Polecane posty

Agrest    25492
1 minutę temu, mds212 napisał:

to słabo płacisz

1400 netto to słabo za jęczmień?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

nie napisałeś za co, domyślnie nyslalem że chodziło o pszenicę bo temat jest o pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516
2 godziny temu, pawlus224 napisał:

sk***ysyny 

Screenshot_20220407-112322.png

A to ten tego tyle aż złupili tylko z Polskich biednych chłopów?przecież GA dużo eksportuje nawozów, o co podniósł się wrzask.Jest tu gdzieś rozpiska ile złupili z Polskich chłopów a ile z zagramanicznych chłopów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mds212 napisał:

to słabo płacisz

Pszenica 1500 netto, jak słabo to się rozchodzimy po co gadać, jak pasuje można pracować :)


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magikk    12
30 minut temu, Agrest napisał:

1400 netto to słabo za jęczmień?

1500 netto jęczmień wielkopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

PSL - jak likwidowali przetwórnie niszczyli rolnictwo zapomnieli Waldek jak został  premierem Nocna zmiana tez trzeba  zapamiętać .

Jak by nie ta cena pszenicy na poziomie 1500 zł to dopiero by była bida .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

Netto, jak na ryczałt to wychodzi 1500 brutto 

Skąd jesteś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Nic nam po tych cenach pszenicy jak nawet będzie po 2 tyś nic nie zostanie .

Drogie nawozy i opryski i paliwo to raz i będzie jeszcze drożej .

A do tego . Teraz tylko przeliczyć co daje cena 2 tyś za pszenicę nic .

Idzie drożyzna, jakiej dawno nie było. Ceny w hurcie już zwariowały

Tylko od początku roku wieprzowina zdrożała o 30, a makaron o 40 proc. Jeszcze gorzej jest w przypadku mięsa drobiowego czy oleju. To wszystko ceny hurtowe, po jakich zaopatrują się sklepy. Dane zebrane przez Polską Organizację Handlu i Dystrybucji wskazują, że ceny dawno tak szybko nie rosły.

POHiD stale monitoruje hurtowe ceny produktów spożywczych. Czyli tych, po których sieci handlowe zaopatrują się w towary u swoich dostawców. Przebadano ich zmiany w okresie od stycznia do marca 2022 r. Wzięto pod uwagę najpopularniejsze produkty, najczęściej trafiające do koszyka Polaków, a wartości uśredniono.

W pierwszym kwartale tego roku, większość monitorowanych kategorii produktów dotknęły dwucyfrowe wzrosty. Podwoiła się cena oleju roślinnego. Mięso wieprzowe zdrożało o 30 proc., a drobiowe o ponad 40 proc. Cena jaj wzrosła o 20 proc., a masła i mleka o ok. 10-12 proc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131
DamianRolnikSkup napisał:

19 minut temu, mds212 napisał:

to słabo płacisz

Pszenica 1500 netto, jak słabo to się rozchodzimy po co gadać, jak pasuje można pracować :)

1550 daj i puszczę 25t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
1 godzinę temu, marcincbr napisał:

Mowisz o Cedrobie w Rypinie czy jakiejs innej ich wytworni?  Nie wiesz po ile pszenzyto? 

Tak Rypin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2021    0

Co z tego że zielielono jak cena na nim w miejscu, macie jakaś dobra cenę na pszenzyto mazowieckie powiat siedlecki losicki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

No niestety więcej nie będzie, byle płacili tyle co na matif. Bylo by dobrze ale. Jeszcze daleko. Do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

Za dobrymi cenami chyba trzeba czekać do czerwca/lipca

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Coś z tą wojna na Ukrainie to dziwne, ludzie w Polsce zbierają żywność i wysyłają na Ukraine, a dziś czytam że Ukraina wznawia eksport mięsa drobiu zbóż itd. więc o co chodzi my im wozimy żywność a oni będa zwiększać eksport? A żywności nie mają niby? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

U mnie akcja żmijka i szufla na całego. 1700 brutto Maxplon Mircze. 

Jak jutro będzie nadal te cena to też wiozę, miałem na miejscu lepsza cene bo 1712 zł brutto  ale czekałem na więcej i się przeliczyłem,


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

raczej trzeba jeszcze poczekać a nie ze się przeliczyłeś, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Wszystko możliwe że będzie większa cena,  ale lepiej mieć pieniądze na koncie i sprzedać po cenie najwyższy jaka dotychczas u nas była niż później sprzedać taniej,  tym bardziej że kasa będzie potrzebna na inwestycje i nie mogę pozwolić sobie na trzymanie do czerwca czy maja


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj