Polecane posty

marek1977    1308
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, VonVegans napisał:

Za bardzo ich tam nie szkodujcie😅 sąsiad pracuje u farmera co miał na Ukrainie 600 ha pszenicy.zajechali kosić a tam już słoma zabrana.

Napisałem prawdę i tyle ,aż komuś nie pasuje to jego problem, gdyby było odwrotnie to by się wszyscy na nas wypieli i koniec ,sama Unia by nas dojechała ,nie mówiąc o Ukrainie. Popołudniu Ampol przysłał cenę 1750 netto za pszenicę kons.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Stara pszenica do 1740 , nowa odbiór sierpień/ wrzesień przy białku 12,5- 1800 , więc do żniw musi podrożeć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

RRS młyn Frysztak 1500+VAT za pszenicę paszową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
21 godzin temu, marek1977 napisał:

Matiff 1930 ,ale u nas cisza ,oby Putin spalił zboże jak zapowiadał ,bo inaczej czarno widzę cenę, a Francję i Niemcy niech dotknie susza stulecia , tego serdecznie im życzę.

Bo  u  nas  przetwórcy i handlarze   przyzwyczaili  się  do  łatwej  kasy   robionej  na  plecach  rolników   ale  to  rolnicy  ich  tego  nauczyli  chociażby  sprzedażą zbóż  po taniości  w  żniwa  -   wielu  rolników  odrobiło lekcje  widząc  przyszłość  w  przechowywaniu plonów  , potrzeba  jeszcze  aby  rolnicy  byli  na tyle  silni   ( zjednoczeni )  żeby  rządzący   bali  się  psuć  krajowy  rynek  dzikim importem  ale  do  tego jeszcze  długa  droga

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
Napisano (edytowany)
57 minut temu, miwigos napisał:

Stara pszenica do 1740 , nowa odbiór sierpień/ wrzesień przy białku 12,5- 1800 , więc do żniw musi podrożeć

to dopiero cyrki, jeszcze tak chyba nie było żeby na żniwa można było podpisać wyższy kontrakt niż za stary towar na przednówku

jeśli taki kontrakt podpisują na sierpień to jaka będzie cena w żniwa? podobna albo nawet wyższa?

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Stara pszenica do 1740 , nowa odbiór sierpień/ wrzesień przy białku 12,5- 1800 , więc do żniw musi podrożeć

Jeśli tak jest faktycznie , to aż głupio sprzedawać teraz , tylko jeśli ktoś ma miejsce , i oczywiście nie jest mu ta kasa w tej chwili potrzebna , to aż się prosi żeby ją w tej chwili nie sprzedawać , tylko przytrzymać do po żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

tylko to jest jakieś dziwne, że wtedy będą więcej płacić jak towaru będzie pod dostatkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
18 minut temu, jan88 napisał:

tylko to jest jakieś dziwne, że wtedy będą więcej płacić jak towaru będzie pod dostatkiem 

Już  widzę  co by  się  działo  na  zachód  od  nas   gdyby   ceny  skupu  zbóż  w żniwa  nie  uwzględniły   tych  "nowoczesnych "   kosztów  produkcji  -  tylko  my  godziliśmy  się  potulnie  na to  że  nas  golili  w  żniwa  jak  chcieli  więc  nam  to  się  wydaje  dziwne 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
2 godziny temu, yaroslaw napisał:

Bo  u  nas  przetwórcy i handlarze   przyzwyczaili  się  do  łatwej  kasy   robionej  na  plecach  rolników   ale  to  rolnicy  ich  tego  nauczyli  chociażby  sprzedażą zbóż  po taniości  w  żniwa  -   wielu  rolników  odrobiło lekcje  widząc  przyszłość  w  przechowywaniu plonów  , potrzeba  jeszcze  aby  rolnicy  byli  na tyle  silni   ( zjednoczeni )  żeby  rządzący   bali  się  psuć  krajowy  rynek  dzikim importem  ale  do  tego jeszcze  długa  droga

Pytałem w firmie montującej silosy   jaki jest ruch w tym roku ? Pan mnie zaskoczył odpowiedzią że jest cienko , rolnicy dalej nie wiedza ze przechowywanie się opłaca !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
8 minut temu, Wicherek napisał:

Pytałem w firmie montującej silosy   jaki jest ruch w tym roku ? Pan mnie zaskoczył odpowiedzią że jest cienko , rolnicy dalej nie wiedza ze przechowywanie się opłaca !

Jak silosy podrożały pewnie drugie tyle hehe, ja tam stawiam następny i koszt duży ale myślę że się zwróci

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Nie wiem czy mniejszy miesiąc temu termin montażu był na koniec lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, robercikj100 napisał:

To co robią w tym naszym rządzie odnośnie pomocy ukraincom to wola o pomstę do nieba. 

Jak ku..... można być tak zapatrzonym na ta pomoc a nie widzieć jakie to będzie miało skutki dla naszych rolników. 

Niemcy, Francuzi, Węgrzy jakoś potrafią postawić swój interes nad interesy Ukraińców a my jak zwykle przed szereg i szabelką wymachiwać musimy

Jak Duda to ukraiński Żyd, morawiecki to też dobra k**wa kaczor zły na Putina że rozjebał jemu brata. Myślicie że oni się nami przejmują ? Podnieśli 3 krotnie nawozy a tutaj rzucili ochłap a niektórzy z tego forum liczą ile pieniędzy dostaną. Znając życie to pewnie co niektórzy wzięli jeszcze te k**wy ukraińskie pod dach. To teraz powiem wam ile ZUS daje na bachora ukraińskiego 1500 zł zapomogi. A frajerzy wzięli i muszą karmić zamawiać katering bo nie chcą byle czego jeść. Ale na biednego nie popadło gość jest klawiszem to go stać dołoży 🤣🤣. Te gnoje dostali pesel biorą zapomogę i wracają na Ukrainę. 

Edytowano przez Damianek20
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Nie mierz wszystkich jedną miarą , jedż do mariupola jak tam tak dobrze, a że ich za duzo w przyjeli to racja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023

Mariupol to nie cała Ukraina a do  pl przyjechali Ukraińcy z uściługa od granicy jest 6 km 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
4 minuty temu, miwigos napisał:

Nie mierz wszystkich jedną miarą , jedż do mariupola jak tam tak dobrze, a że ich za duzo w przyjeli to racja

A czy na pewno wiesz co się faktycznie dzieje w Mariupolu?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520
22 minuty temu, mano napisał:

A czy na pewno wiesz co się faktycznie dzieje w Mariupolu?

Nie oglądasz informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
53 minuty temu, Wicherek napisał:

Pytałem w firmie montującej silosy   jaki jest ruch w tym roku ? Pan mnie zaskoczył odpowiedzią że jest cienko , rolnicy dalej nie wiedza ze przechowywanie się opłaca !

Jakbyś chciał 4 x 100 to już Ci tego nie zrobią przed żniwami.

Znowu jest duże parcie na przechowywanie. Wystarczy że Putin umrze i wojsko się z Ukrainy wycofa. Surowce polecą na łeb tak samo zboża. Tak tylko mówię żebyście wszystkiego na jedną kartę nie stawiali. 

24 minuty temu, mano napisał:

A czy na pewno wiesz co się faktycznie dzieje w Mariupolu?

Chcesz mi powiedzieć że te filmiki z dronów pokazujące jak całe miasto jest zniszczone to jest render? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432

Teraz  nagle  jest  kasa  na  wszystko  dla  Upaińców   a   na  ratunek  naszych   chorych  dzieci   to  zrzutki  robiono  i  nakrętki  zbierano   -  jakoś  to  dziwne 

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439

Uk to  kraj jeszcze raz taki duży jak PL więc jest gdzie się schować . Zostali biedacy a bogaci na garnuszek PL

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
25 minut temu, miwigos napisał:

Nie oglądasz informacji

A ty z informacji czerpiesz wiedzę co faktycznie dzieje się na świecie? Gratuluje.

 

22 minuty temu, kibix napisał:

Chcesz mi powiedzieć że te filmiki z dronów pokazujące jak całe miasto jest zniszczone to jest render? 

Poniekąd tak , ale bardziej skupiam się na cywilach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759
4 godziny temu, miwigos napisał:

Stara pszenica do 1740 , nowa odbiór sierpień/ wrzesień przy białku 12,5- 1800 , więc do żniw musi podrożeć

Musisz to umrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
jan88 napisał:

57 minut temu, miwigos napisał:

Stara pszenica do 1740 , nowa odbiór sierpień/ wrzesień przy białku 12,5- 1800 , więc do żniw musi podrożeć

to dopiero cyrki, jeszcze tak chyba nie było żeby na żniwa można było podpisać wyższy kontrakt niż za stary towar na przednówku

jeśli taki kontrakt podpisują na sierpień to jaka będzie cena w żniwa? podobna albo nawet wyższa?

Nie koniecznie po wybuchu wojny można było pisać kontrakt na odbiór pszenicy koniec kwietnia początek maja 1900zł a teraz masz gdzieś taką cenę? bo max 1750 słyszałem więc 150zł w dół w zględem kontraktu


yaroslaw napisał:

21 godzin temu, marek1977 napisał:

Matiff 1930 ,ale u nas cisza ,oby Putin spalił zboże jak zapowiadał ,bo inaczej czarno widzę cenę, a Francję i Niemcy niech dotknie susza stulecia , tego serdecznie im życzę.

Bo  u  nas  przetwórcy i handlarze   przyzwyczaili  się  do  łatwej  kasy   robionej  na  plecach  rolników   ale  to  rolnicy  ich  tego  nauczyli  chociażby  sprzedażą zbóż  po taniości  w  żniwa  -   wielu  rolników  odrobiło lekcje  widząc  przyszłość  w  przechowywaniu plonów  , potrzeba  jeszcze  aby  rolnicy  byli  na tyle  silni   ( zjednoczeni )  żeby  rządzący   bali  się  psuć  krajowy  rynek  dzikim importem  ale  do  tego jeszcze  długa  droga

za słabi gracze jeszcze u nas są bo jakby mieli łeb i pieniądze to co za problem zaimportować po taniości jak wypychaja aby wypchać i załadować swoje pociągi i statki popsuć cenę w innych krajach i tym samym więcej zarobić niż u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj