Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rufi88    4

PPZK KAPKA Podkarpacie
Aktualne ceny zboz w skupie
Pszenica 1600 zl/t + VAT
Zyto 1300 zl/t + VAT

50zł w dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Dokładnie Galan sie z Tobą zgadzam.

Natomiast trzeba, też wiedzieć że skupujący wykorzystają każdą sytuacje do sraczki u rolników. Mało kto pamięta, że od kilku lat zboże z UA mogło spokojnie do Polski wjeżdżać a nie zachwiało to naszym rynkiem. Tylko się straszy ludzi. Koniec końców jak ludzie nie rzucą się na skupy to któryś i tak musi cenę podnieść. 

Sorry miałem już to nie zaglądać bo swoje wszystko w kwietniu wywiozłem ale jakoś tak się przyzwyczaiłem 😛 

1 minutę temu, skywalker89 napisał:

Ciekawe ku rwa jak, chyba zniosą granice i będą taczkami napierd alać... przecież to minimum ze 150tys ton dziennie trzeba przerzucić, to fizycznie jest niemożliwe u nas!!

No dokładnie skąd tyle patelni się znajdzie i kto tam pojedzie?!  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1251

ale  w dłuzszym czasie to nie jest propaganda  i  zacznie brakowac i cena skoczy....


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
11 minut temu, melon10641 napisał:

I czym to przewiozą? 60siuntką i dwiema 4,5 tonówkami?? Dadzą Wołodii na flaszkę i pento kiełbasy i będzie śmigał dzień i noc...

A tak serio to serio łyknąłeś tą propagandę? Kolej to wąskie gardło a patelniami jest nie możliwe przewieść takich ilość w takim czasie co piszesz. I kto normalny pojedzie na UA ładować się do elewatorów jak mu w każdej chwili na łeb może spać pocisk? 

 

Po co jechać do UA oni już całe składy pociągów już ciągną do nas mam pole za stacją to widzę co się dzieje.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1251

w moim rejonie jeszcze jak bedzie 3-4 tygodnie suszy  to bedzie tragedia...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Ta pszenica rośnie na ukrainie, ale produkują ja niemcy ,holendrzy, dunczyki i inne narody. I ten korytarz przez Polskę to robi się dla nich, bo zainwestowane są miliony euro w tamtym rejonie, często finansowane kredytem. Jakoś w zachodniej UA, wojska rosyjskie nie zbombardowaly połączeń kolejowych czy drogowych prowadzących do Polski. Koleją idzie nie tylko uzbrojenie, teraz pójdą towary rolne. Putin jakby w 3 dniu wojny zbombardował wszystkie szlaki drogowe i kolejowe to wynik wojny byłby zupełnie inny. Taktyczny błąd wojska rosyjskiego czy po prostu były takie naciski Niemców aby nie psuć im biznesu, w zamian Niemcy nie chcieli palcem kiwnąć na ogłoszenie sankcji. Tu raczej nie ma przypadkowości.

  • Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1251
3 godziny temu, skywalker89 napisał:

A ja ich pier dole, gazuje i przysypuje z magazynu na magazyn przez separator, na jesieni będą prosić o konsumpcje

jakbym miał miejsce to bym zrobił dla jaj takj samo, te uje jaja se robia z rolnika z nawozami czy ŚOR, oczywiscie zadnej zmowy nie ma...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Propaganda działa , od rolnika na skupie słyszałem "panie trza sprzedać bo jak zacznie jechać z Ukrainy to cena spadnie" 

 

Ktoś wcześniej pisał że skupy mogą pomarzyć o ukraińskiej pszenicy , ja dodam do tego że nasz kraj może sobie pomarzyć o niej ,łapę na niej położyli raczej Niemcy , no ale propaganda skuteczna ...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
49 minut temu, Marl napisał:

Ta pszenica rośnie na ukrainie, ale produkują ja niemcy ,holendrzy, dunczyki i inne narody. I ten korytarz przez Polskę to robi się dla nich, bo zainwestowane są miliony euro w tamtym rejonie, często finansowane kredytem. Jakoś w zachodniej UA, wojska rosyjskie nie zbombardowaly połączeń kolejowych czy drogowych prowadzących do Polski. Koleją idzie nie tylko uzbrojenie, teraz pójdą towary rolne. Putin jakby w 3 dniu wojny zbombardował wszystkie szlaki drogowe i kolejowe to wynik wojny byłby zupełnie inny. Taktyczny błąd wojska rosyjskiego czy po prostu były takie naciski Niemców aby nie psuć im biznesu, w zamian Niemcy nie chcieli palcem kiwnąć na ogłoszenie sankcji. Tu raczej nie ma przypadkowości.

Dokładnie tak. 

A do reszty nie trzeba jechać na ukrainę po zboże bo ona czeka do odbioru już po naszej stronie granicy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824
56 minut temu, Marl napisał:

Ta pszenica rośnie na ukrainie, ale produkują ja niemcy ,holendrzy, dunczyki i inne narody. I ten korytarz przez Polskę to robi się dla nich, bo zainwestowane są miliony euro w tamtym rejonie, często finansowane kredytem. Jakoś w zachodniej UA, wojska rosyjskie nie zbombardowaly połączeń kolejowych czy drogowych prowadzących do Polski. Koleją idzie nie tylko uzbrojenie, teraz pójdą towary rolne. Putin jakby w 3 dniu wojny zbombardował wszystkie szlaki drogowe i kolejowe to wynik wojny byłby zupełnie inny. Taktyczny błąd wojska rosyjskiego czy po prostu były takie naciski Niemców aby nie psuć im biznesu, w zamian Niemcy nie chcieli palcem kiwnąć na ogłoszenie sankcji. Tu raczej nie ma przypadkowości.

Jak nie, 2 dni temu próbowali koło lwowa rozwalić tory.. 20km od naszej granicy.. ruski nie jest głupi, prędzej czy później to rozpier doli żeby nic nie wwozic i wywozic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Nie wiedziałem o tym ataku. Oczywiście masz racje, była pierwsza próba to i będzie kolejna... Aż do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2004

Miejmy nadzieję że przez przypadek trafia w tory bo coś nie bardzo kwapią się do tego. Poza tym wzrost cen jest Putinowi na rękę bo na pewno pcha zboże w świat tak jak gaz i ropę do Niemiec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
33 minuty temu, skywalker89 napisał:

Jak nie, 2 dni temu próbowali koło lwowa rozwalić tory.. 20km od naszej granicy.. ruski nie jest głupi, prędzej czy później to rozpier doli żeby nic nie wwozic i wywozic 

Mało prawdopodobne bo przeważnie to są spółki[jak gospodarstwo niedaleko mnie] duńsko-polsko-ukraińsko-rosyjskie i obecnie funkcjonują prawie normalnie, pszenica konsump 1750 netto , spadek z 1800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Pszenicy w tym sezonie napewno nie zabraknie, a co dalej wielka niewiadoma obecnie 1830 netto wywoże, połowa sprzedana , z resztą czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojciech1991    13

Gdzie płacą po 1830 zł/netto? U mnie max 1750 zł/ netto. Za moją 73,9 gęstości proponują 1720 zł/ netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    314

Cena u Kapki w dół z 1650 na 1600 netto za konsumpcję. Dziś taki sms przyszedł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    162

Miwigos pewnie do Chemirolu sprzedaje albo do młyna gdzieś w okolicy Wągrowca... Tak mi się wydaje.

W okolicy 50 złotych w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo1986    33
51 minut temu, Wojciech1991 napisał:

Gdzie płacą po 1830 zł/netto? U mnie max 1750 zł/ netto. Za moją 73,9 gęstości proponują 1720 zł/ netto.

W centrum na kontrakt z odbiorem w ciągu miesiąca za 76 gęstości to norma była ale tylko przez 3 dni o cena spadła... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeden dzień spadków na giełdzie i już nasi lecą z obniżkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
4 godziny temu, Damianek20 napisał:

Miejmy nadzieję że przez przypadek trafia w tory bo coś nie bardzo kwapią się do tego. Poza tym wzrost cen jest Putinowi na rękę bo na pewno pcha zboże w świat tak jak gaz i ropę do Niemiec 

Torów nikt nie ruszy. Chinole trzymają na tym łapę

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439
12 minut temu, Przemo1986 napisał:

73, 9 to pasza 

Z gorszej mąke robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj