Polecane posty

Damianek20    2020
5 minut temu, jahooo napisał:

Na pewno nie kupili tyle, ile potrzebują, poza tym sianie paniki się nie powiodło, w zboże z Ukrainy nikt nie wierzy. Obrót robią ci, co dają cenę około 1700 za pszenicę, ci, co płaca po 1550 kupują resztki. Koniec maja i czerwiec zapowiada sie ciekawie.

Jaszcz pol zasypany info od jednego z użytkowników tego forum bo woził . Zobaczymy jak będzie ja na razie resztę trzymam boje się tylko że po żniwach i na nowy sezon mogą tutaj stłamsić cenę .

6 minut temu, tommy66692 napisał:

We Francji i Niemczech straszna susza już zaczynają nawadniac a to oznacza że tanio nie będzie 

Żeby nie było tak że będziesz miał dużo kasy za zboże a nie będziesz mógł za nią dużo kupić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
55 minut temu, FarmerDyzio napisał:

radziłbym ostrożniej z takimi komentarzami.

Z jakimi ? 

Prawdę napisał , że jak obniżają ceny to wszyscy w okolicy , jeden przed drugiego nie wyglupi się zapłacić więcej niż 20zl drożej , wszyscy ta sama gadka , że zboża jest do oporu , że nakupili , żeby przywozić bo zaraz przestaną kupować. 

Na giełdach w górę ,na skupach w dół i milion tłumaczeń dla ciemnego chłopa że łaskę robią że kupują ! I jeszcze długi termin płatności , że musisz już sprzedawać żeby za miesiąc przy odrobinie szczęścia mieć kasę.

  Za to jak ty kupujesz środki do produkcji to na termin płatności masz odpowiednio drożej.

 

Ja niestety już ich dłużej nie przetrzymam , kasa potrzebna i trzeba uprzątać stodołę, dobrze że nie spanikowałem i nie sprzedałem w styczniu po 1250zl.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
46 minut temu, gustaww napisał:

Jak będzie kombinacja ze strony państwa  z nawozami, sztucznymi marżami i zasłanianiem się wojną, inflacją i covidem to naród będzie kombinował żeby te systemy ominąć. Co jak co ale Polak potrafi zamotać i obejść nie jedno prawo. Z kredytami też można sobie poradzić na wiele sposobów. Zaczną się fikcyjne upadłości, zwolnienia i wszyscy będą pracować na czarno a urząd pracy odnotuje ogromny wzrost bezrobocia (zapomogi, mopsy). Karuzela się będzie nakręcać do momentu aż drukarka do PLN-nów się popsuje.

No ale co nakombinujesz z nawozami ? Skąd je weźmiesz taniej ? 

Zboże sprzedaż gdzie drożej ? Jak się skupy zmówia i cenę ustala od 1500-1600 i zawieziesz tam gdzie da 1600 i tyle a na giełdzie będzie przypuśćmy po 2 tys netto ale nikt od ciebie nie kupi. 

Z bankiem w jaki sposób chcesz obejść spłatę kredytu ? Bo tu jestem najbardziej ciekawy. Sprzętu na krechę nie sprzedaż po cichu bo w dowodzie wbity chyba że uprawowe. Pole hipoteka nie wiadomo czy bank nie przejmie jak zechcesz komuś taniej sprzedać na kwit a reszta pod stołem. Lepiej żeby nie trzeba było tak kombinować bo nie jeden może splajtować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    162
1 godzinę temu, Agrest napisał:

A ja grubo się zastanawiam czy to wrzesień nie będzie najlepszym momentem na sprzedaż .

Tak czy siak pewnie w połowie lipca będziemy mądrzejsi. 

Każdy wariant jest możliwy, w styczniu/lutym też większość zwątpiła, że cena z końca roku powróci, niektórzy zastanawiali się czy nie ładować i złapać te 1250-1300, bo cena leciała ostro. Na forach śmiali się Ci, co sprzedali po 1450 w grudniu, a nie wiedzieli, co będzie za 3 miesiące. Wojna zrobiła swoje. Wiecznie drożeć nie będzie, może być tak, że wszystkie kataklizmy i zawirowania spowodują, że giełda osiągnie max maxów we wrześniu i np wówczas cena będzie najlepsza, choćby do lutego/marca. Albo niech na przełomie roku nastąpi rozejm, wiemy, jak zareaguje giełda itd. Ciężko powiedzieć, może być po 1400, a może być i po 2800. Nikt tego chyba nie przewidzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

https://www.kaack-terminhandel.de/pl/euronext/pszenica

Ceny pszenicy na giełdach do maja 2023 roku przekraczają 400 euro. Więc w normalnych warunkach ceny w Polsce nie powinny spaść poniżej 1500 zł/t. Ale według mnie problemem będą nasze skupy, potencjalny import z Ukrainy i ewentualne zawirowania na rynku trzody chlewnej i drobiu. Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Jaszcz pol zasypany info od jednego z użytkowników tego forum bo woził . Zobaczymy jak będzie ja na razie resztę trzymam boje się tylko że po żniwach i na nowy sezon mogą tutaj stłamsić cenę .

Żeby nie było tak że będziesz miał dużo kasy za zboże a nie będziesz mógł za nią dużo kupić 

no to jest kolejny problem że co z tego że będzie choćby po te 2 tyś jak wszystko inne jeszcze bardziej zdrożeje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
47 minut temu, jan88 napisał:

no to jest kolejny problem że co z tego że będzie choćby po te 2 tyś jak wszystko inne jeszcze bardziej zdrożeje 

Otóż to. Nie wiadomo kiedy to wszystko załamia a na pewno załamia tylko kwestia kiedy. Bo w nieskończoność nie można dodrukować pieniędzy i nie można tłamsić gospodarki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

Ukraina na razie niech się martwi jak siebie wyżywią i odbudują

Ostatnio czytałem że Ukraina zużywa ok7-10 mln ton zboża , a teraz do wysłania mają ok 20 mln ton , to teoretycznie gdyby nic nie wysłali i z tym zbożem nic się nie stało , to na swoje potrzeby mają na 2-3 lata na życie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saturn12345    3
Napisano (edytowany)
18 minut temu, Damianek20 napisał:

Otóż to. Nie wiadomo kiedy to wszystko załamia a na pewno załamia tylko kwestia kiedy. Bo w nieskończoność nie można dodrukować pieniędzy i nie można tłamsić gospodarki 

Na tym forum wymieniajmy się informacjami o cenach zboża a nie polityką !!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowano przez saturn12345
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
1 godzinę temu, AdamKutno napisał:

  Wojna zrobiła swoje. Wiecznie drożeć nie będzie, może być tak, że wszystkie kataklizmy i zawirowania spowodują, że giełda osiągnie max maxów we wrześniu i np wówczas cena będzie najlepsza, choćby do lutego/marca. Albo niech na przełomie roku nastąpi rozejm, wiemy, jak zareaguje giełda itd. Ciężko powiedzieć, może być po 1400, a może być i po 2800. Nikt tego chyba nie przewidzi...

Ze względu nasuszę i wojnę zboża od razu nie przybędzie chyba że ludzi przez wojnę ubędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681
2 godziny temu, tommy66692 napisał:

We Francji i Niemczech straszna susza już zaczynają nawadniac a to oznacza że tanio nie będzie 

Zaczynają? U nas kto może to podlewa. Deszczownie chodzą pełną parą już blisko 2 tyg. Ja jutro skończę pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201
11 minut temu, saturn12345 napisał:

Na tym forum wymieniajmy się informacjami o cenach zboża a nie polityką !!!!!!!!!!!!!!!!!

A od czego zależą ceny zboża ? Jak chcesz mieć notowania to może podzwonić po firmach skupowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118
6 godzin temu, jacek1296 napisał:

Wczoraj gadałem ze znajomym handlarzem. Nie liczy na wielkie zakupy w żniwa, po pierwsze brak deszczu, po drugie w tym roku była zbyt wielka różnica w cenie w żniwa i choćby obecnie. Sprzeda tylko ten, co musi. Ci co byli wygodni w żniwa raczej też nie przywiozą. Kontrakt na nowe zbiory w same żniwa 1800. Obecna cena u niego 1700.

Gwarantuje Ci ze jesli w żniwa bedzie płacił po 1700 to go zasypią. Teoretycznie gdyby w żniwa miała byc np po 1700 nie oznacza ze po żniwach na jesieni,zime ,wiosne musi byc duzo wiecej bo to nie jest reguła. Dlaczego teraz sa kolejki na skupach? duzo ludzi myślalo życzeniowo i przetrzymało zboze bo czekali na dwójke z przodu  i sie nie doczekali. Sufit cenowy gdzies jest i może został juz osiagniety, po drugie cena moze byc trzymana za morde żeby utemperowac ceny żywnosci. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
6 minut temu, Mario81 napisał:

 cena moze byc trzymana za morde żeby utemperowac ceny żywnosci. 

Też tak myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

Najpierw to niech narośnie by było co sprzedać

Prognozy małooptymistyczne

Jak będzie ziarnko twarde w kłosie to można się ceną zainteresować

Bo teraz to można🏃🏻🏃🏻🏃🏻

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
6 godzin temu, jacek1296 napisał:

Wczoraj gadałem ze znajomym handlarzem. Nie liczy na wielkie zakupy w żniwa, po pierwsze brak deszczu, po drugie w tym roku była zbyt wielka różnica w cenie w żniwa i choćby obecnie. Sprzeda tylko ten, co musi. Ci co byli wygodni w żniwa raczej też nie przywiozą. Kontrakt na nowe zbiory w same żniwa 1800. Obecna cena u niego 1700.

Ja sprzedam a raczej wymienię za nawozy węgiel a reszta pójdzie w depozyt o ile brać będzie 30 kg. z tony potrącenia. Magazyn mam też w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
1 godzinę temu, jacek1296 napisał:

Zaczynają? U nas kto może to podlewa. Deszczownie chodzą pełną parą już blisko 2 tyg. Ja jutro skończę pszenicę.

A ile masz tej pszenicy i w jakiej odległości od domu(studni ) , i ile lejesz na pszenice litrów/m2 . ktoś tu pisał że podlewał czy chce podlewać rzepak , tylko przeciągnąć działko po rzepaku to raczej zniszczenia są w tym przejezdzie prawie 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saturn12345    3
1 godzinę temu, jahooo napisał:

A od czego zależą ceny zboża ? Jak chcesz mieć notowania to może podzwonić po firmach skupowych

Kolego, chyba wiesz, że cena oficjalna skupu a cena sprzedaży mogą się różnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681
41 minut temu, mysza103 napisał:

A ile masz tej pszenicy i w jakiej odległości od domu(studni ) , i ile lejesz na pszenice litrów/m2 . ktoś tu pisał że podlewał czy chce podlewać rzepak , tylko przeciągnąć działko po rzepaku to raczej zniszczenia są w tym przejezdzie prawie 100%

Leję ok. 30l/m2,  dwie studnie, 22ha, najdalszy fragment pola 2km od studni.

 

43 minuty temu, mysza103 napisał:

A ile masz tej pszenicy i w jakiej odległości od domu(studni ) , i ile lejesz na pszenice litrów/m2 . ktoś tu pisał że podlewał czy chce podlewać rzepak , tylko przeciągnąć działko po rzepaku to raczej zniszczenia są w tym przejezdzie prawie 100%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450

To przy takim podlaniu tych 22 ha trzeba wylać przeszło 6,5 miliona litrów wody , Opłacalne to jest finansowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już tu jeden pisał że nawóz bez vatu kupuje. O banku ci pisał nie będę ale ja mam pomysł ale pewnie nie każdy ma takie możliwości. Zobowiązań na sierpień nie mam , na marzec dopiero więc mogę trzymać wszystko do wiosny i choć w skali regionu jestem ziarenkiem to coraz więcej osób trzyma plony a skupy coraz mniej kupują w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

A lepiej mieć coś do zbioru, czy szykować talerzówkę? Tak na szybko: wyjdzie ok. 2500kwh + ok.650pln za wodę+ paliwo do ciągnika ( niech będzie 20l)+ praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Ile lat już podlewasz, w rzepak kwitnący też lejesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681
Napisano (edytowany)

Rzepak to dla mnie chwast i nie uprawiam go z 15lat. Ogólnie studnie mam też coś z 15lat, pszenicę leję po raz drugi, i tylko dlatego, że nie pada i ma nadal nie padać.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj