Polecane posty

toorano    180

rzepak leję już 3 raz w tym roku (zacząłem koniec marca), jutro zaczynam 2 raz lać pszenicę

takiej suszy w wielkopolsce dawno nie było, w okolicy kto ma deszczownię to leje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

w wlkp to już 5 rok z rzędu jest mega susza, a w bieżącym największa;

opady u mnie:

20.02 - 4mm

cały marzec 0mm

6.04-15.04 - 33mm

od 15.04  do dzisiaj, czyli cały miesiąc ZERO 

37mm przez prawie trzy miesiące i prognozy nie zapowiadają opadów; nie mam pojęcia jakim cudem te rośliny jeszcze żyją

od pięciu lat mówimy, że mamy największą suszę w historii a każdy kolejny rok pokazuje, że może być gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

styczeń 38 mm

luty 55 mm

marzec 2 mm

kwiecień 31,5 mm

maj 1 mm

Jacek czyli masz warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
2 godziny temu, nie napisał:

w wlkp to już 5 rok z rzędu jest mega susza, a w bieżącym największa;

opady u mnie:

20.02 - 4mm

cały marzec 0mm

6.04-15.04 - 33mm

od 15.04  do dzisiaj, czyli cały miesiąc ZERO 

37mm przez prawie trzy miesiące i prognozy nie zapowiadają opadów; nie mam pojęcia jakim cudem te rośliny jeszcze żyją

od pięciu lat mówimy, że mamy największą suszę w historii a każdy kolejny rok pokazuje, że może być gorzej

U nas przez 3 miesiące 4 mm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, saturn12345 napisał:

Na tym forum wymieniajmy się informacjami o cenach zboża a nie polityką !!!!!!!!!!!!!!!!!

Akurat to nie plotka tylko osobiste przemyślenie bo weź sobie na logikę ile wytrzymasz przy takich przełożeniach zboże a komponenty do jego produkcji. 

Jasina metelin 1500 zł pszenica . 980 jęczmień .

Werbkowice kot 1500 zł jęczmień 1480 , rzepak 4900, kukurydza 1150. Podobno na wadze u Kota pracuje były właściciel upadłego po sąsiedzku młyna który zalega ludziom za zboże .

Hrubieszów Grabowiecka 1610-1680 pszenica .

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
rino napisał:

2 godziny temu, nie napisał:

w wlkp to już 5 rok z rzędu jest mega susza, a w bieżącym największa;

opady u mnie:

20.02 - 4mm

cały marzec 0mm

6.04-15.04 - 33mm

od 15.04  do dzisiaj, czyli cały miesiąc ZERO 

37mm przez prawie trzy miesiące i prognozy nie zapowiadają opadów; nie mam pojęcia jakim cudem te rośliny jeszcze żyją

od pięciu lat mówimy, że mamy największą suszę w historii a każdy kolejny rok pokazuje, że może być gorzej

U nas przez 3 miesiące 4 mm 

Gdzie jest "u nas"?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681
2 godziny temu, miwigos napisał:

styczeń 38 mm

luty 55 mm

marzec 2 mm

kwiecień 31,5 mm

maj 1 mm

Jacek czyli masz warzywa

Tak, mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830
4 godziny temu, toorano napisał:

rzepak leję już 3 raz w tym roku (zacząłem koniec marca), jutro zaczynam 2 raz lać pszenicę

takiej suszy w wielkopolsce dawno nie było, w okolicy kto ma deszczownię to leje

To podlewanie wasze powinni mocno utemperować bo kiedyś dzieci/wnuki wasze będą płakać.. już jest sucho to ciagnijcie jeszcze z głębszych warstw to kiedyś będą szukać wody do picia... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Akurat woda głębinowa u mnie to woda niezdatna do picia, zbyt dużo żelaza i paru pierwiastków... poza tym są rejony w Pl gdzie pada i to aż nadto, a są takie gdzie jest deficyt i to znaczny (wlkp) i tu trzeba wodę uzupełnić. Poza tym nie bój się ta woda nie zginie. Czesc wsiaknie czesc pobiara rosliny czesc odparuje i spadnie za jakis czas w innym miejscu na swiecie. Jedyne co jest nie teges to lanie w słońcu w temp 30 stopni to faktycznie jest troche szkoda tej wody i roboty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34
20 godzin temu, Damianek20 napisał:

Myślę że już co mieli to kupili na kontrakty. Dlatego zrobili obniżkę żeby zmusić ludzi. A rządy jak zechcą to wpłyną na raporty i zaraz będzie że gdzieś tam rekord a gdzieś w miarę się urodzi. Chyba że zechcą celowo tak wy***ać ceny żeby nie było ludzi ma nic stać. 

Zresztą popatrz przy wyborach u nas i w Brukseli ciągle ci sami prowadzą destrukcyjną politykę a rolnicy nic z tym nie robią. 

No tak najlepiej nic nie mówić tylko potulnie oddać zboże tanio, kupić nawóz drogo, pójść zagłosować w wyborach. Na tym forum też panuje cenzura wypowiedzi wystarczy że któremuś z moderatorów nie spodoba się pogląd jaki ktoś reprezentuje i ciach cenzura postów na kilka miesięcy, miałem to niedawno.

Dziwisz się, jak kultury zero? Wyzywać kogoś od śmieci i gorzej a wolność wypowiedzi to dwie różne sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    82

w sobotę sprzedane ostatnie 25 ton pszenicy po 1650 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
7 minut temu, LukaszBONQ napisał:

Dziwisz się, jak kultury zero? Wyzywać kogoś od śmieci i gorzej a wolność wypowiedzi to dwie różne sprawy

🤣 Rozbawiłeś mnie do łez. Jak jestes dymany bez mydła to pośrednicy i politycy mają kulturę ale jak nazwaz rzeczy po imieniu to zero kultury 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
10 godzin temu, danielhaker napisał:

Gdzie jest "u nas"?

Kujawsko pomorskie powiat brodnicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
Napisano (edytowany)

Rosja tez spodziewała się przejęcia Ukrainy w dwa dni.. 🙃

Giełda ponad 5% w górę. Idzie ostro. 

Edytowano przez tobago
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercik9894    32
12 minut temu, Damianek20 napisał:

Rosja spodziewa się rekordów w zbiorze pszenicy właśnie farmer ogłosił 

Na moje oko to wszystko się zgadza, bo liczą  to razem ze zbożem z UA.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
40 minut temu, tobago napisał:

Rosja tez spodziewała się przejęcia Ukrainy w dwa dni.. 🙃

Giełda ponad 5% w górę. Idzie ostro. 

Jaka cena na nowe zbiory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
49 minut temu, bercik9894 napisał:

Na moje oko to wszystko się zgadza, bo liczą  to razem ze zbożem z UA.

Całkiem możliwe, bo tamta część najlepsze ziemię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj