Polecane posty

mds212    2133
jaco512 napisał:

W prognozach nadają upały na najbliższy tydzień, ciekawe jak rośliny to odczują bo do żniw jeszcze można będzie się zdziwić jak uschnie pszenica na pniu..

uschnie może na piaskach albo w miejscach gdzie nie padało od 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie. Jednak trochę tej wody spadło ostatnio a lipiec za pasem, kiedyś musi złapać kolor, Na koniec sierpnia będzie bum na koszenie bo nowe zasiewy rzepaku będzie trzeba robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Na koniec sierpnia? Chyba że będzie padać całe żniwa jak w zeszłym roku 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485

żniwa po 25 lipca jak co roku, nie ma znaczenia przebieg pogody czy sucho czy mokro u nas tak zawsze jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
DamianRolnikSkup napisał:

Tymczasem Reuters: Terminal Viterra #grain w Mikołajowie Everi jest dziś w ogniu, prawdopodobnie przechowując tam około 70 000 ton #sunoil . Pozostałe dwa duże terminale zbożowe w Myko, w tym Green-Tour/Bunge i EVT, również zostały trafione
 

czyżby to te zapowiedziane korytarze robią ? 😂
 

To z wczoraj 

Czyli 70tys ton słoneczika mniej? a to dopiero początek żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746
3 godziny temu, HF86 napisał:

aż będą was pukle swędzieć. 

to jest dramat ku....a

może by Zbynio opowiedział 🤣

 

Już wyszedł z więzienia to zaraz się zacznie nagonka na PiS 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja była podana, że takie produkty się tam znajdują, a trafienia mogły być chociażby w bramę, narazie nic o tym nie pisali więcej 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

U mnie na lokalnym skupie w świętokrzyskim ( Działoszyce) cena pszenicy jest 1300zl/t brutto ( dla rolnika RR). Jak widać jeszcze nie dojechała ta pszenica z ukrainy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1700 zł , kuźwa ale muszę workować 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485

Matif znów mocno w dół qq jutro możliwe że spadnie poniżej 300 euro  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
17 minut temu, Navara1988 napisał:

Propozycja 3.5 netto za rzepak umowa na żniwa ? Co robic

Część bym podpisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637
31 minut temu, Navara1988 napisał:

Propozycja 3.5 netto za rzepak umowa na żniwa ? Co robic

dzisiaj podpisałem po 3100

3500 to mieliśmy cenę 3tyg temu...

Nie wiem kto jeszcze tyle daje?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141

Jeżeli wzrost cen na jesieni 2021 był spowodowany wykupywaniem wszystkiego przez Chiny ( bo zapewne wiedzieli o wojnie ) a lutowe wzrosty przez wojnę i panikę że Ukraina nie zasieje to wydaje mi się że ceny w tym roku nie będzie bo Chiny mają zapasy a Ukraina a większości zasiała i jeszcze ma zapasy , hodowla świń też szybko się nie odbuduje więc że sprzedażą paszowki może być problem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Na Ukrainie przewidują plony zbliżone do zeszłorocznych, a nawet większe mimo obsiania mniejszego areału.  Jedyna niewiadoma czy to wywiozą, jeśli tak to cena poniżej 1tys będzie normą najpewniej i nikogo nie będzie interesowało, że saletra 4tys i npk 5tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
7 minut temu, panczo1922 napisał:

dzisiaj podpisałem po 3100

3500 to mieliśmy cenę 3tyg temu...

Nie wiem kto jeszcze tyle daje?!

przecież to czysty zysk kupować rzepak w żniwa jeszcze po 3 tyś 

6 minut temu, LonelySoul napisał:

Jeżeli wzrost cen na jesieni 2021 był spowodowany wykupywaniem wszystkiego przez Chiny ( bo zapewne wiedzieli o wojnie ) a lutowe wzrosty przez wojnę i panikę że Ukraina nie zasieje to wydaje mi się że ceny w tym roku nie będzie bo Chiny mają zapasy a Ukraina a większości zasiała i jeszcze ma zapasy , hodowla świń też szybko się nie odbuduje więc że sprzedażą paszowki może być problem

czyli ten co nakupił drogiego nawozu może się już zwijać bo mu braknie na koszty produkcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ciekawe co zrobią Ci co brali nawozy na kredyt. Zboże będzie tanie a chleb w sklepie dalej drogi 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

ci, co będą musieli spłacać drogie nawozy w terminie wrześniowym tanim zbożem sprzedanym tuż po żniwach - życzę powodzenia

a jaka będzie sytuacja październik i później, to sie jeszcze okaże

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

Kto nie musi w żniwa pchać zboża to na razie lepiej przestać się interesować cenami , tak dla zdrowotności radzę.😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Ja to narazie martwię się niskimi plonami.

Jedynie jęczmień rokuje lepiej jak rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

U mnie zboża ładnie wyglądają. Najpierw susza była ale mam ciężkie ziemię to wytrwały ten okres. A teraz opadów aż za dużo. Okaże się jak będzie na przyczepie , jak to będzie sypać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Wszystko to jest propaganda, na Ukrainie ludzie mają więcej kasy niż my, kierowcy jeżdżą po zboże do ukrow i żadnej wojny tan nie widać 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Wojna jest ale nie od naszej strony. A to że Ukraincy bogatsi od nas to widać nawet po samochodach jakimi jeżdzią

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj