Polecane posty

PAN88    1755
Przed chwilą, danielursus3p napisał:

Do żaby coś wozisz teraz? 

Przejeżdżałem w piątek.

Cena 1300+VAT ostatnio byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

To żytko co kiedyś gadaliśmy mu sprzedałem po 1270, nie za bardzo było ale wzięli bez gadania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109

Znajomy sprzedał kombajn  wczoraj na Ukrainę. Pytał się tego Witaljego jak to jest u nich z tą wojna . Wojna jest na wschodzie a na reszcie Ukrainy normalnie wszystko. Zboże wszystko i tak koleją pchali czy pojedzie na port czy do Polski mu to jest obojętnie . Cena u niego na gospodarstwie pszenicy jest 1200zlotych 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1755

@Navara wojna jest na wschodzie bo tam jest przemysł i złoża . O tereny rolnicze nikt się nigdy nie bił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1755
1 godzinę temu, danielursus3p napisał:

To żytko co kiedyś gadaliśmy mu sprzedałem po 1270, nie za bardzo było ale wzięli bez gadania. 

Brutto?.

On z rolnikami lepiej gra niż z słupami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Brutto, jakiś czas temu. Musiałbym na fv zobaczyć kiedy dokładnie, bo nie pamiętam. Od @Karol6130 z okolicy mały młyn płacił po 1350 tylko że na worki chciał, 5 ton mu sprzedałem tydzień temu, jakby luzem chciał zabierać to by problemu nie było, na workowanie czasu brak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
1 minutę temu, danielursus3p napisał:

Brutto, jakiś czas temu. Musiałbym na fv zobaczyć kiedy dokładnie, bo nie pamiętam. Od @Karol6130 z okolicy mały młyn płacił po 1350 tylko że na worki chciał, 5 ton mu sprzedałem tydzień temu, jakby luzem chciał zabierać to by problemu nie było, na workowanie czasu brak. 

u Białego żyto niedawno po 1350 brutto

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Magazyny wyczyszczone, nie ma prawie nic.  Ze 2 tony pszenżyta dla kur i gołębi, i owsu mam może z 12 ton, to trzeba będzie dokupić na całe auto i gdzieś pognać. Owies jak płaci? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, galan99 napisał:

Ja nie martwię się o nich tylko że jak tam nie będzie to sam za ich utrzymanie zapłacisz i ja i inni wszystko kosztem naszym .

My już płacimy czy chcemy czy nie. Co oni dali do budżetu a trzeba wypłacać im renty 500+ itd. a sprzęt wojskowy a kasę na wojnę myślisz że nasze Żydki nie dają.

A przez te pier**lone sankcje co te jęczą będziemy mieli na jesieni dopiero wszystko drogie że się zadławimy . A Ukraińcy szybko zastąpią braki . Bo w końcu polska nie może sprzedać zboża do Egiptu tylko Ukraina .

Edytowano przez Damianek20
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1755
1 godzinę temu, Pafnucy napisał:

u Białego żyto niedawno po 1350 brutto

Stoczek Łukowski 1300 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Bardzo dużo jest zasiewów Kuku i Soi ceny zachęciły do takich zasiewów .

Pszenice też są  ładne wody nie braknie tylko aby były opady czerwiec i nie było żaru z nieba przy nalewaniu ziarna w pszenicy to nie będzie źle .

49 minut temu, Damianek20 napisał:

My już płacimy czy chcemy czy nie. Co oni dali do budżetu a trzeba wypłacać im renty 500+ itd. a sprzęt wojskowy a kasę na wojnę myślisz że nasze Żydki nie dają.

A przez te pier**lone sankcje co te jęczą będziemy mieli na jesieni dopiero wszystko drogie że się zadławimy . A Ukraińcy szybko zastąpią braki . Bo w końcu polska nie może sprzedać zboża do Egiptu tylko Ukraina .

Rosja i Chiny i Ameryka toczą wojnę gospodarczą .

Rosja nałożyła sankcje odwetowe wiec końca nie widać walk .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7353
1 godzinę temu, danielursus3p napisał:

Brutto, jakiś czas temu. Musiałbym na fv zobaczyć kiedy dokładnie, bo nie pamiętam. Od @Karol6130 z okolicy mały młyn płacił po 1350 tylko że na worki chciał, 5 ton mu sprzedałem tydzień temu, jakby luzem chciał zabierać to by problemu nie było, na workowanie czasu brak. 

Przed Orlenem? 

Jd za(bruzdą) jeździ? 

Kukurydza jednak w dużej ilości się opłaciła widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Wó,ik. Z W.. sk

Ja nic nie wiem, przybity do łóżka leżałem spory czas, coś słyszałem że jakiś taki duży 7r chyba, ale nie wiem nic, nie miałem kontaktu z naszym sąsiadem dłuższy czas.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Bardzo dużo jest zasiewów Kuku i Soi ceny zachęciły do takich zasiewów .

Pszenice też są  ładne wody nie braknie tylko aby były opady czerwiec i nie było żaru z nieba przy nalewaniu ziarna w pszenicy to nie będzie źle .

Rosja i Chiny i Ameryka toczą wojnę gospodarczą .

Rosja nałożyła sankcje odwetowe wiec końca nie widać walk .

Niby tak ale czysto teoretycznie można zrobić kilka dobrych raportów o kondycji zasiewów w USA i Argentynie i już zboże w dół a cena nawozów no sorry powiedzą ale gaz drogi nawozy drogie to trudno. Po żniwach tona saletry była rownowarta 1,8 t zboża a dzisiaj 🤷 

Basfoliar 20 l kosztował 145 zł a dzisiaj 280 zł 

Trochę umiarkowanym jestem optymistą nawet jak pszenica będzie po 1600 to npk jest po 3600 zł a jak zboże spadnie a nawozy nie i co wtedy ??? Ktoś w ogóle zadawał sobie to pytanie czy bierze to pod uwagę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

A Ty z konia spadłeś? Morawiecki wyraźnie mówił, że po żniwach zboże będzie tańsze bo dopłaty rolnik dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W czasie skupu w żniwa jakie będzie? Wtedy będzie najtansze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    428
22 minuty temu, Damianek20 napisał:

 

Basfoliar 20 l kosztował 145 zł a dzisiaj 280 zł 

 

to nic  w porównaniu do  raundupu   , dwa  lata  temu  205 zł za 20 litrów  rok  temu  315   a  tydzień  temu  za 20 litrów  775 zł  i tylko  dlatego  że  starych  zapasów   bo świeży  już  po  tysiaku  poleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
2 godziny temu, yaroslaw napisał:

to nic  w porównaniu do  raundupu   , dwa  lata  temu  205 zł za 20 litrów  rok  temu  315   a  tydzień  temu  za 20 litrów  775 zł  i tylko  dlatego  że  starych  zapasów   bo świeży  już  po  tysiaku  poleci

Jeżeli chodzi o roundap to ja nie w temacie, ale zatkało mnie z cena 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Ktoś coś czemu pszenica zjechała na 390euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdzieś jest przecież sufit. oj głowa będzie bolała 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    428
46 minut temu, koniu napisał:

Ktoś coś czemu pszenica zjechała na 390euro?

Skoro  marchewka  nie  zachęcała   no  to  trzeba  postraszyć  kijem   ,  nie  od  dziś  wiadomo  że  jak  cena  rośnie  to  jest  czekanie  na  kolejne  wzrosty   a gwałtowny  spadek  wywołuje  sraczkę   i  wyprzedaż  towaru 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj