Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wicherek    4055
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308
1 godzinę temu, rino napisał:

Zacznijcie gadać na temat a nie pieprzenie o polityce, handlował ktoś z firmą Polish agro k Bydgoszczy. Bo mnie trochę dziwi bo cenę mają o 200 zł wyższa niż okoliczne przetwórnie, a z tego co jest napisane na ich stronie to oni nie przetwarzają zbóż tylko handel🤔

Nie znam firmy ,ale  jeśli sprzedaję w nieznane to kasa, do ręki na wadze ,albo szybki przelew i dopiero auto rusza.Raz miałem tylko przypadek ,że kierowca miał mieć kasę ,a nie miał , przelew też w godzinę nie pszyszedł ,no to kiprowanie na posadzkę i odjazd.Sąsiad natomiast dodatkowo jeszcze fotkuje auto i naczepę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Polska zbuduje suchy port na granicy z Ukrainą?

Według doniesień medialnych, Polska chce pomóc Ukrainie sprzedawać produkty rolne. Eksport m.in. zbóż jest mocno utrudniony, bo ukraińskie porty są zajęte lub blokowane przez Rosjan. Deklaracja budowy suchego portu miała paść na spotkaniu ministra Henryka Kowalczyka z ukraińskim szefem resortu rolnictwa.

- Polska pracuje nad stworzeniem suchego portu na granicy z Ukrainą w celu zwiększenia możliwości eksportu ukraińskich produktów rolnych – czytamy w serwisie informacyjny spidersweb.pl, który powołuje się na ukraiński portal censor.net. Według tych doniesień, informację taką miał przekazać wicepremier i minister rolnictwa, Henryk Kowalczyk, podczas internetowego spotkania z ministrem polityki rolnej i żywnościowej Ukrainy Mykołą Solskim. - Polska pracuje obecnie nad utworzeniem suchego portu na granicy, aby zwiększyć możliwości eksportu ukraińskich produktów rolnych, w szczególności do krajów trzecich –miał powiedzieć Kowalczyk cytowany przez censor.net.

Suchy port to obiekt bez dostępu do wody (w odróżnieniu od portu wodnego), połączony bezpośrednio z portem wodnym koleją, ewentualnie drogą. Ładunki z suchego portu transportowane są w głąb lądu. W przypadku Polski mogą one trafiać do terminali przeładunkowych w Szczecinie czy Gdańsku.

Maksymalne uproszczenie wszelkich procedur

Zbrojna napaść Federacji Rosyjskiej 24 lutego 2022 r. postawiła Ukrainę w bardzo trudnej sytuacji społecznej i gospodarczej. Jak głosi komunikat ministerstwa rolnictwa, podczas rozmowy z Henrykiem Kowalczykiem, minister Solskij opisał wyzwania stojące obecnie przed ukraińskim sektorem rolnym, związane m.in. z rosyjską blokadą ukraińskich portów morskich, przez które przed wojną odbywał się transport zbóż czy problemy z dostępnością środków produkcji niezbędnych do wiosennych prac polowych.

Minister Solskij wyraził wdzięczność za wsparcie okazywane zarówno przez władze Polski, jak i polskich obywateli w tym trudnym dla Ukrainy czasie. Szef polskiego resortu rolnictwa zapewnił ministra Solskiego, że Ukraina może liczyć na polskie wsparcie. Stwierdził, że w trosce o zagwarantowanie bezpieczeństwa żywnościowego w obecnej sytuacji należy dążyć do maksymalnego uproszczenia wszelkich procedur dotyczących przewozu towarów przez granicę polsko-ukraińską na zasadzie wzajemności. Ponadto zwrócił uwagę, że strona polska już usprawniła odprawę ukraińskich towarów rolno-spożywczych na granicy między naszymi krajami. Strona ukraińska liczy również na wsparcie w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego ze strony UE, a także państw członkowskich UE.

Polska będzie wspierać Ukrainę we wszystkim co to ma być ? .

Edytowano przez galan99
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
1 godzinę temu, gomez181 napisał:

Matif +5

Już 7 aż dziwne przy piątku zawsze były spadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
32 minuty temu, galan99 napisał:

Polska będzie wspierać Ukrainę we wszystkim co to ma być ? .

Co taki zdziwiony, nie widzisz co się dzieje?

1 godzinę temu, Wicherek napisał:

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-fao-swiatowe-ceny-zywnosci-na-rekordowym-poziomie-przez-wojn,nId,5947318

To teraz handlarze będą rżnąć chłopów ze śpiewką    - jest tanio bo Ukraina nas zawala pszenicą  !

Jak co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
2 minuty temu, witejus napisał:

Co taki zdziwiony, nie widzisz co się dzieje?

Jak co roku.

Tym razem trąca prawdopodobieństwem jeżeli taki port powstanie to wschód południe pewnie i wschodnie południowe centrum ceny będzie miało po psie. Ellewatory nie będą brały albo będą miały ceny po uju. Tak jak do tej pory było to na niewielką skalę to taki port namiesza . Trzeba się przebranżowić albo w ekologię iść ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
12 minut temu, BENNY82 napisał:

albo w ekologię iść ...

Ukraińskie i za ekologiczne będzie robić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

RADZE odrobić lekcje z histori jak to holandia Polskie dymała na zbożu  wieki temu to był pierwszy handel królów polskich , wiec jak się da zarobic na ukrainskim zbożu to warto to robić .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3519
43 minuty temu, tom1985 napisał:

Już 7 aż dziwne przy piątku zawsze były spadki

Poczekajmy do 19

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    497
driver24 napisał:

Jeżeli odpowiadają Ci ceny i takie realia gospodarcze to szczerze gratuluję i życzę dalszego rozwoju. 

Żeby nam tylko nie zbankrutowały te Azoty, bo nie będzie gdzie nawozu kupić. 

Niesprytny jesteś, czy zagorzały pisowiec... ? Napisałem cenę (bo de facto jest to temat o cenach pszenicy) i jako ciekawostkę, termin płatności. Czy ku.wa gdzieś jest napisane że SPRZEDAŁEM ???? Nikt z okolicy tam nie wozi ziarna, a gostek ciągnie od Pepików pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Lokalny skup sam się chyba gubi 😂

Przedwczoraj 1600 , wczoraj obniżka na 1500 a dziś kolejna aktualizacja z opisem , że nie mają miejsca i wstrzymują skup do wtorku :(zdjęcie)

Kowalczyk nie wiem ile płaci ale wiozą sporo w tym tygodniu i sypią na plac pod chmurką.

Screenshot_20220408-173444.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759
29 minut temu, boogie7 napisał:

Niesprytny jesteś, czy zagorzały pisowiec... ? Napisałem cenę (bo de facto jest to temat o cenach pszenicy) i jako ciekawostkę, termin płatności. Czy ku.wa gdzieś jest napisane że SPRZEDAŁEM ???? Nikt z okolicy tam nie wozi ziarna, a gostek ciągnie od Pepików pszenicę.

Na początku lutego w moim rejonie powiat miński z transportem u nas czeska pszenica wychodziła 1130zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
58 minut temu, boogie7 napisał:

Niesprytny jesteś, czy zagorzały pisowiec... ? Napisałem cenę (bo de facto jest to temat o cenach pszenicy) i jako ciekawostkę, termin płatności. Czy ku.wa gdzieś jest napisane że SPRZEDAŁEM ???? Nikt z okolicy tam nie wozi ziarna, a gostek ciągnie od Pepików pszenicę.

Mnie bardzo bardzo daleko do pisowca, wręcz nierealne. A post pisałem w odniesieniu do postu wyżej użytkownika Taurus83,  tylko zrobiłem lekki błąd i nie zacytowałem i w momencie mojej odpowiedzi wskoczył Twój i wyglądało jakbym Tobie odpowiedział. 

Edytowano przez driver24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Jak myślicie po co ten suchy port ano po to aby uwalić ceny zboża w Polsce, bo dzięki temu kosztem chłopa przychamują inflację. I kto za to wszystko zapłaci? Właśnie my. Po co my tak podcieramy dupę ukrainie? Moim zdaniem wszystko jest w ramach osobistej wendetty prezesa za brzozę.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
4 godziny temu, marek1977 napisał:

Nie znam firmy ,ale  jeśli sprzedaję w nieznane to kasa, do ręki na wadze ,albo szybki przelew i dopiero auto rusza.Raz miałem tylko przypadek ,że kierowca miał mieć kasę ,a nie miał , przelew też w godzinę nie pszyszedł ,no to kiprowanie na posadzkę i odjazd.Sąsiad natomiast dodatkowo jeszcze fotkuje auto i naczepę.

Też miałem taki sam przypadek z tym że oszukany został rolnik który to zboże miał mieć dowiezione bo zapłacił oszustowi , kierowca ze spedycji był a oszust w ciągu doby zdążył założyć konto w banku na adres mojego sąsiada  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055

Analitycy twierdzą ze idzie głód !   lepiej mieć zboże  niż  złotóweczki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Rachuneczki tez trzeba  płacić i to nie małe i ludzie sprzedawać  będą zboże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
9 minut temu, galan99 napisał:

Rachuneczki tez trzeba  płacić i to nie małe i ludzie sprzedawać  będą zboże .

na rachunki to nam jeszcze starczy i nie musimy zboża sprzedawać, a może będzie po 3 tyś kto wie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
3 godziny temu, jarecki napisał:

RADZE odrobić lekcje z histori jak to holandia Polskie dymała na zbożu  wieki temu to był pierwszy handel królów polskich , wiec jak się da zarobic na ukrainskim zbożu to warto to robić .

Lekcje to odrobili Holendrzy ,i to Holendrzy dymają nadal, tak że na tym zbożu ktoś inny zarobi a my dopłacimy do tego interesu

5 godzin temu, marek1977 napisał:

Nie znam firmy ,ale  jeśli sprzedaję w nieznane to kasa, do ręki na wadze ,albo szybki przelew i dopiero auto rusza.Raz miałem tylko przypadek ,że kierowca miał mieć kasę ,a nie miał , przelew też w godzinę nie pszyszedł ,no to kiprowanie na posadzkę i odjazd.Sąsiad natomiast dodatkowo jeszcze fotkuje auto i naczepę.

Ja to najpierw kasa lub przelew a potem załadunek, właśnie po to by uniknąć zbędnej roboty tj załadunku ,kiprowania na posadzkę i ponownego sprzątania za darmo lub szantażu że auto załadowane jedziemy kilka kilometrów na wagę a na wadze gościowi coś się umyśliło i mówi że może dać np 50 zł mniej za tonę bo coś tam. A nie to on kipruje na placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyysiiekk    4
14 minut temu, witejus napisał:

Lekcje to odrobili Holendrzy ,i to Holendrzy dymają nadal, tak że na tym zbożu ktoś inny zarobi a my dopłacimy do tego interesu

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/pierwszy-od-dawna-pociag-z-ukrainy-dotarl-do-kolobrzegu/r04dk62?utm_source=businessinsider.com.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

niestety masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

To że mam rację to już wcześniej wiedziałem, ale wcale mnie to mnie cieszy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj