że przez ten nasz wkład w tranzyt ukraińskiego zboża to my drogo za to zapłacimy nawozy drogie zboże tanie bydło i wieprzowina też już nie mówić o ziemniakach.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Niestety -  szukałem pytałem i potwierdziłem. Ukraińska pszenica zostaje w Polsce, u nas w LHS do oclenia idzie około 40 wagonów dziennie. Tranzytem się panie nie zajmują, więc nie wiedzą ile jedzie dalej. Jednak cała ta wojna na wiosnę dała nam zarobić a teraz stracimy. Koniec końców bilans musi wyjść na zero. Trzeba sobie samemu chleb piec, bo w sklepach to już zdurnieli. 

To jednak się przekonałeś , bo jeszcze kila/naście dni temu pisałeś że nie jesteś pewny ,że ten szajs[pszenica]  zostaje u nas rozpychają gdzie się da , a że paszarnie , boją się już to brać , to jeszcze młyny biorą  bo czego  świnie nie zjedzą to ludzie na pewno,.ps. za granicę nikt tego gówna nie chce zasypią nas a niemcy  póżniej będą brać nasze zboże, a my będziemy jeść ten gips

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

I miejmy nadzieję, że te wszystkie Januszexy się wierdolą z tym szajsem i ciężko będzie się tego pozbyć 

  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj