Polecane posty

AdamKutno    165

Dziś kolega sprzedał po 1660 plus VAT, konsumpcja. Jutro Matif strzeli w górę, bo CBOT po godzinie 18 urósł 5 procent (publikacja danych). Teraz pytanie - przyjeżdża ta ukraińska pszenica? Bo cena jak na chwilę obecną przeciętna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38
6 godzin temu, Pawlak81 napisał:

Powiat żniński +50zł w tydzień:paszowka 1630-1650,konsumpcja 1720 ceny netto, ilości całosamochodowe.

Lechpol już od dobrych 2 tygodni płaci 1650 za paszowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305
Napisano (edytowany)

Matiff 1930 ,ale u nas cisza ,oby Putin spalił zboże jak zapowiadał ,bo inaczej czarno widzę cenę, a Francję i Niemcy niech dotknie susza stulecia , tego serdecznie im życzę.

Edytowano przez marek1977
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    165

Kolego, nie życz nikomu ognia w zbożu. Ale interesuje mnie czy ukraińska pszenica rzeczywiście przyjeżdża. Młyny są jakby totalnie niezainteresowane...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, marek1977 napisał:

Matiff 1930 ,ale u nas cisza ,oby Putin spalił zboże jak zapowiadał ,bo inaczej czarno widzę cenę, a Francję i Niemcy niech dotknie susza stulecia , tego serdecznie im życzę.

I plagi egipskie na sąsiada pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

@Sauter  sąsiadów mam dobrych to szkoda by było tych plag egipskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1755
7 godzin temu, AdamKutno napisał:

Kolego, nie życz nikomu ognia w zbożu. Ale interesuje mnie czy ukraińska pszenica rzeczywiście przyjeżdża. Młyny są jakby totalnie niezainteresowane...

Kukurydza to na milion% przychodzi bo Braciak cioteczny  wozi ja cały czas z Hrubieszowa do Gdańska. O pszenicy nic nie mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Kto jak płaci za pszenicę w okolice Piask LSW? Od kilku dni na Klimusin do Marcina ciągnikami wożą pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Cobot na dzień dobry 100 zł w górę już tak jak matif 1930zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    552
PAN88 napisał:

7 godzin temu, AdamKutno napisał:

Kolego, nie życz nikomu ognia w zbożu. Ale interesuje mnie czy ukraińska pszenica rzeczywiście przyjeżdża. Młyny są jakby totalnie niezainteresowane...

Kukurydza to na milion% przychodzi bo Braciak cioteczny  wozi ja cały czas z Hrubieszowa do Gdańska. O pszenicy nic nie mówił

już praktycznie od miesiąca na lhs kolejki tirów pustych po 20-30 w kolejce czeka na załadunek kukurydzy i pszenica też coś teraz zaczęła iść się lokalne skupy ja wykupiły ponoć po 1400 netto z Ukrainy idzie i puźniej dalej w Polskę po rynkowej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

to nie lokalne skupy tylko elewarr handluje z Ukrainą, lokalne skupy mogą tylko o tej pszenicy pomarzyć

przez to, że porty zawalone tranzytem z Ukrainy, nasz eksport na razie ma zadyszkę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
13 minut temu, kubamako66 napisał:

już praktycznie od miesiąca na lhs kolejki tirów pustych po 20-30 w kolejce czeka na załadunek kukurydzy i pszenica też coś teraz zaczęła iść się lokalne skupy ja wykupiły ponoć po 1400 netto z Ukrainy idzie i puźniej dalej w Polskę po rynkowej cenie

I już nie ważne czym tam i jakimi środkami pryskana?

Cenę w żniwa nam uyebią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    552
Andpol napisał:

13 minut temu, kubamako66 napisał:

już praktycznie od miesiąca na lhs kolejki tirów pustych po 20-30 w kolejce czeka na załadunek kukurydzy i pszenica też coś teraz zaczęła iść się lokalne skupy ja wykupiły ponoć po 1400 netto z Ukrainy idzie i puźniej dalej w Polskę po rynkowej cenie

I już nie ważne czym tam i jakimi środkami pryskana?

Cenę w żniwa nam uyebią.

i jak nic się nie zmieni to pszenica i rzepak ma iść przez Polske w żniwa z Ukrainy i pewnie część u nas zostanie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

To co robią w tym naszym rządzie odnośnie pomocy ukraincom to wola o pomstę do nieba. 

Jak ku..... można być tak zapatrzonym na ta pomoc a nie widzieć jakie to będzie miało skutki dla naszych rolników. 

Niemcy, Francuzi, Węgrzy jakoś potrafią postawić swój interes nad interesy Ukraińców a my jak zwykle przed szereg i szabelką wymachiwać musimy

  • Like 5
  • Thanks 4

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

w jakiej lokalizacji taka cena i gęstość musi być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Jak ktos chce mam pol jednostki Dericka zaprawianego Buteo z tamtego roku. Oddam po kosztach bo w tym roku nie bede sial rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
17 godzin temu, marek1977 napisał:

Matiff 1930 ,ale u nas cisza ,oby Putin spalił zboże jak zapowiadał ,bo inaczej czarno widzę cenę, a Francję i Niemcy niech dotknie susza stulecia , tego serdecznie im życzę.

Ja nie jestem super zwolennikiem Ukraińców ale ludzie głodu to my nikomu nie życzmy weź się chłopie rozpędz i baranka w ścianę 

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Głodu na ukrainie nie będzie, skoro chcą towary rolne wysyłać przez Polskę. To tylko partia PIS tak się o nich martwi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Za bardzo ich tam nie szkodujcie😅 sąsiad pracuje u farmera co miał na Ukrainie 600 ha pszenicy.zajechali kosić a tam już słoma zabrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
4 godziny temu, kubamako66 napisał:

i jak nic się nie zmieni to pszenica i rzepak ma iść przez Polske w żniwa z Ukrainy i pewnie część u nas zostanie

U nas nic  nie zostanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj