Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GRZES1545    8966
1 minutę temu, Rolnik1973 napisał:

To będziem drogo sprzedawać👍🏻

O za poradzieckich nie ma co sie kłopotać.

Bankrutują ci co gadają kto sie nie rozwija ten się cofa.

Kto kożysta z tego co ma nie zginie.

Dla niektórych to przysłowie będzie ,,kto się  chciał rozwijać to się zwija" 😑

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

USDA confirms the sale of 1,020,000 tonnes of U.S. #corn to #China. 680kt is for 21/22 and 340kt is for 22/23.

That is the second sale of U.S. corn to China since May 2021. First one was a week ago.

Chińczycy ruszyli na zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Gimbusy wiedzieli komunę co najwięcej  drą japę jak to źle im teraz .

Ciekawie będzie w żniwa jak stawka za pszenicę będzie ? .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, BENNY82 napisał:

To chyba masz niedaleko do ich punktu odbioru. Jak wysyłasz tira kilkaset km to już nie jest tak różowo np parametry nie trzymają to robak itp. i masz dwie opcje sprzedajesz po takiej cenie jak masz u siebie albo powrót na twój koszt. Nie jeden się przejechał....

Jak się zapytałem kiedyś przedstawiciela agroloku, od którego czasem coś kupię o sprzedaż pszenicy ich firmie to po prostu odradził. Powiedział o tych potrąceniach. Po prostu wiedział, że jak się chłop, z ktorym handluje wk..wi na agrolok, to potem on już nic mu nie sprzeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030
26 minut temu, galan99 napisał:

Gimbusy wiedzieli komunę co najwięcej  drą japę jak to źle im teraz .

Ciekawie będzie w żniwa jak stawka za pszenicę będzie ? .

Powiem Ci - zadajesz głupie pytanie  ! stawka będzie jak zwykle głodowa  !  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
Przed chwilą, Wicherek napisał:

stawka będzie jak zwykle głodowa  !  

dla ciebie każda stawka jest głodowa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
9 minut temu, Wicherek napisał:

Powiem Ci - zadajesz głupie pytanie  ! stawka będzie jak zwykle głodowa  !  

To nie są głupie pytania .

Bo bardzo wiele gospodarstw nabrało na krechę nawozy , opryski na sierpień spłata  i będą sprzedawać pszenicę koszta wysokie a zapłata mała .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

Trzeba cenić i szanować własną pracę  ! i nie dawać się robić w uja  !

8 minut temu, witejus napisał:

dla ciebie każda stawka jest głodowa

 

1 minutę temu, galan99 napisał:

To nie są głupie pytania .

Bo bardzo wiele gospodarstw nabrało na krechę nawozy , opryski na sierpień spłat i będą sprzedawać pszenicę koszta wysokie a zapłata mała .

 A na Grudzień nie mogli brać   ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Raczej nie 6 miesięcy  to maks .

Nawet sam minister powiadał żeby tak brali do sierpnia na krechę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
23 minuty temu, galan99 napisał:

To nie są głupie pytania .

Bo bardzo wiele gospodarstw nabrało na krechę nawozy , opryski na sierpień spłata  i będą sprzedawać pszenicę koszta wysokie a zapłata mała .

I znowu rolnicy po d*pie dostaną bo pszenica w żniwa nie b.tak wysoka jak jest teraz i każdy b.kupował jak najtaniej się da.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    428
36 minut temu, Andpol napisał:

I znowu rolnicy po d*pie dostaną bo pszenica w żniwa nie b.tak wysoka jak jest teraz i każdy b.kupował jak najtaniej się da.

Rolnicy  często  sami  d*pę nadstawiają  - biorą  kredyty do końca sierpnia  i potem  płaczą  że muszą  zboże  w  żniwa sprzedać żeby  kredyt spłacić  a  cena  niska  . Sąsiad  to  przerabiał  w ubiegłym  roku  , zboże  sprzedał  w  żniwa  na  spłatę  kredytu  , kukurydzę  sprzedał  bo  był  problem  żeby  ktoś  wysuszył   a  jak  kasa  przyszła  to  nawozy  drogie  już  były  więc  czekał może  stanieją a  one  drożały   więc  teraz  część kupił  a  część wziął  na  termin  i  pewnie  znowu będzie  w żniwa  musiał  zboże  sprzedać  żeby  za  nawozy  zapłacić  i  tak  w  koło Macieju

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
2 godziny temu, galan99 napisał:

W Moich stronach tego roku 600 zł a było zeszłego 480 zł .

Ale bym chciał żeby u mnie taka cena była 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
12 minut temu, alfa napisał:

Ale bym chciał żeby u mnie taka cena była 

W sensie, że te są niskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131
yaroslaw napisał:

36 minut temu, Andpol napisał:

I znowu rolnicy po d*pie dostaną bo pszenica w żniwa nie b.tak wysoka jak jest teraz i każdy b.kupował jak najtaniej się da.

Rolnicy  często  sami  d*pę nadstawiają  - biorą  kredyty do końca sierpnia  i potem  płaczą  że muszą  zboże  w  żniwa sprzedać żeby  kredyt spłacić  a  cena  niska  . Sąsiad  to  przerabiał  w ubiegłym  roku  , zboże  sprzedał  w  żniwa  na  spłatę  kredytu  , kukurydzę  sprzedał  bo  był  problem  żeby  ktoś  wysuszył   a  jak  kasa  przyszła  to  nawozy  drogie  już  były  więc  czekał może  stanieją a  one  drożały   więc  teraz  część kupił  a  część wziął  na  termin  i  pewnie  znowu będzie  w żniwa  musiał  zboże  sprzedać  żeby  za  nawozy  zapłacić  i  tak  w  koło Macieju

banki takich ludzi to szanują xd

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
1 godzinę temu, Roxer napisał:

W sensie, że te są niskie?

Odrazu kupiłbym nowy kombajn a tak waham się bo cena wysoka a za usługę u mnie tanio 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
alfa napisał:

2 godziny temu, galan99 napisał:

W Moich stronach tego roku 600 zł a było zeszłego 480 zł .

Ale bym chciał żeby u mnie taka cena była 

Mówicie o cenie koszenia zboża? W świętokrzyskim rok temu ja wyceniałem na 400 zl/ha, koledzy 450zl/ha. I krzywili się ludzie. To teraz kto zapłaci 600zl/ha? Działki małe, średnia to 1 ha uprawy. A zdarza się, że trzeba skosić i 20 arów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

też bym chciał trzymać pół bańki na koncie ale czy warto kiedy oprocentowanie na lokacie mniejsze od inflacji 

39 minut temu, alfa napisał:

Odrazu kupiłbym nowy kombajn a tak waham się bo cena wysoka a za usługę u mnie tanio 

Ciekawe kto trzyma pół bańki na koncie albo w domu w skarpecie , też bym chciał mieć takie oszczędności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co to dziś pół bańki raptem 100t rzepaku

  • Like 2
  • Thanks 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
38 minut temu, Marl napisał:

Mówicie o cenie koszenia zboża? W świętokrzyskim rok temu ja wyceniałem na 400 zl/ha, koledzy 450zl/ha. I krzywili się ludzie. To teraz kto zapłaci 600zl/ha? Działki małe, średnia to 1 ha uprawy. A zdarza się, że trzeba skosić i 20 arów :/

Jak będziesz kupował drogie nawozy nie będziesz się krzywił ale nikt ci nie obniży ceny i kupisz .

Tak samo ci co się krzywili zapłacą 600 zł najwyżej nie wykoszą bo nikt nie będzie dokładał chyba że jesteś jak MOPS .

CENA PSZENICY W ŻNIWA NIE JEDNE  ZRUJNUJE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
59 minut temu, lassie napisał:

też bym chciał trzymać pół bańki na koncie ale czy warto kiedy oprocentowanie na lokacie mniejsze od inflacji 

Ciekawe kto trzyma pół bańki na koncie albo w domu w skarpecie , też bym chciał mieć takie oszczędności 

Wydać się do zera to też słabo trzeba kasę trzymać ale mam chęć na kombajn 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj