Polecane posty

marek1977    1307

Matif na zielono ,prawie 410 euro ,tydzień temu było 440 .Wydaje się że coś wisi w powietrzu, Putin z portami jeszcze nie pokazał wszystkiego.Rano telefon z Ampolu w południe od lokalnego handlarza ,czy robię umowę na żniwa, coś bardzo naciskają.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magikk    12

Orientuje się ktoś, załóżmy że podpisze kontrakt na nowe zbiory, a jak przywiozę zeszłoroczne to nie będzie dymu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

jak nie zacznie padać konkretnie to zamiast kombajnów rotacyjna

pszenica na ciężkiej ziemi ucieka z pola , strach pomyśleć co się dzieje na lekkich

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
20 minut temu, stach12 napisał:

jak nie zacznie padać konkretnie to zamiast kombajnów rotacyjna

pszenica na ciężkiej ziemi ucieka z pola , strach pomyśleć co się dzieje na lekkich

To są dalej rejony w Polsce że nie popadało ostatnio ?

1 godzinę temu, Magikk napisał:

Orientuje się ktoś, załóżmy że podpisze kontrakt na nowe zbiory, a jak przywiozę zeszłoroczne to nie będzie dymu?

A masz datę produkcji zapisaną na jakimś ziarku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

2 lata temu stałem w elewarze z nadwyżką zboża czasu w ch... i stał dziadzio z rozrzutnikiem i kupką żyta ze żniw przestaliśmy ponad pół dnia wzięli próbę znaleźli wołka i mówią że to stare zboże dziadek twardo twierdził że świeżo koszone po kilku dobrych minutach tłumaczenia wyznał z bólem że trochę zeszłorocznego dosypali bo było, i se pojechał teacąc ponad pół dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Jak piszą kontrakty na żniwa po 1850 netto to po co teraz sprzedawać za 1650 netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
8 godzin temu, strzechu napisał:

To są dalej rejony w Polsce że nie popadało ostatnio ?

 

No u mnie jak ksiądz kropidłem mam nadzieje że dziś coś napada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, stach12 napisał:

jak nie zacznie padać konkretnie to zamiast kombajnów rotacyjna

pszenica na ciężkiej ziemi ucieka z pola , strach pomyśleć co się dzieje na lekkich

U mnie od początku kwietnia od ostatnich porządnych opadów wtedy, to cos tam bylo ale nie wiem czy 10l spadło w sumie.. kilka mrzawek, generalnie tydzień temu jak wyrywałem mocną pszenice na glinie to jakaś wilgoć w ziemi na korzeniach była, robiłem to samo ostatnio na dniach to już lipa się robi, ale jeszcze nic się takiego nie dzieje, najstarsze liście widzę że pożółkły.. dzisiaj coś pokazuje konkretniej niby, chociaż te 10-15l to na jakiś czas byłoby fajnie..

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Co z tego że ukraina zbierze zboże, skoro ma zablokowane porty i nie będzie mogła go wywieźć po żniwach ? może jeszcze władek w celu szantażu wprowadzi emabrgo na eksport zbóż z rosji to po ile będzie wtedy pszeniczka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

pójdą pieszo i boso przez izrael i tylko ktoś im musi na ten marsz zapewnić wodę jedzenie i jeszcze nawigację , galan przespaceruj się z 10 km 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Ciapaty za miskę ryżu robić nie będzie bo jemu to za darmo się należy.

3 minuty temu, galan99 napisał:

To w tedy będzie w Europie Afryka cała .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572
7 minut temu, lassie napisał:

pójdą pieszo i boso przez izrael i tylko ktoś im musi na ten marsz zapewnić wodę jedzenie i jeszcze nawigację , galan przespaceruj się z 10 km 

Naprawdę to pomyśl .

Rosja, blokując lub wykradając transporty zboża z Ukrainy do innych państw, próbuje wywołać nową falę emigracji do Europy — twierdzą w czwartek komentatorzy portugalskiego dziennika internetowego .

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/rosja-dazy-do-wywolania-nowej-fali-emigracji-do-europy-pisza-portugalskie-media/zw7wbg9

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
9 godzin temu, strzechu napisał:

To są dalej rejony w Polsce że nie popadało ostatnio ?

No niestety są. Co prawda spadło przed wczoraj 6 litrów , ale zmoczylo na jakieś 3 cm , więc nawet korzeni nie sięgło , a głębiej jeden popiół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ziarko mamy i ruskie i bialoruskie i upainskie.

kraj tranzytu, lewych papierów i kontrolerów którzy nic nie widzą i nie słyszą. 

niczemu nie winni ludzie giną by świnie mogły dalej się paść I robić biznesy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572

Przemaczało na 15 cm  polało ekstra aż woda na polach stoi   spadło za maja 50 l .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

problemem nie jest to że Ukraina nie wywiezie ziarna , tyle co tam nadwyżki zostało to w kieszeniach mrówki wyniosą

problemem jest dostepność nawozów spowodowana ceną gazu i susza

jak by nawóz był w rozsądnych cenach i woda to ubytki z  Ukrainie by świat uzupełnił x 5

tych co dotknie susza konkretnie o swoich siłach w pole nie ruszą wogóle chociaż by pszenica była po 3 000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Pszenica w dół, Cedrob -70 na 1550, czyżby już banderowska pszenica dotarła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Przed wczoraj sprzedalem 50 ton pszenicy po 1520 netto swietokrzyskie  70 ton jeszcze czekac ale na co pieron wie co robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
3 minuty temu, Grzechooo napisał:

U Jasiny w brodzicy 1500 pszenica jęczmień 980, jedzie typ po bandzie...

Jagra już nie kupuje jaja b.z cenami u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj