Polecane posty

Agrest    25485
8 godzin temu, Y635 napisał:

u mnie w tamtym roku na koniec stycznia był najlepszy przelicznik tana pszenicy za tonę saletry 980zł saletrzak 960zł a mocznik 1300zł

Tylko nie zapominajmy że to był rok historycznie niskich cen na nawozy ze względu na covid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

Coś mi się wydaje ,że rekord z 8 marca ,zostanie przebity , rzepak już jest blisko 1000 euro ,to dlaczego pszenica nie mogła by być 500, czas pokaże co z tego wyniknie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

wbijam w gogle ceny ropy i na bankier.pl patrze znowu do gory w usa idzie juz 4.5% poszlo do gory od wczoraj moze wroci cena z 8marca  cala wies juz wywiozla zboze ja zostalem bo do roboty chodze 60ton mi zostało pszenzyta i pszenicy paszowej baryłka tez zasuwa do goru 119dolców jest

Edytowano przez slawekz1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Będzie drożej niż 8 marca , skupy wiedzą co robią że teraz nakupily 😎

IMG_20220320_083411656.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
9 godzin temu, krychu napisał:

W tym roku na zasiewach EFA będzie można wykonywać zabiegi chemiczne. Unia pozwala na to w celu zabezpieczenia żywności

oo , to może z czasem też pozwolą na orkę TUZów na Naturze?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

https://www.topagrar.pl/articles/prow-2014-2020/ugory-na-pasze-i-zywnosc-jest-zgoda-ke-na-odstepstwo-zobacz-co-mozna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

Dopiero maj pokaże całe oblicze i wyjdą te pełne magazyny skupujacych, kto miał nerwy na wodzy i mógł finansowo poczekać na pewno nie straci .Do tego ta suchota na polu i ograniczenia nawozowe na dobre  nam nie wyjdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1752
55 minut temu, pawlus224 napisał:

Będzie drożej niż 8 marca , skupy wiedzą co robią że teraz nakupily 😎

IMG_20220320_083411656.jpg

Czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

Czy jest ktoś z piask w LU ? Bo podobno ściągają tam czołgi i działa. 

Jak to info się potwierdzi to nie wiadomo kto wygrał, czy tan co sprzedał i ma kasę  czy ten co został z towarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830
2 godziny temu, marek1977 napisał:

Coś mi się wydaje ,że rekord z 8 marca ,zostanie przebity , rzepak już jest blisko 1000 euro ,to dlaczego pszenica nie mogła by być 500, czas pokaże co z tego wyniknie.

Mówiłem że jak wybuchnie wojna to będziemy mieli takie poziomy za rzepak i pszenice to sie śmiali ze mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    295

Kończy się marzec a ja nawet kilograma saletry nie wysiałem z powodu suszy. W perspektywie kolejnych 2 tygodni nadal nie widać opadów. Taka sytuacja już wpływa na wydajność a co będzie dalej?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

22.03.2022, Warsaw (PAP) - Na krajowym rynku zboża niewielki wzrost podaży, a tegoroczne plony i zbiory zbóż mogą być słabe - podała Izba Zbożowo-Paszowa w newsletterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
7 minut temu, rumcio40 napisał:

Kończy się marzec a ja nawet kilograma saletry nie wysiałem z powodu suszy. W perspektywie kolejnych 2 tygodni nadal nie widać opadów. Taka sytuacja już wpływa na wydajność a co będzie dalej?

Saletra droga to trzeba oszczędzać:)

Ja też nic jeszcze nie wysiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz4rn7    27
krychu napisał:

W tym roku na zasiewach EFA będzie można wykonywać zabiegi chemiczne. Unia pozwala na to w celu zabezpieczenia żywności Gdzie takie info potwierdzone? akurat u mnie wychodzi trochę grochu w tym roku i by mi EFA załatwił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22
3 godziny temu, skywalker89 napisał:

Mówiłem że jak wybuchnie wojna to będziemy mieli takie poziomy za rzepak i pszenice to sie śmiali ze mnie 

Jakie poziomy na rzepak dajesz na sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

Rekordy cenowe jeszcze są przed nami teraz do góry za chwile lekko na dół żeby postraszyć i kupić ale prawdziwe możliwości cenowe 🤔 na pewno ponad 2k puki co ja sprzedałem jeden transport po 1700 na bieżące wydatki i przeczuwałem ze to zaraz walnie bo musiałlo walnąć nic tak nie działa na ludzi jak strach. Myslałem że kolejne wzrosty dopiero w kwietniu a tu proszę druga górka w tym miesiącu chyba ktoś naprawdę czuję głód pozdro dla wytrwałych   w tym roku to trzeba mieć jaja ze stali oczywiście nie ubliżam nikomu kto musiał sprzedać z potrzeby gotówki wiem jak jest.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
5 godzin temu, Damianek20 napisał:

Czy jest ktoś z piask w LU ? Bo podobno ściągają tam czołgi i działa. 

Jak to info się potwierdzi to nie wiadomo kto wygrał, czy tan co sprzedał i ma kasę  czy ten co został z towarem.

Juz jakiś czas temu tam sobie zrobili bazę , że dwa tyg temu. 

Spokojnie.

3 godziny temu, znawcawszystkiego napisał:

tyle że EUR kosztowało 8 marca koło 5 zł, a dziś 4,69. to duża różnica.

W czasie górki na początku wojny coś koło 4,80 zł, wtedy w porcie podobno pszenica paszowa była po 1910zl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

dziś oferta na 1800netto, na matifie też ledwo łapie 1800 ale nigdy nie dawali tyle samo zawsze 50zl-100zl mniej, coś tu podejrzane😏😏

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj