Polecane posty

Ulman    5531

a ja myślę ze będzie po czysta


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322

Polski sejm to jest ch*j w porówniu z tym agrofoto 😂😂😂Tutaj większy kabaret się odpierdala 😂😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8
15 minut temu, tadi77 napisał:

Inflacja nie jest 15% ona jest inna dla każdej branży dla każdego z osobna zależy jakie dobra kupujemy w branży rolniczej jest kosmiczna

Gdy inflacja była 10,9% w Marcu miałem info z PKO od gościa w bankowości i ich wyliczenia opiewały wtedy na 19,2% inflacji realnej. Potrzebny był im ten wskaźnik do wyliczania kredytów. A co podaje PIS i Glapiński to wiadomo inna bajka. Więc teraz myślę że jest koło 23-25% i to powinni puszczać w TVP na pasku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmat    5

 

6 godzin temu, nokia01 napisał:

centralna   Polska  1450 netto

 

Gdzie taka cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4883
3 minuty temu, Ulman napisał:

a ja myślę ze będzie po czysta

Po czystej to niektórzy będą do skupu jeździć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3812

a pamiętam jak na jesieni się większość podniecała ceną i pisała że za rok to zwiększa obszar kuku bo roboty mało a kasa dobra. Jeszcze się usprawiedliwiała cześć że jak nawozy drogie to i płody  będą drogie a tu pokazali środkowy palec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Agrest napisał:

Akurat ja nie mając nic wspólnego z kukurydzą za głowę się łapałem patrząc jak ludzie sieją. To wydawała mi się ostatnia roślina , której areał bym chciał zwiększać

najłatwiej. 

piachudry zasypane obornikiem i plony 4 razy jak żyta na tych kompleksach jalowcowo sosnowych. 

uprawa prosta jak je.....e. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4883
13 minut temu, komizmo napisał:

Nie bądźcie śmieszni, że ktoś zapłaci w tym roku po 600 za mokrą kukurydzę 🤣. Przy tych cenach energii? Zresztą możliwe, że nie będzie nawet tego gazu do suszenia także po 3-4 stówki z pola będzie schodzić, jeszcze z wielką łaską....

Mówisz? Może dobrym pomysłem byłoby kupić i pchać w rękawy. Energia dla bydła przynajmniej byłaby tania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
21 minut temu, miwigos napisał:

I co z tego będziesz miał,zapomniałes że wody w nim nie będzie

Ironia i sarkazm, nie należy brać wszystkiego dosłownie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

nie wiadomo czy z bydłem nie będzie podobnie i jeden rękaw z kukurydzą a w drugim byki haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531
3 minuty temu, krzychu121 napisał:

a pamiętam jak na jesieni się większość podniecała ceną i pisała że za rok to zwiększa obszar kuku bo roboty mało a kasa dobra. Jeszcze się usprawiedliwiała cześć że jak nawozy drogie to i płody  będą drogie a tu pokazali środkowy palec 

Kto pokazał palec?  Do zbiorów kuku jeszcze prawie 4 miesiące więc to co jest teraz niewiele jeszcze znaczy. Jedno jest pewne - rządzą nami niebezpieczni kretyni którzy zafundowali nam wysokie ceny surowców i obniżyli ceny naszych produktów. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417
36 minut temu, maly00 napisał:

W żniwa to żeby jeszcze chcieli kupować bo na razie towaru jest full...

A co do kukurydzy to nas zrobili w balona obiecywali że nie będzie że na ua nie zasieją a teraz co? Wyjdą z cena po 600zl powodzenia...

Kto niby cię zrobił w balona z tą kukurydzą ? Bo jeśli już ktoś cię w tego balona zrobił , to ludzie tu na tym forum , którzy najpierw wciskali ci kit że w Ukrainie zbóż ani kukurydzy nie posieją bo wojna , później te same osoby wymyśliły sobie te płonące pola że zbożem na Ukrainie , a z 80 - 90% ludzi na tym forum w to uwierzyło i to samo powtarzało , a teraz zdziwienie że jednak na Ukrainie zboża rosną i prawie normalnie je kosza , oczywiście tam gdzie nie toczą się walki

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Co już koszą na ukrainie?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

już komplet jest na wiejskiej 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
Ulman napisał:

Co już koszą na ukrainie?

ozimy jeczmien bo rzepak chyba jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Też tak myslę ale najwyraźniej zmylił mnie post kolegi który napisał że tam normalnie zboża kosza jakby już regularne żniwa były


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417

Bardziej mi chodziło że normalnie koszą bez tego ognia, chociaż i rzepaku czy pszenicę też zaczynają , jak by nie było to południe Ukrainy leży na tej samej wysokości geograficznej tak jak Rumunia czy Francja , gdzie też już kosza 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4102
26 minut temu, krilan06 napisał:

Ja się obawiam że zaraz świnie zaczną zwozić z tej Ukrainy

Z Danii cię zawalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
55 minut temu, stach12 napisał:

po 4 stówki to paszowe suche będzie

 

po pińcet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Widziałem artykuł w którym było że plony na Ukrainie wyglądają tak:

Jęczmień ozimy 2,2t/ha

Pszenica 1,8t/ha

Groch 0,52t/ha

Rzepak 1,4t/ha

Ale im to rekompensuje paliwo z pl które wywożą dziesiątki cystern dziennie i jest u nich dostępne w sprzedaży w przeliczeniu na pln po 4.

Najbardziej mnie zastanawia co z Ukrainy jedzie pod firankami bo jadą ich tysiące głównie w nocy a później coś wyjeżdża na nich bo w jedna i druga stronę osie mają opuszczone. 

A tak swoją drogą to wczoraj po raz pierwszy jechałem za ciężarówka 120 i wyglądało jakby mógł więcej tylko wychylać się nie chciał.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
5 minut temu, waldii1 napisał:

A tak swoją drogą to wczoraj po raz pierwszy jechałem za ciężarówka 120 i wyglądało jakby mógł więcej tylko wychylać się nie chciał.

Na polskich czy ukraińskich blachach ta ciężarówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj