Polecane posty

Damianek20    2024
12 godzin temu, AdamKutno napisał:

To akurat prawda, hodowla miała sens, gdy pszenica była po 650, a rzepak po 1350...

Tylko że wtedy mleko czy opasy też były tańsze. Ogólnie hodowla to tak średnio się opłaca jak masz sprzęt i warunki kupione jeszcze sporo wcześniej to tam jako tako a dziś od nowa wystartować to chyba lepiej dać sobie siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
10 godzin temu, danielursus3p napisał:

Sprzedałeś choć z raz te zbiory? 😃

BUDUJCIE MAGAZYNY  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Po co skoro można oddać w depozyt 3 zł na miesiąc , a poza tym i tak teraz nas wydymali skupy na cenie a mimo to ludzie wiozą . Jak poli będzie po 4+ saletra to samo a zboże max po 1600 to zobaczymy czy te magazyny aż takie będą potrzebne. Sucho jak diabli robiłem pod kukurydzę to pług można urwać tak ciężko. Znając życie to będzie padać jak będzie trzeba zbierać zboże .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Wczoraj gadałem ze znajomym handlarzem. Nie liczy na wielkie zakupy w żniwa, po pierwsze brak deszczu, po drugie w tym roku była zbyt wielka różnica w cenie w żniwa i choćby obecnie. Sprzeda tylko ten, co musi. Ci co byli wygodni w żniwa raczej też nie przywiozą. Kontrakt na nowe zbiory w same żniwa 1800. Obecna cena u niego 1700.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W piątek kierowca mówił ze zawoził pszenice do młyna pzz kraków Niepołomice i dali 1600 brutto za konsumpcje a ja sprzedałem paszową po 1660 brutto  w żniwa spadnie pewnie do 1000 zł lub taniej , jak zaczną zwozić z Ukrainy to zaraz stanieje bo rząd bardziej dba o Ukraińców jak o swój kraj         

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jak wiesz że spadnie to rób teraz kontrakty z dobrą ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

A ja grubo się zastanawiam czy to wrzesień nie będzie najlepszym momentem na sprzedaż .

Tak czy siak pewnie w połowie lipca będziemy mądrzejsi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
31 minut temu, przybyslawice5211 napisał:

W piątek kierowca mówił ze zawoził pszenice do młyna pzz kraków Niepołomice i dali 1600 brutto za konsumpcje a ja sprzedałem paszową po 1660 brutto  w żniwa spadnie pewnie do 1000 zł lub taniej , jak zaczną zwozić z Ukrainy to zaraz stanieje bo rząd bardziej dba o Ukraińców jak o swój kraj         

nie ma szans by pszenica w żniwa była po 1000 zł, to jest nie realne,  ja obstawiam cenę około 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
2 minuty temu, jan88 napisał:

nie ma szans by pszenica w żniwa była po 1000 zł, to jest nie realne,  ja obstawiam cenę około 1500

Zależy jaka będzie zmowa cenowa skupów. W lubelskim na pewno będzie sporo tańsza. Jeszcze straszą paliwem po 9 zł bo trzeba kasę dla Ukraińców więc może być różnie. Zresztą teraz cena na giełdzie w górę w skupie w dół to nie powiedziane że będzie po żniwach drogo. Zwłaszcza że sporo ludzi kupiło drogie nawozy. Gość siał mi kukurydzę młody chłopaczek to już ledwo mówi, za tira polifoski 100 tys a jeszcze trzeba jemu tira saletry i ręce rozkłada bo ma inne kredyty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Zmowa cenowa jest już w tej chwili - znajdź skup, który zapłaci więcej niż 1550-1600 brutto za pszenicę w lubelskim, przy cenie na giełdzie i w portach ponad 1900

Czuję, że znów sobie handlarze strzelają w  kolano

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Jak to mówią życie.Jak się z kredytami przecholowało to tak jest.

Większość po jednym dobrym roku myślą że tak już zostanie a nie zawsze tak jest.

Moim zadaniem pszenica koło 1500 zł bedzie w żniwa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
8 minut temu, jahooo napisał:

Zmowa cenowa jest już w tej chwili - znajdź skup, który zapłaci więcej niż 1550-1600 brutto za pszenicę w lubelskim, przy cenie na giełdzie i w portach ponad 1900

Czuję, że znów sobie handlarze strzelają w  kolano

Wiedzą co robią bo rolnicy nabrali na termin spłaty sierpień , trzeba uj***ć na cenie sam , MINISTER ZACHĘCAŁ rolników na kredytowanie na sierpień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
9 minut temu, jahooo napisał:

Zmowa cenowa jest już w tej chwili - znajdź skup, który zapłaci więcej niż 1550-1600 brutto za pszenicę w lubelskim, przy cenie na giełdzie i w portach ponad 1900

Czuję, że znów sobie handlarze strzelają w  kolano

🤣 To teraz masz jeszcze 1600 a w żniwa jeszcze mniej może być. Sam Grabowiec potrafili się dogadać i nakupili obaj. Zawsze znajdą się ludzie co będą musieli sprzedać bo bank i codzienność ich do tego zmusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Niech robią tak dalej - nie będzie co w sierpniu kupowac. Przejedź się po polach i zobacz, jak wyglądają zboża bez nawozu.

Dziś uwalą rolników - jutro będą płacić kary za niewywiązanie się z kontraktów, bo w żniwa nie będzie co kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Już mówiłem jebać to dopiero nas będą jak trzeba. 

Sama cena węgla rozwali system. Podnoszą cenę na placu z dnia na dzień ze starych zapasów. Ten śmieć Kowalczyk i ta reszta k**ew skoro są tacy przejrzyści niech ujawnia po ile sprzedawany jest węgiel, nawóz i paliwo. Pewnie gałki by nam wypadły jak zobaczyli byśmy marzę .

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergi99    15
jahooo napisał:

Zmowa cenowa jest już w tej chwili - znajdź skup, który zapłaci więcej niż 1550-1600 brutto za pszenicę w lubelskim, przy cenie na giełdzie i w portach ponad 1900

Czuję, że znów sobie handlarze strzelają w  kolano

i jeszcze standardowy tekst na skupie "pszenice z Ukrainy to 1200zl kupujemy i nam na miejsce przywożą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Tak ? To popatrz na ceny paliwa w hurcie i na stacjach

ON i benzyna różnią się od siebie o kilka PLN, a na stacjach prawie 1PLN różnicy, a wspomnę tylko, że ceny na rynku dyktuje Orlen i Lotos

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak będzie kombinacja ze strony państwa  z nawozami, sztucznymi marżami i zasłanianiem się wojną, inflacją i covidem to naród będzie kombinował żeby te systemy ominąć. Co jak co ale Polak potrafi zamotać i obejść nie jedno prawo. Z kredytami też można sobie poradzić na wiele sposobów. Zaczną się fikcyjne upadłości, zwolnienia i wszyscy będą pracować na czarno a urząd pracy odnotuje ogromny wzrost bezrobocia (zapomogi, mopsy). Karuzela się będzie nakręcać do momentu aż drukarka do PLN-nów się popsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
23 minuty temu, jahooo napisał:

Niech robią tak dalej - nie będzie co w sierpniu kupowac. Przejedź się po polach i zobacz, jak wyglądają zboża bez nawozu.

Dziś uwalą rolników - jutro będą płacić kary za niewywiązanie się z kontraktów, bo w żniwa nie będzie co kupić.

Myślę że już co mieli to kupili na kontrakty. Dlatego zrobili obniżkę żeby zmusić ludzi. A rządy jak zechcą to wpłyną na raporty i zaraz będzie że gdzieś tam rekord a gdzieś w miarę się urodzi. Chyba że zechcą celowo tak wy***ać ceny żeby nie było ludzi ma nic stać. 

Zresztą popatrz przy wyborach u nas i w Brukseli ciągle ci sami prowadzą destrukcyjną politykę a rolnicy nic z tym nie robią. 

23 minuty temu, FarmerDyzio napisał:

radziłbym ostrożniej z takimi komentarzami.

No tak najlepiej nic nie mówić tylko potulnie oddać zboże tanio, kupić nawóz drogo, pójść zagłosować w wyborach. Na tym forum też panuje cenzura wypowiedzi wystarczy że któremuś z moderatorów nie spodoba się pogląd jaki ktoś reprezentuje i ciach cenzura postów na kilka miesięcy, miałem to niedawno.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Na pewno nie kupili tyle, ile potrzebują, poza tym sianie paniki się nie powiodło, w zboże z Ukrainy nikt nie wierzy. Obrót robią ci, co dają cenę około 1700 za pszenicę, ci, co płaca po 1550 kupują resztki. Koniec maja i czerwiec zapowiada sie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

We Francji i Niemczech straszna susza już zaczynają nawadniac a to oznacza że tanio nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

A poza tym czemu ja mam płacić za wszystko podwójnie w imię odbudowy Ukrainy ? Kto ją kocha to niech wpłaca na konto kasę i tyle. U nas nie ma na nic kasy a dla nich jest wszystko. 

Zresztą morawieckiemu wojna była by na rękę bo by zachowali stołki na długo. Do tego wprowadzili by regulowane ceny. Może i tak myślą nad wprowadzeniem. Nie bardzo tylko łapie o co chodzi z cenami żywca. Jak ten rolnik ma zarobić jak zboże jest drogie a świnia po 4 czy 5 zł. Jak wywala z gospodarki hodowlę to Ukraina bez problemu wyżywi Europę z pomocą Niemiec i Francji. A nasza gospodarka legnie w gruzach 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj