Polecane posty

jahooo    9206
7 minut temu, mds212 napisał:

To go postarsz skarbówka xD zaraz zmieknie :D

dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
1 godzinę temu, gucik131 napisał:

nigdy nie bralem fv. nigdy do niczego nie byla mi potrzebna

Ale nikt cię nie zmusza żebuś brał fakturę , wystarczy że masz peragon , ijuż będzie ok, chociaż ja sam również sporo kupowałem na paragon , który praktycznie od razu lądował do kosza , ale to już moja strata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

i co z tym paragonem zrobisz? Jak udowodnisz że to Twój paragon.

Zawsze można wziąć fakturę imienną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Dokladnie, ja nie mam nipu nawet a zawsze jak cos drozszego kupuje na gospodarstwo to fakture biore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Widać że robi się wielki problem z fakturami. Takim sposobem sami się prosicie o to żeby dopłaty brali pseudo rolnicy bez żadnej faktury czy to sprzedazowej czy zakupowej. Dla mnie faktury powinny być załączane nawet do wniosku obszarowego i prostym sposobem mają problem aktywnego rolnika wyeliminowany. Pomijając już fakt że wg mnie te całe dopłaty do nawozu są bez sensu, sami je sobie zapłacimy w cenie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

jak bym wiedzial ze potrzebne to bym wziol a tak to se moge nia pidetrzec. jestem rolnikiem ryczałtowym i nie mam zamiaru tego zmieniac. a teraz m9ge zbierac ale to od teraz nie bylo info w lisopadzie ludzie zbierajta fv z nawozu. jak z paliwa zwracaja akcyze to fv zbieram

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt    131

To teraz wyobraź sobie ze kupiłeś nawóz NPK a w środku wapno granulowane, idziesz dać to do reklamacji a sprzedawca prosi o dowód zakupu, yyyy nie mam, podtarłem się.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1370

Ja tam kupuje tylko kilka ton, ale nie wyobrażam sobie nie brać na to faktur, choćby po to żeby sobie policzyć ile się wydało, a ile zarobiło 

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518

Teraz wyobraź sobie że kupiłeś npk ,w worku jest npk i co ,trzymasz fakturę ,paragon 5 lat?poco ,jeśli jesteś rr i dotychczas nigdy do niczego nie były potrzebne

 

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
13 godzin temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

Jeśli będą dopłaty do ha a nie do faktur to najwięcej na nich skorzystają krawaciarze z WIEJSKIEJ

Wszędzie widzisz tych krawaciarzy?krawaciarze poradzą sobie czy będą faktury czy nie ,a jeśli będą faktury to utrącą tysiące ryczałtowców którzy nie biorą faktur

4 minuty temu, jacek1296 napisał:

Nagle ryczałtowcy wielce pokrzywdzeni.

Jeszcze nie a mogą być,myślisz że jak ryczałtowcy nie dostaną to ty vatowiec dostaniesz więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
4 minuty temu, witejus napisał:

Wszędzie widzisz tych krawaciarzy?krawaciarze poradzą sobie czy będą faktury czy nie ,a jeśli będą faktury to utrącą tysiące ryczałtowców którzy nie biorą faktur

Jeszcze nie a mogą być,myślisz że jak ryczałtowcy nie dostaną to ty vatowiec dostaniesz więcej?

Pamiętasz, co się działo po obniżce vat ? To przypomnij sobie. Wg mnie nikt nic nie dostanie i nikt nic nie powinien dostać, poza rządzącymi, którzy powinny dostać takiego kopa, aby nie mieli możliwości powrotu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788
witejus napisał:

Teraz wyobraź sobie że kupiłeś npk ,w worku jest npk i co ,trzymasz fakturę ,paragon 5 lat?poco ,jeśli jesteś rr i dotychczas nigdy do niczego nie były potrzebne

 

Widocznie nigdy nie miałeś żadnej kontroli. Ze dwa lata temu przyjechała do mnie kontrola z wetenyrarji pomimo że nie posiadam żadnej chodowli, chcieli faktury na nawozy, środki ochrony, za sprzedaż płodów, sprawdzali jak przechowuje ziarno, gdzie je sprzedaje, jak przechowuje opryski i ewidencję zabiegów. ot taka sobie kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
9 minut temu, jacek1296 napisał:

Pamiętasz, co się działo po obniżce vat ?

Pamiętam doskonale jak niektórzy vatowcy wrzeszczeli jak to zostali skrzywdzeni bo nie dostaną zwrotu vat którego nie zapłacili i przedstawiali jakiś wyliczenia wzięte z d*py ile stracą.A teraz jeśli ryczałtowcy nie dostaną tego zwrotu bo nie mają faktur to nie dostaną konkretnych wydanych fizycznie pieniędzy

 

9 minut temu, jacek1296 napisał:

Wg mnie nikt nic nie dostanie i nikt nic nie powinien dostać,

Od początku tej hecy z dopłatami to mówię i tutaj piszę,to powyżej to teoretyczne rozważania.

Edytowano przez witejus
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Dawno nie byłem na agrofoto, ale muszę przyznać że poziom forum spadł na psy, w każdym temacie jest pieprzenie nie na temat. Tu np są ceny pszenicy a 99% to pieprzenie o d*pie Marynie. A co do tematu to jak narazie wygląda na to że drogo to już było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
4 minuty temu, rino napisał:

Tu np są ceny pszenicy a 99% to pieprzenie o d*pie Marynie.

Masz rację,tylko gdyby wszyscy sztywno trzymali się tematu to to forum byłoby tak samo martwe jak to konkurencyjne gdzie tam z rzadka pies z kulawą nogą zagląda ,a tak to to forum i tematy żyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysMis    4
13 minut temu, chwiolas napisał:

Może trochę w temacie zacznijcie pisać. Jak cbot?

Cbot  na zielono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
24 minuty temu, witejus napisał:

Pamiętam doskonale jak niektórzy vatowcy wrzeszczeli jak to zostali skrzywdzeni bo nie dostaną zwrotu vat którego nie zapłacili i przedstawiali jakiś wyliczenia wzięte z d*py ile stracą.A teraz jeśli ryczałtowcy nie dostaną tego zwrotu bo nie mają faktur to nie dostaną konkretnych wydanych fizycznie pieniędzy

 

Od początku tej hecy z dopłatami to mówię i tutaj piszę,to powyżej to teoretyczne rozważania.

Czyli pamięć masz dobrą ale krótką. Vatowcy na zmianach stawek nic nie stracili ani nie zyskali. Ryczałtowcy zyskali. Teraz będą wymagać faktur do dopłat nawozowych, więc tym razem zyskają vatowcy( oczywiście bardzo upraszczam, a poza tym i tak nic z tego nie będzie).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
11 minut temu, witejus napisał:

Masz rację,tylko gdyby wszyscy sztywno trzymali się tematu to to forum byłoby tak samo martwe jak to konkurencyjne gdzie tam z rzadka pies z kulawą nogą zagląda ,a tak to to forum i tematy żyją.

No tak ale jak ktoś tu opowiada farmazony typu czy ktoś wziął paragon czy nie itd. to mnie osobiście nie chce się takiego pieprzenia czytać. Wchodzę na forum o cenach i przewijam 10 stron a tam tylko jeden post na forum a reszta to gadanie o pogodzie i o tym co kto jadł na śniadanie...a co do tematu to ktoś wie czemu od kilku dni nie aktualizuje się cena na stronach agroloku?

Edytowano przez rino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj