Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rex15    265
1 godzinę temu, Zbyszek3939 napisał:

 Tego samemu nie wolno robić😃 ale jak już to  W  twoim przypadku  Najprościej weż załuż maseczkę i rękawice gumowe  i wsadzaj   rękami  tabletki w zboże ile dzasz radę  jak masz zboże  usupane na wysokość 1,5 metra to jak wsadzisz po łokieć  to wystarczy gaz z tabletek i tak dobije i zgazuje do spodu  i nakryj  jakąś  plandeką, a na przyszłość dorób sobie rurkę  z zamykaniem i otwieraniem od spodu 

maske to raczej porządną, a nie taką na koronaświrusa :D bierzesz rure, wkladasz w nią kij zeby był chociaz na rowno z koncem rury, wbijasz to w zboże, wyciagasz kij, wrzucasz tabletke lub dwie, wyciagasz rure i tak co pare metrów

1 godzinę temu, kamil2509 napisał:

Dzięki wielkie. A jakieś konkretne z nazwy tabletki polecilibyście?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
2 godziny temu, jahooo napisał:

Coś w tym jest - na AF mniej niz 10t/ha na VI klasie to wstyd się przyznać, youtubery maja po 12t

pier**l jasiu będzie wiosna ,. Wymień choć jedną osobę która pisała że na 6 klasie zbierała 8 ton czy nawet na 5 klasie  , nie mówiąc już o tym co tu za bajki opowiadasz o 10 czy 12 tonach , bo jak nie zacytujesz takiej osoby to wyjdzie że ty bajki wypisujesz , a nie inni , po 2 czasami ta 5 klasa może być o niebo lepsza jeśli ma zaraz pod płytką warstwą glinę która ładnie trzyma wodę , od 4 klasy gdzie z wierzchu niby jest ok , a zaraz pod spodem jest piach i wszystko leci jak przez sito , także trzeba wziąść specyfikę pola . Ja co prawda takich ziem nie mam bo 30% to- 3klasa , z 65% to - 4a i z 5% to 4b, 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
1 godzinę temu, rex15 napisał:

maske to raczej porządną, a nie taką na koronaświrusa :D bierzesz rure, wkladasz w nią kij zeby był chociaz na rowno z koncem rury, wbijasz to w zboże, wyciagasz kij, wrzucasz tabletke lub dwie, wyciagasz rure i tak co pare metrów

 

Do rurki przyspawujesz zawias pod duzym skosem tak aby zamykal rurke gdy ją wbijasz i otwierał kiedy wuciągasz proste urządzonko i działa super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Nie trzeba tabletek wcale wkładać w zboże jeżeli będzie leżało kilka miesięcy, wystarczy wyłożyć na wierzchu i przykryć szczelnie pryzmę. Gaz z tabletek jest cięższy od powietrza i przejdzie w głąb hałdy,bin ma 7m wysokości ,tabletki sypię na górze, po kilku dniach  na dole wywietrznikiem śmierdzi nieziemsko.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Najepiej tabletki do butelki z małą ilościa wody i przykryc folia/plandeka... gaz się wydobywa i truje robaka ,a proszek zostaje w butelce i nie ma śladu po gazowaniu . Oczywiście działamy w porządnej masce

  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451

Myślę że jeśli ktoś podpisał pszenicę na nowe zbiory po 1700-1800, a rzepak 4000-4200 to raczej zrobił bardzo dobry ruch .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

no jestem ciekaw czy skupy utrzymają cene "umowy" w przypadku spadków na np.1300 gdyby sie uspokoila sytuacja geo,


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15

A po takim gazowaniu nie przyczepia sie na skupie? Czy trzeba jakoś przesypać zeby nie śmierdziało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
44 minuty temu, GABBER85 napisał:

no jestem ciekaw czy skupy utrzymają cene "umowy" w przypadku spadków na np.1300 gdyby sie uspokoila sytuacja geo,

Kiedyś miałem umowę na żyto po 750 zł, ma skupię było 500 zł i z umowy wywiązali się normalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3
22 minuty temu, Pstrąg napisał:

A po takim gazowaniu nie przyczepia sie na skupie? Czy trzeba jakoś przesypać zeby nie śmierdziało?

Dołączam się do pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

na skupie sami gazują wiec nikt nie powinien się czepiać 

1 godzinę temu, GABBER85 napisał:

no jestem ciekaw czy skupy utrzymają cene "umowy" w przypadku spadków na np.1300 gdyby sie uspokoila sytuacja geo,

czym Ty się martwisz pszenica niedługo będzie po 2,5 tyś a Ty się zastanawiasz czy te marne 1700-1800 zapłacą z umowy 

  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

po tabletkach zostaje takiego siwego proszku troche ale po zaladunku zmiesza sie i nie widac ktos tu na forum pisał zeby do butelki wsypywac dobry pomysł mial

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    949
40 minut temu, Marekk91 napisał:

Dołączam się do pytania

 Kiedyś Nie raz woziłem na wiosnę pszenicę gazowaną na skup i w prubie  wychodziło że gazowane bo pisało na kwitku  gaz  ,ale nikt nigdy nic nie mówił i nic nie pytał.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
1 godzinę temu, GABBER85 napisał:

no jestem ciekaw czy skupy utrzymają cene "umowy" w przypadku spadków na np.1300 gdyby sie uspokoila sytuacja geo,

Pewnie zależy z kim ta umowa podpisana , bo niektórzy by pewnie szukali dziury w całym , jak parametry czy inne rzeczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
4 godziny temu, jajonasz napisał:

Tylko niech nie kupuje przez neta, bo zaraz będzie miał piorin na głowie 

Do paczkomatu i zmienic dane na fałszywe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130
5 godzin temu, MARTECH napisał:

koledzy jak gazujecie silosy bin pelne zboza

Tak jak hitler Żydów gazował podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293
1 godzinę temu, jan88 napisał:

czym Ty się martwisz pszenica niedługo będzie po 2,5 tyś a Ty się zastanawiasz czy te marne 1700-1800 zapłacą z umowy 

rzeczywiscie, zapomniałem


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Co to za odmiana, jaka klasa ziemi ? mam podobnie, bardziej na piachach ale i na ciut lepszych ziemiach. 

zastanawiałem się, czy to nie sprawka zastosowanego lentipura w dośc póżnym terminie w połączeniu z suszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj