Polecane posty

Jurek87    345
Dnia 23.05.2022 o 13:32, Kimcio napisał:

Sprzedana dziś pszenica konsumpcyjna 1720 netto mazowieckie wpz 

kto tyle płaci ? cena na bramie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

Sam ciekawy jestem, czy teraz te spadki to nie prolog do jazdy w górę? Bo z jednej strony niby świat ma zboża na 10tyg - konsumpcja przewyższa zbiory - co wg. Mnie jest bardzo negatywną informacją ale pro wzrostową, a z drugiej strony informacje że ruskie będą mieli rekordowe zbiory i mowa jest o umożliwieniu wywozu zboża z ukrainy.. więc jak to jest, nie handlujmy nic z ruskim, no ale tu żywność tam nawozy- ruskim zależy na wypełnieniu kontraktow ale przez sankcje jest to utrudnione.. nagle chiny zaspokoją się swoimi zbiorami, gdzie 2 miesiące temu było trąbione że stan upraw jest najgorszy od 20lat... w stanach też niby lipa. 

Chybaze to grubszy plan na wykończenie europejskiego rolnictwa, doprowadzić do wysokich cen nawozów- doprowadzając później do niskich cen zbóż..  I cyk jak Miedwiediew powiedział- rossija wtedy bez oporu będzie sięgać do Lizbony..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131
2 minuty temu, Jurek87 napisał:

kto tyle płaci ? cena na bramie ?

nie, przy studbi xD

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
Dnia 25.05.2022 o 11:19, skywalker89 napisał:

Sam ciekawy jestem, czy teraz te spadki to nie prolog do jazdy w górę? Bo z jednej strony niby świat ma zboża na 10tyg - konsumpcja przewyższa zbiory - co wg. Mnie jest bardzo negatywną informacją ale pro wzrostową, a z drugiej strony informacje że ruskie będą mieli rekordowe zbiory i mowa jest o umożliwieniu wywozu zboża z ukrainy.. więc jak to jest, nie handlujmy nic z ruskim, no ale tu żywność tam nawozy- ruskim zależy na wypełnieniu kontraktow ale przez sankcje jest to utrudnione.. nagle chiny zaspokoją się swoimi zbiorami, gdzie 2 miesiące temu było trąbione że stan upraw jest najgorszy od 20lat... w stanach też niby lipa. 

Chybaze to grubszy plan na wykończenie europejskiego rolnictwa, doprowadzić do wysokich cen nawozów- doprowadzając później do niskich cen zbóż..  I cyk jak Miedwiediew powiedział- rossija wtedy bez oporu będzie sięgać do Lizbony..

 

 Już Ukraine w 3 dni mieli zdobyć a zrobiło się 3 miesiące i dalej się męczą

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

FDW też obniżka 50 na konsumpcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Nie długo żniwa będą dla nich a dla rolnika czas spłaty nabranych nawozów na krechę .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1300

Jak giełda na czerwono to nasi są błyskawiczni ,ale jak na zielono to tygodniami dokładają .

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131
galan99 napisał:

Nie długo żniwa będą dla nich a dla rolnika czas spłaty nabranych nawozów na krechę .

i skupy na takich głupich rolnikach kręcą kasę. Bo wiedzą że w żniwa i tak sprzeda zboże po cenie nawet bardzo niskiej bo wiedzą że chłop ma kredyty na gardle. Tak działa rynek jeżeli kupujący wie że sprzedający musi sprzedać to będzie ciągnął cenę w dół maksymalnie ile to możliwe.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Dziś jakas firma z mazowsza dzwoniła w sprawie pszenicy ja mówię 1700 netto, a on w śmiech mówi że 1400 to on ma na miejscu

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
7 minut temu, FarmerDyzio napisał:

no to było mu powiedzieć że dajesz mu po 1500 i niech Ci wozi

Nie bądź taki do przodu. Byłem świadkiem sytuacji gdzie rolnik powiedział że za ziemniak chce 10 zł za 15stke a handlarz powiedział że za 9 mu przywiezie ile ton chce i rolnik się wycofał z zarobku🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
4 godziny temu, skywalker89 napisał:

Sam ciekawy jestem, czy teraz te spadki to nie prolog do jazdy w górę? Bo z jednej strony niby świat ma zboża na 10tyg - konsumpcja przewyższa zbiory - co wg. Mnie jest bardzo negatywną informacją ale pro wzrostową, a z drugiej strony informacje że ruskie będą mieli rekordowe zbiory i mowa jest o umożliwieniu wywozu zboża z ukrainy.. więc jak to jest, nie handlujmy nic z ruskim, no ale tu żywność tam nawozy- ruskim zależy na wypełnieniu kontraktow ale przez sankcje jest to utrudnione.. nagle chiny zaspokoją się swoimi zbiorami, gdzie 2 miesiące temu było trąbione że stan upraw jest najgorszy od 20lat... w stanach też niby lipa. 

Chybaze to grubszy plan na wykończenie europejskiego rolnictwa, doprowadzić do wysokich cen nawozów- doprowadzając później do niskich cen zbóż..  I cyk jak Miedwiediew powiedział- rossija wtedy bez oporu będzie sięgać do Lizbony..

Skąd te dane skoro przy globalnej konsumpcji wszystkich zbóż ok 2,3mld t, sam zapas przed zbiorami dla pszenicy jest szacowany na ponad 600 mln a swiatowe zbiory pszenicy są szacowane na ponad 750mln t w tym sezonie to skąd ten 10 tyg termin, Cargill obecnie kupuje w Rosji pszenicę za 285€/t locco port, przebija ceną pozostałe rosyjskie firmy o 40€ na tonie[ do tego dochodzi cło 110$]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Termin jest stąd, że w tej chwili uznaje się zapasy Indii, Rosji i Ukrainy za równe zero, ponieważ w praktyce są "zawieszone" w obrocie. Poza tym plotka głosi, że podobnie jak z Sawickim, zapasy są, ale ich nie ma, na przykład Chiny niby mają zapasy, ale nie potrafią ich wykazać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

@jahoooTylko Rosja wbrew propagandzie dalej eksportuje?  sądząc po działalności Cargilla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

kupować, a dostać towar to dwie różne sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tadi77 napisał:

Dziś jakas firma z mazowsza dzwoniła w sprawie pszenicy ja mówię 1700 netto, a on w śmiech mówi że 1400 to on ma na miejscu

To po co dzwoni jak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
2 godziny temu, tadi77 napisał:

Dziś jakas firma z mazowsza dzwoniła w sprawie pszenicy ja mówię 1700 netto, a on w śmiech mówi że 1400 to on ma na miejscu

Nie wiesz skąd? Mam pewne podejrzenia kto to mógł, chciałbym to potwierdzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

taka jedna ciuchcia do hitlerowcow do portu 😆

Screenshot_20220525-175124_Samsung Internet.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj