Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
6MaaJsTeR9    439
4 godziny temu, Desperado napisał:

Przynajmniej źle Ukraińcom nie życzę jak ty, nie żyj chłopie przeszłością, do Niemiec nie masz żadnych pretensji?

Pomoc ua równa się pomocy korporacją bo ci mają ciągle  mało i przenoszą się na ua. Kiedyś były tam kołchozy a teraz masz obszarników z korporacji Niemiec Francji Holandii itd, którym chcemy pomagać a te korporacje światowe  nas gnębią   co do Niemiec to jest on nie  tylko jeden z naszych  największych wrogów.  Jednym zdaniem źle mnie zrozumiałeś 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572
Napisano (edytowany)

Putin ma swojego asa w rękawie. Chce szantażować w ten sposób świat

Krwawa wojna Putina z Ukrainą nie przebiega zgodnie z planem. Jednak kremlowski tyran ma jeszcze gorzkiego asa w rękawie: rosyjską blokadę morską na Morzu Czarnym, która obecnie uniemożliwia eksport zboża.

Większość ukraińskiego zboża, które obecnie jest eksportowane, to zgrabiony przez Rosjan towar

Ukraina ostrzega, że kończy się czas na eksport zboża. Ok. 22 mln ton musiałoby zostać wywiezionych z Ukrainy przed rozpoczęciem sezonu zbiorów

Jaki byłby najszybszy sposób stopniowego wywozu? Ukraińska odpowiedź brzmi: armia może utorować drogę statkom — jeśli w zamian Zachód dostarczy ciężką broń .

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/putin-ma-swojego-asa-w-rekawie-chce-szantazowac-w-ten-sposob-swiat/m5mkn5y,79cfc278

Skupy sztucznie zaniżają cenę wykorzystują sytuację spadki pszenicy są sztuczne . Udrycze pszenica 1400 zł .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Skoro skupy sztucznie obniżają ceny to skąd te spadki na giełdach... Weźcie pomyślcie co niektórzy co piszecie bo nie jeden dalej myśli ze skup tylko jest od ustalania ceny a to co dzieje sie na giełdach nie ma znaczenia

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

skupy nie dociągnęły jeszcze ceny do obecnego poziomu giełdy, a już zaczynają opuszczać, a nie wspomnę o poziomie sprzed tygodnia, gdy cena netto skoczyła do 2100.

W tej chwili trwa rolowanie kontraktów krótkoterminowych na długoterminowe, stąd krótkotrwały spadek notowań

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
3 godziny temu, marek1977 napisał:

Dzisiaj telefon z Ampolu na nowe zbiory 1850 netto za pszenicę. 

A od kiedy odbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Dodam jescze, że kontrakty długoterminowe dziś już poszły w góre - czyli są kupowane, krótkoterminowe zas sprzedawane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
Napisano (edytowany)
42 minuty temu, koniu napisał:

Skoro skupy sztucznie obniżają ceny to skąd te spadki na giełdach... Weźcie pomyślcie co niektórzy co piszecie bo nie jeden dalej myśli ze skup tylko jest od ustalania ceny a to co dzieje sie na giełdach nie ma znaczenia

Skupy jeszcze nie dociągnęły ceny a obniżają bo mają okazje. Do Mircza sprzedawałem na początku kwietnia po 1700brutto gdzie na giełdzie było 365-375 euro.  
Także z tym myśleniem to wiesz..

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Dziś Jansz-Pol Grabowiec 1400-1580 brutto

Rotex 1580-1680 brutto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

Dzisiaj pszenica poleciała w dół. U nas cenniki poobniżali o 30-100 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś cennik pikował w dół dwa razy.Od wczoraj(1750)obniżka o 50zł netto.I o godzinie 12:31(!) o kolejne 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, jahooo napisał:

skupy nie dociągnęły jeszcze ceny do obecnego poziomu giełdy, a już zaczynają opuszczać, a nie wspomnę o poziomie sprzed tygodnia, gdy cena netto skoczyła do 2100.

W tej chwili trwa rolowanie kontraktów krótkoterminowych na długoterminowe, stąd krótkotrwały spadek notowań

W tej chwili wszystko zależy od Rosji, pojawiły się oficjalne informacje o możliwym porozumieniu Rosji z krajami które zastosowały sankcje wobec niej , że w zamian za złagodzenie sankcji ona uwolni blokadę ukraińskich portów i to ma ponoć decydujący wpływ na obecne ceny

Edytowano przez ws71
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1302
2 godziny temu, JanKrzysztof napisał:

Lektura dla tych, co się boją, że ziarna będzie za dużo

a w małopolsce nie odnotowano suszy.... kuwa  brak słów


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    429
Napisano (edytowany)

Pszenica  szykuje  się do  skoku   w górę  -  tak  samo  było  z  rzepakiem   ,wzrost na  giełdzie  potem  spory  spadek   i  za  chwilę  dwukrotnie  większy  wzrost  . Światowe  zapasy są  szacowane  na  10 tygodni   czyli  na  styk , do  tego  wzrost  kosztów  produkcji  i karuzela  pogodowa    budzą   obawy  o plony  .    Konsumpcja  1750 - 1800   pasza  1650   netto

Edytowano przez yaroslaw
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
3 godziny temu, XTRO napisał:

Dzisiaj pszenica poleciała w dół. U nas cenniki poobniżali o 30-100 zł 

spokojnie będą podnosili ze zdwojoną siłą a póki można to obniżają

no tak będzie nie śmiej się 6465

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Nie wiem czy bedą podnosili czy opuszczali. Można gdybać. Ja jestem za cieńki i  widze to tak że już jest praktycznie czerwiec, skupy co nakupiły wczesniej to handlują tym co mają, za niedługo bedzie schodził jęczmień ozimy i kolejny świeży towar. Także albo bedzie też drogo w żniwa, albo juz ceny powoli zjeżdzają do poziomu kontraktów na żniwa. Sam zostawiłem jeszcze z 50 ton i jestem ciekaw co będzie. I tak sporo sie zarobiło na przechowaniu.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, GABBER85 napisał:

a w małopolsce nie odnotowano suszy.... kuwa  brak słów

toc i tak 10 ton to takie minimum 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
17 minut temu, koniu napisał:

Nie wiem czy bedą podnosili czy opuszczali. Można gdybać. Ja jestem za cieńki i  widze to tak że już jest praktycznie czerwiec, skupy co nakupiły wczesniej to handlują tym co mają, za niedługo bedzie schodził jęczmień ozimy i kolejny świeży towar. Także albo bedzie też drogo w żniwa, albo juz ceny powoli zjeżdzają do poziomu kontraktów na żniwa. Sam zostawiłem jeszcze z 50 ton i jestem ciekaw co będzie. I tak sporo sie zarobiło na przechowaniu.

No wszystko fajnie tylko czemu kontrakty oferują lepszą cenę w sierpniu niż Jest teraz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572

Bo teraz kupują jak leci na sierpień zabezpieczają d*pę by cokolwiek kupić i mieć towar .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

żebyś się przekonał że trzeba kontraktować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1302
19 minut temu, HF86 napisał:

toc i tak 10 ton to takie minimum

10 ton po 2000


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Nic nie trzeba. Juz pokontraktowali w zeszłe żniwa pszenice po 820, rzepak po 1800 bo drogo. A potem płacz ile to w plecy. Nie jeden musiał dokupić towaru od sąsiada żeby wywiązać sie z umowy bo brakło bo rzepak wyglądal na 4 a dał 1,5t. Dla mnie to kontakt sie pisze jak ma sie towar na magazynie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj