Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ws71    1827
11 godzin temu, Damianek20 napisał:

Akurat pod kukurydzę idzie 50-60 t obornika co drugi rok, wapno , nawóz. Klasa I i II więc powinno nie być źle 

Tak tylko obornik do mineralizacji potrzebuje dużo wody a z nią ostatnie lata krucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Damianek20 napisał:

40 minut temu, poosa21 napisał:

A najwięcej substancji aktywnych zużywa się w USA w sadach bo około 16kg/ha. 

Na pewno, tylko to zestawienie jest z uni europejskiej więc i tak robi wrażenie że Holendrzy będą mogli zużywać aż 4 krotność tego co my. 

Nasz rząd proponuje u nas ograniczenie o 35 proc co daje ok 1,4 kg . 

Moim zdaniem nie powinno nas objąć jakąkolwiek redukcja .

37 minut temu, ZELKOW napisał:

Wszyscy Ci co w tym roku postawili na kukurydzę umoczą i to konkretnie, chyba że zbombardują ruskie tory i drogi

I mnie ugory gość wyrabiał i siał ja. Ciekawe czy wyjdzie czy nie. Ma ładną ale na ostatnim kawałku to siał już w koło i na środku zabrakło ale w środku później nikt nie zauważy 

Jeśli nawozy sztuczne zastąpił jakimś tanim naturalnym no to siłą rzeczy wyjdzie na plus ewentualnie mniej zarobi niż się zanosiło, jeszcze jest opcja przechowania ale to już nie jest hop wysuszyć i przechować kilka miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 minutę temu, ZELKOW napisał:

Jeśli nawozy sztuczne zastąpił jakimś tanim naturalnym no to siłą rzeczy wyjdzie na plus ewentualnie mniej zarobi niż się zanosiło, jeszcze jest opcja przechowania ale to już nie jest hop wysuszyć i przechować kilka miesięcy

Siał nawozy normalnie ,także będzie się pocił na koniec roku. Ale może zmądrzeje i nie będzie durnial i podbijał dzierżawy 

31 minut temu, ws71 napisał:

Tak tylko obornik do mineralizacji potrzebuje dużo wody a z nią ostatnie lata krucho

No jest właśnie lipa z doda ale to wszędzie u mnie na polach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
19 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Jak pracowałem w Belgii to już  10 lat temu jak rozmawialiśmy z rolnikami to przestrzegali że  to Mafia i złodzieje a nie Unia.

Wczoraj rozmawiałem że znajomym z branży tamtejszej...to ponoć wipasz zakontraktował u pośrednika kukurydzę po 700zł.

To dlaczego trąbia że kukurydzy będzie mało , można obecnie zkontraktować po 900 mokrą ja zamierzam swoja suszyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
53 minuty temu, miwigos napisał:

To dlaczego trąbia że kukurydzy będzie mało , można obecnie zkontraktować po 900 mokrą ja zamierzam swoja suszyć 

Na co masz suszarnię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
1 minutę temu, miwigos napisał:

Olej opałowy

To jaki będzie koszt suszenia 30lx7.7 plus prad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Teraz najlepszy to byłby pewnie na drewno z własnego lasu. Ciekawe ile metrów by poszło na wysuszenie 100t z 32%


tadi77 napisał:

1 minutę temu, miwigos napisał:

Olej opałowy

To jaki będzie koszt suszenia 30lx7.7 plus prad

opałowy taki drogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Portal Agrarheute podaje że w Niemczech zbiory 25% niższe niż oczekiwano. Pozdro600 wcześniej Hiszpania to samo i we Francji też niewesoło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
2 minuty temu, ZELKOW napisał:

Teraz najlepszy to byłby pewnie na drewno z własnego lasu. Ciekawe ile metrów by poszło na wysuszenie 100t z 32%

 

opałowy taki drogi?

 

Wczoraj pytałem o cenę to było 7.7 bo tam jest 23 vat

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
1 godzinę temu, miwigos napisał:

To dlaczego trąbia że kukurydzy będzie mało , można obecnie zkontraktować po 900 mokrą ja zamierzam swoja suszyć 

Podobnie trąbili ze zbożami. A co mamy obecnie to widzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

to tylko pokazuje skale spekulacji i mieszania się państwa w rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
51 minut temu, tadi77 napisał:

Wczoraj pytałem o cenę to było 7.7 bo tam jest 23 vat

Vat sie odliczy licze że pszenica będzie po 2 tys to kuku 1700, zrestą ci co skupuja po 900 też będą suszyć, najpierw niech dobrze sypie , później będziemy mysleć ,do października dużo się zmieni

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
58 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Transport po stronie sprzedającego?

dzwoń i pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

Teraz najlepszy to byłby pewnie na drewno z własnego lasu. Ciekawe ile metrów by poszło na wysuszenie 100t 

 

Dobrze że dopisane ,, z własnego lasu '' bo już myślałem że chodzi o chrust który się zbierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
36 minut temu, Mateusz1q napisał:

Kiepskie to dopiero będą za tydzień, już jest szczypior 

Jakie na wysokość u ciebie teraz z jakiego terenu jesteś? U mnie najgorsze za kostki nigdy takich nie miałem najlepsze do pasa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Vat sie odliczy licze że pszenica będzie po 2 tys to kuku 1700, zrestą ci co skupuja po 900 też będą suszyć, najpierw niech dobrze sypie , później będziemy mysleć ,do października dużo się zmieni

 Z tym suszeniem może być wesoło, czytałem rozmowę z  kimś od gazu i twierdzi on, że czeka nas reglamentacja gazu dla przedsiębiorstw jesienią i zima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co roku niby tu mniej, a tam gorzej. to już w sumie nawet na siew powinno zabraknąć 🤣

nawet jak i mało, to ma to słaby wpływ na ceny. 

będzie tanio to I szybciej towar na rynek wpłynie. 

trzeba na bieżąco 100 tys to sprzeda 100 ton a nie 50 po 2 tys. 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj